Раждане в Майчин дом

  • 1 407
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
Моля ви,споделете лично мнение за раждане в Майчин дом.Моят гинеколог не изражда,но ме напъти на там.И още-чудя се дали да се уговарям предварително с някой доктор или да ходя направо там като му дойде времето живи и здрави.

# 1
  • Мнения: 46 434
За Майчин дом София или Варна  newsm78

В София за задържане съм лежала, без да имам познат лекар. Не ме прегледаха 3 дена, естествено не ми мина и през ум да рискувам да отида да раждам там. Ако имаш уговорка нещата са различни, но за мен Майчин дом е последното място, към което ще тръгна.

# 2
  • Мнения: 332
 Родих в Майчин дом- София, бях с голямо бебе ,а пък и аз не бях малка.Отношението към мен беше невероятно,не съм си плащала ,два екипа се смениха докато родя и проблем не съм имала.Родих си сина 4.200кг -54см.Второто ,живот и здраве ,изобщо не бих се замислила и пак там бих родила!   Peace

# 3
  • Мнения: 193
Родих в Майчин Дом - София. Имах уговорка с лекар и всичко беше супер. Там специалистите по принцип са страхотни и не е конвейр, като Шейново. Условията по стаите са ужасни, но аз имах късмета да има свободна ВИП стая /35 лева на вечер/ и условията в нея бяха много добри.

# 4
  • Мнения: 4 915
В Майчин Дом два пъти раждах с уговорка с лекар.
Избрах го на първо място заради добрата неонатология.
На второ място - добри отзиви за докторите, при които раждах.

Ако ще раждаш нормално, на 12-ти етаж отделението е ремонтирано и приятно.
Ако ще си секцио ще си на 7-ми етаж и там стаите са по-мизерни. За второто си раждане реших да се "поглезя" и си взех ВИП стая.

Лично аз бих те посъветвала да имаш избран лекар.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 724
Само ако си намериш /платиш/ на лекар, иначе отношението е отвратително. Добри специалисти са, но системата е направила гинеколозите / и не само тях/  .... Раждала съм два пъти в Майчин дом въпреки тези неща, третия път бих предпочела частна клиника /при всичките й минуси- липса на специалисти, липса на неонатология, на интензивно отделение/.Просто там при същите пари се отнасят с пациентите с уважение. В държавните болници има много добри специалисти, но няма никакъв ред и никакво отношение.

# 6
  • Мнения: 8 769
Моля ви,споделете лично мнение за раждане в Майчин дом.
Вероятно става въпрос за София.
Упоменавайте все пак, не всички които четат са от София!

# 7
  • Мнения: 2 517
Моето мнение за Майчин дом - София съм написала тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=89850.msg4625225#msg4625225
Единственото хубаво нещо беше професионализма на доктора , който ми направи секциото, но си платих избора на екип.
Личното ми впечатление е, че не си ли платиш , те оставят да раждаш като кучка.

# 8
  • Мнения: 1 671
Аз и друг път съм писала, че бях изключително доволна и пак там ще раждам. Независимо, че имах позната, не се наложи да й споменавам името (само с едно изключение при изписването). Държаха се изключително добре и като бях и по-настоятелна ми отговаряха на въпросите и много ми помогнаха с бебето. Не съм раждала "като кучка" - дадоха ми стандартни обезболяващи и целият екип се изреди да ми държи ръката и да ме окуражава без да съм им плащала нищо. Може би зависи и какви са очакванията. Благодарение на хората там родих нормално за няколко часа с 2 шева, а ме бяха нагласили за секцио. Единствено таткото занесе почерпка от благодарност за грижите и вниманието. Лежала съм в патологията на 7 ет. и после на 12 ет. Условията на 7 ет. не са добри, но се преживяват, на 12 ет. условията са чудесни. Живот и здраве пак ще съм там през февруари  Laughing.

# 9
  • Мнения: 34
Преди осем месеца родих в Майчин дом - близнаци, без уговорка с лекар. Но ме изражда Асен Николов, който е много добър и внимателен. Сестра ми роди преди месец, също в МД без уговорка, беше много доволна от отношението на лекарката, която я е израждала. Наистина условията на 7 ет, не са перфектни, но мисля, че е по важно да знаеш, че си обградена от специалисти. Доволна съм от неонатологията, дано не ти се налага, но и това е от значение. В края на краищата не сме отишли на почивка, за да мислим за "копринени чершафи". А в, коя ли болница няма да ти обърнат внимание, ако си платиш. И да си дойдем на думата, препоръчвам ти МД. Ако искаш да се свържеш с лекар там за да ти е по спокойно, мога да ти дам кординатите на Асен Николов д-р.

# 10
  • Мнения: 2 517
Цитат
Не съм раждала "като кучка" - дадоха ми стандартни обезболяващи и целият екип се изреди да ми държи ръката и да ме окуражава без да съм им плащала нищо

Обяснявам, какво имам предвид под горния си постинг за раждането "като кучка":
1. Момичето раждащо в една нощ с мен /между другото пише тук във форума и може да потвърди думите ми от първо лице/ - д-р Налбански я мотае 1 седмица и не насрочва дата за секцио. Показания - предишно секцио и едър плод. Започва родова дейност, влиза в предродилна и я оставиха да се мъчи с разкритие няколко часа, при положение, че на болничния и лист пише "Секцио".
2. Друга жена от Патологията /роди също непосредствено след мен и се засякохме в реанимация/ - лежи два пъти заради прееклампсия. При втората хоспитализация мерят няколко дни тоновете и само й казват, че затихват, но не се предприемат никакви действия. И тя започва да ражда, но бебето го вадят полуживо. Резултатът - бебо на командно дишане, с тежка интоксикация и увреждания на черния дроб. Детето е на месец и половина и вчера са ги изписали от Педиатрията за лечение в къщи.
3. На седмия етаж имаше едно мамче, на което й изпуснаха бебето на пода в родлна зала и думите им били в последствие : "Спокойно мамче, детето ти има само анемия от ненавременното скъсване на пъпната връв, то хубаво, че не го изпуснахме на главата". Жената се дереше от рев.

Та такива ми ти работи ... Това видях аз за 10-те си дни престой в Майчин дом.

Само ще добавя, че акушерките и реаниматорите от родилна зала не са никак в момента мили и любезни, а доста озлобени, защото от платените раждания съгласно тарифата на болницата, те не получават и стотинка. 

# 11
  • София
  • Мнения: 14 512
Цитат
Не съм раждала "като кучка" - дадоха ми стандартни обезболяващи и целият екип се изреди да ми държи ръката и да ме окуражава без да съм им плащала нищо

Обяснявам, какво имам предвид под горния си постинг за раждането "като кучка":
1. Момичето раждащо в една нощ с мен /между другото пише тук във форума и може да потвърди думите ми от първо лице/ - д-р Налбански я мотае 1 седмица и не насрочва дата за секцио. Показания - предишно секцио и едър плод. Започва родова дейност, влиза в предродилна и я оставиха да се мъчи с разкритие няколко часа, при положение, че на болничния и лист пише "Секцио".

Та такива ми ти работи ... Това видях аз за 10-те си дни престой в Майчин дом.

Само ще добавя, че акушерките и реаниматорите от родилна зала не са никак в момента мили и любезни, а доста озлобени, защото от платените раждания съгласно тарифата на болницата, те не получават и стотинка. 
Същото се случи с мен преди четири месеца, с други прекрасни доктори от 10 ет., не си ли платиш на някого луд ще те направят.

# 12
  • Мнения: 7 362
Личното ми впечатление е, че не си ли платиш , те оставят да раждаш като кучка.
Поддържам това мнение. Ако нямаш уговорка и плащане на лекар / и то добър/ можеш да се окажеш в нашата ситуация - детето е с АП и аз водя дела срещу МД.И се пази от д-р Георги Георгиев - той осакати малката ни кукла. Peace Не направи необходимото секцио - едър плод и тесен таз  и отгоре на това беше неделя - тогава правят платените секция,че няма кой да ги контролира.А ако ти се наложи - не се прави - защото станали много.Нищо добро не мога да кажа,за никой там.
               Пропуснах - става дума за прословутия 7 - ми етаж.Ако слушаш мен - бягай където и да е ,но не там.Ще раждаш ,вярно нямат значение условията ,но ЕКИПА има значение - не можеш да родиш с информация и наставления по телефона ,както се случи с нас.И ще живееш цял живот с болката , че си виновен за съдбата на бебето си.

Последна редакция: нд, 02 сеп 2007, 12:08 от Didia

Общи условия

Активация на акаунт