Мивка под прозореца?

  • 12 595
  • 30
  •   1
Отговори
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Предстои ми да си поръчвам кухня. Прегледах всички теми тука за кухните, но това което искам не открих. Харесва ми кухня, на която мивката е под прозореца. Моля за съвети от тези, на които мивките има са така. Дали много се пръска стъклото , каква да е мивката и въобще всичко. Ако имате линкове с такива кухни може да ми ги пуснете. Благодаря.

# 1
  • Мнения: 1 800
Тук(САЩ) доста често мивките са под прозореца. Такa беше в старата квартира. Не съм забелязала да се пръска прозореца, но беше малко по-нависоко от нивото на мивката. Няма значение каквa е мивката. В момента нямам линк, ще кача по-късно ако намеря

# 2
  • Мнения: 404
На Видима има специален кухненски смесител за мивка под прозорец.
Осигурено е хоризонтално и вертикално въртене на чучура и безпрепятствено се отваря прозореца  Peace

# 3
  • Мнения: 474
В жилището ни в Германия беше така. Много ми харесваше и ако можех и тук бих си направила такова разположение. Прозореца беше по-високо и по-назад от мивката, имаше и перваз, не съм забелязала да се пръска. А там нямах миялна и миех доста на ръка. Всъщност плотът, на който беше мивката, беше много по-широк от тези плотове, под които бяха уредите.

# 4
# 5
  • Мнения: 5 178
Mи ние ще сме така
Прозореца започва 25-35 см над мивката . и няма да пръска чак толкова на високо
А за пръскането кво те бърка, аз огледалото в банята го чистя с препарат 2 пъти седмично и си свети

# 6
  • Мнения: 122
В къщата ни  мивката е под прозореца, много ми е удобно и си ми харесва , няма по- добра светлина  от естествената, а и гледката към градинката я предпочитам пред стена с плочки .....моя смесител е на видима, разглобява се , но нямам идея дали е специален за под прозореца  newsm78( тази мивка сме я правили преди 7-8 години   , но има и вноси и супер луксозни , нали знаеш според възможностите , а и сега има по- голям избор  ) мивката ми е с две корита , разтоянието м/у прозореца и мивката ми не е голямо, като снимката на Мимоза ,  нямам пролем с  пръскането нито на  дограмата - естествено дърво, нито на стъклото, разбира се ги мия в седмицата поне  веднъж за по- добра   хигиена , но става бързо(с препарата и кърпата за стъкла ) и почти механично го правя не ми отнема повече от две, три минути  Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 204
моята мивка е под прозореца,но не съм имала проблем с пръскане по прозорците

# 8
  • Мнения: 4 111
И в Гърция, в двете ни квартири мивката е била под прозореца - не се пръска и ми харесва.

# 9
  • Русе
  • Мнения: 2 354
..... много ми е удобно и си ми харесва , няма по- добра светлина  от естествената, а и гледката към градинката я предпочитам пред стена с плочки .....

поради тази причина и аз искам такава, но....  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 5 977
..... много ми е удобно и си ми харесва , няма по- добра светлина  от естествената, а и гледката към градинката я предпочитам пред стена с плочки .....
поради тази причина и аз искам такава, но....  Rolling Eyes
Найстина ще двучи много интересно това.... сега вече смятам че чястото на мивката е до прозореца.... Адриана Здравкова Браво, невероятно предложение...  Hug

# 11
  • Мнения: 5 977
А да попитам, не ви ли харесват мивки които са на барплод в средата на кухнята- виждала съм такива само по филмите, а и май в кухнята на Бон апети

# 12
  • София
  • Мнения: 204
много са хубави,но са за огромна кухня,а моята за жалост не е такава Cry

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
А да попитам, не ви ли харесват мивки които са на барплод в средата на кухнята- виждала съм такива само по филмите, а и май в кухнята на Бон апети
Казва се кухненски остров  Laughing

# 14
  • Мнения: 3 478
Ние сме с такава под прозореца. Много е приятно. Те май тук всички са така. Та  не ми се пръска прозореца, защото почва малко по-нагоре от мивката и нямам проблеми с отварянето защото е от тези дето се бутат нагоре. Препоръчвам с две ръце.

Харесвам и островите, много, но наистина са за доста големи кухни.

Общи условия

Активация на акаунт