Бебето ми е на 5 и половина месеца и гледа рекламите по ТВ?!

  • 3 589
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
Здравейте мами!!Не знам точно, в кой момент бебка се научи да гледа ТВ и да обръща по-специално внимание на рекламите.Тя вече дори познава специфичната мелодия и каквото и да прави когато чуе че започват и обръща веднага глава:))Чувала съм че не е хубаво да гледат от малки телевизия,но какво да направя-понякога дори я успокояват!!Помогнете!!
   При вас имало ли го е този проблем и наистина вреди ли много на очичките или си е Божа работа??

# 1
  • Мнения: 5 362
Като бебе това й беше любимо занимание - рекламите  Laughing
Сега телевизор почти не поглежда.За увреждане на очите не мога нищо да кажа,а и телевизорите вече са съвсем различни,не като едно време.Не им разбирам на разните им там кинескопи и т.н  Crazy

# 2
  • Мнения: 4 451
При мен този проблем съществува до ден днешен с голямата ми дъщеря. Но тя е хиперактивна и гледането на телевизор продължително време и влияе зле. Става по-нервна. От доста време не пускаме телевизор в  нейно присъствие. А малката изобщо не се заглежда в телевизора.
Дали вреди на очите, мисля, че да. Аз самата съм с увредено зрение от телевизор, но признавам, че като дете прекалявах с гледането на какво ли не и седях много близо до него.
Все пак мисля, че нямаш повод за притеснение. Малката едва ли гледа прекалено дълго.

# 3
  • Мнения: 1 371
И моето си гледка. От време на време. Реклами, филми, новините -  всичко, което дават. Да си гледа, само да не повлие на очите му.
 Simple Smile

# 4
  • Мнения: 872
Е,ти нали не я оставяш да гледа по цял ден ТВ  Simple Smile.Моята също се заглежда,понякога толкова съсредоточено,че не обръща внимание на нищо друго

# 5
  • Мнения: 292
Ние също сме така.Мисля,че е присъщо за всички деца.Не мисля,че няма  нещо притеснително,аз поне не вярвам.

# 6
  • Мнения: 1 924
Ние вкъщи не гледаме ТВ и съответно нямаме телевизор, но съм забелязала,че малкият все по-често обръща внимание на компютъра,особено като си пуснем някой филм.Предпочитам да го държа далеч обаче, не смятам,че е подходящо за малки деца.

# 7
  • Мнения: 4 111
И моете дете гледа, не се тревожа за това.

# 8
  • Мнения: 11 003
Дъщеря ми се заглежда в телевизора и в монитора, когато има нещо шарено, но засега не виждам нищо притеснително.

# 9
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
И Вики като бебе гледаше рекламите и сега продължава. Може би причината е, че са по-шаренки и бързо се сменят картинките Rolling Eyes

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Ами нормално е. Кутията, от която излиза музика и прдлага цветни, при това движещи се картинки и на моя Пеш му е любима, но все пак той не прави това по цял ден, а като видя, че прекалява просто спирам телевизора. Най-вече гледам да не е залепен за него.

# 11
  • Мнения: 1 733
Мисля, че всики деца обичат да гледат рекламите. Калоян е като хипнотизиран по време на рекламните блокове.

# 12
  • Мнения: 5 401
Аз не разрешавам да се гледа ТВ!  Peace Още са малки! Скоро няма да можем да ги отлепяме от компютрите и от ТВ-екраните, така че ако сега е времето да им се окаже контрол, то не бива да се изпуска заради тяхното здраве. Да, интересно им е, може и да стимулира работата на мозъчетата им, но мисля, че има разнообразни варианти, които не са така вредни.

# 13
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Рекламите са и нашата страст. И детските филмчета също. По принцип през деня докато е с майка ми, не гледа телевизия, но вечер когато сме си вкъщи пускаме телевизора. Той си играе и като започнат рекламите се центрира срещу телевизора и гледа. Като свършат си продължава с игрите. Дали вреди... кой да ти каже.

# 14
всички бебета се впечатляват от рекламите,Александър също от рано започна да се заглежда по тях,а сега като му пуснат любимите,чак започва да подскача и да пляска с ръце

Общи условия

Активация на акаунт