бременна на метадонова програма

  • 23 589
  • 189
  •   1
Отговори
   Здравейте всички!!!
   Много се колебаех дали да споделя проблема си във вашия форум, но като видях колко потребители има и колко разнообразни теми дискутирате си казах, че няма за какво да се притеснявам. Независимо какво съм правила някога, аз съм жена като всички ви и най- важното, ще ставам майка. Най- прекрасното, което може да се случи на едно момиче!
   И така... Аз съм на 25 години. Бременна съм в 8 седмица. Засега, да чукнем на дърво, нямам никакви оплаквания. С таткото развълнувани оглеждаме корема ми всеки ден и се питаме кога ще започне да ми личи...
   Въпреки, на пръв поглед, безоблачното ни ежедневие в очакване на новия член на семейството ни, не спряхме да търсим инфо във мрежата за момичета в мойто положение. А какво е то? Бях наркоманка в продължение на няколко години. Започнах с амфетамини, но съвсем естествено в един момент не можех да издържам на напрежението и депресията и минах на опияти-по малко метадон, само за успокоение и накрая оставих амфетамините и минах само на хероин. Звучи страшничко, но всъщност никога не съм била сериозно закъсала. Правех си почивки, работех, учех... Дипломирах се в СУ, записах магистратура - с една дума дрогата не е била пречка за нормалните неща, които млад човек е редно да върши, за да започне живота си на възрастен... Но когато си в тая среда, колкото и да се пазиш от проблеми, те рано или късно те връхлитат. Добре, че при мен беше рано...! Тъкмо, когато наистина бях започнала да се пързалям стремглаво надолу, се наложи да се махнем от онова ужасно място и да заживеем в провинцията, където за кратко се съвзехме и започнахме живота си отначало...
      Това се случи преди повече от година... От тогава съм на метадон, който намалих значително. Започнах с 40 мг, днес съм на 10.4 мг. Ще излъжа, ако кажа, че оттогава не съм взимала нищо. Средно, веднъж месечно си позволяваме да си купим малко амфетамин и хероин, дори бебчето ни е заченато по време на едно такова забавление, на морето. От този важен момент, съм се друсала веднъж. Било е в края на 3-тата-началото на 4-тата седмица от зачеването. В продължение на 5-6 дни взимах амфетамин, като през първите 3 го комбинирах с хероин. Пиех и бира, пушех и цигари. След тази издънка, освен ежедневната ми доза метадон, не взимам нищо, не пуша, позволявам се веднъж седмично с вечерята една чаша бира.
      Това ми е първа бременост. Въпреки дрогата менструацията ми е била редовна, не съм правила аборти, не съм имала каквито и да било оплаквания от този род. Най-сериозния полов проблем, който съм имала са били бяло течение и гъбички. В семейството ми няма спонтанни аборти или каквито и да било други подобни проблеми. Мъж ми, обаче е осиновен и не знаем нищо за неговото семейство и произход.
      Това, което ме накара да ви пиша е желанието ми да намеря някой, който има подобна опитност или се е сблъсвал по един или друг начин с тези неща и влиянието им върху бременността. Знам, че не съм нито първата, нито последната бременна наркоманка. Знам, че има жени, които продължават да се друсат ежедневно, до края на бременността. Знам и, че при всяка жена нещата са строго индивидуални, но все пак много бих желала да обменя информация по въпроса или поне да ми кажете къде да ида на консултация при специалист, защото тук, в малкото ни градче гинекологът и акушерите едва ли всеки ден израждат бебета от майки на метадон.   
       МОЛЯ, ПИШЕТЕ! ИМАМ НУЖДА ДА ПОГОВОРЯ С НЯКОЙ, КОЙТО Е НАЯСНО С ТЕЗИ НЕЩА!

# 1
  • София
  • Мнения: 12 550
Не съм наркоманка. Всъщност никога не съм пробвала нищо такова. Но съм майка. Вече 1 година. И като майка ще ти кажа само едно - все още не можеш да си представиш колко скъпо и ценно е създанието, което е в теб.
Ще го разбереш не когато родиш, а след дългите безсънни нощи и първата усмивка, първото МА-МА. Heart Eyes

Но за да стигнеш изобщо дотам - просто спри да си осигуряваш малки забавления "като на морето". Защото може изобщо да не станеш майка. Или да станеш майка на дете с много увреждания. Виждам, че не си глупаво момиче. Не си вече и малка. Знаеш последствията от наркотиците върху плода. Ако не знаеш - прочети в нета. И си отговори на въпроса - Коя си ти и кой ти дава право да причиняваш това на собственото ти дете. Ако имаш воля ще спреш, ако не - по-добре го махни. Достатъчно нещастници има на този свят. Naughty

# 2
  • Мнения: 5 362
Здравей! Hug
Първо да те поздравя за смелостта да споделиш всичко това с нас Peace
После,не съм се сблъсквала с такива проблеми,за това не мога да кажа,че отговора ми ще е компетентен Rolling Eyes
Преди доста години имаше случай на бебе,родено от "метадонова мама"  Wink За това си мисля,че всичко е възможно.
Но първо си намери подходящ гинеколог,който да ти направи всички необходими изследвания.Да прецени рисковете,и да те съветва какво да правиш,или не правиш през бременността.Да следи състоянието ти и това на бебето ти.
В началото на бременността си и трябва много да внимаваш и да се пазиш,предвид състоянието на организма ти(или поне това,което е бил преди).
Не каза от кой град си,поне мамите от там да те насочат към някой специалист?!
Поздрави и успех!
 Peace

# 3
  • Мнения: 417
Била си наркоманка или все още си?Доколкото разбрах все още взимаш нещо(не ги разбирам).Този метадон вид наркотик ли е?
Аз мога да те посъветвам само едно:вземи ги спри тия боклуци,защото нямаш си напредстава какво щастие те очаква като се роди бебето.Ако не можеш да ги спреш какво ще правиш като се роди бебето.Да не си мислиш,че ще имаш време за купони на морето и подобни.Какво пак ще се друсаш и ще го оставиш в някой дом.Като чета щом си правиш почивки и си могла да се дипломираш,значи не си затънала толкова и можеш да се откажеш.Желая ти успех и дано бебето да не страда от цялата работа. Praynig

# 4
  • Мнения: 5 362
Абе мацки,не четете ли  Shocked : жената пише,че е заченала на морето,а не че вече е знаела за бременността и въпреки това си купонясва с хероин на морето.

# 5
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Привет и от мен.
Първо честита бременност и дано всичко и с двама ви е наред.
Второ подкрепям майките които са писали... че трябва да се разделиш с тези "удоволствия".

Смятам че тук ще намериш, ако не майки със същата съдба, то майки готови да намерят информация, да ти дадат подкрепа и да те посъветват.
Аз лично също знам за случай на родено здраво бебче на майка която е взимала наркотици. Бебето се е родило мъничко, но здравичко. Дали е била на метадон обаче... не зная. Информацията е от преди доста време.

Това с което мога да помогна - поразрових се из нета и попрочетох къде какво пише. Та основното и най важното ми се струва това:

- след ка­то май­ка­та е би­ла за­ви­си­ма, то та­зи за­ви­си­мост се прех­върля и вър­ху де­те­то с раж­да­не­то му. За да се из­ба­ви не­вин­но­то съз­да­ние от та­зи уча­ст, за не­го трябва да се пог­ри­жи обу­че­но ме­ди­цин­ско ли­це, кое­то да му нап­ра­ви де­ток­си­ка­ция на кръв­та още през пър­ва­та сед­ми­ца след поя­ва­та му на бял свят. Раз­би­ра се, та­ки­ва спе­циа­лис­ти не се сре­щат чес­то и нез­на­ние­то, а пон­яко­га и не­хай­ство­то на об­служ­ва­щия в ро­дил­ни­те от­де­ле­ния пер­со­нал во­ди до не­въз­мож­ност де­те­то да бъ­де из­ба­ве­но от нар­ко­тич­на­та за­ви­си­мост, с коя­то се е ро­ди­ло.

Мисля че и ти трябва да потърсиш из интернет информация по въпроса. Да уведомиш лекувашия те лекар за взимането на метадон. Да разпиташ за всички необходими изследвания, които трябва да се направят за да сте сигурни, че всичко с бебчето е наред.

Освен това съм чувала за една фондация - "Фондация за подкрепяне на наркозависимите" и за други подобни организации. Пусто сега не мога да изровя адресите. Мисълта ми е че можеш да се обърнеш към такава организация за информация и съдействие за направата на необходимите изследвания.

Желая ти успех!

# 6
  • Мнения: 3 360
Поздравления за това ,че споделяш проблема си открито и търсиш помощ-значи имаш желание да се пребориш с него!Щом е така-трябва да успееш!Намери професионалисти ,с които да се консултираш кое е най- добре за теб и бебето  и се бори!Трябва! HugНяма невъзможни неща! Peace

# 7
  • Мнения: 1 371
Не познавам никой в твоето положение или поне близко. Даже познати не съм имала.
Дано с тази бременност се откажеш напълно от наркотиците и бебето бъде най-светлия лъч в живота Ви. Желая ти го от сърце.
Внимавай с бъдещото детенце, достави му много любов, грижи се за него и то ще ти се отблагодари по най-невероятния начин - ще Ви обича, ще те нарече "мамо".

Желая ти една лека бременност. И най-вече здраво и красиво бебенце.
 Hug

# 8
Здравейте аз съм се сблъсквала с този пробелм. Сестра ми беше наркоманка и пърата си бремност искара на метадон екстази хероин амфетамини и какви ли не други наркотици. Бебчо се роди с метадонова зависимост. За да се оправи првиха свръх бърза детоксинация.                    
 

Последна редакция: пт, 31 авг 2007, 16:10 от d_o_d_o_

# 9
  • Мнения: 802
anetu ,
 Поздравления за смелостта да споделиш всичкото това !
 казват, че осъзнат проблем е вече половин проблем .

Лечението с метадон се прилага при зависими от хероин. Метадонът е синтетично наркотично вещество, но за разлика от хероина употребата му няма изразен еуфоричен ефект и не води до непрекъснато повишаване на дневната доза.  По правило метадон се дава под лекарско наблюдение и това значително снижава криминогенния характер на наркоманиите.
Продължителността на лечението с метадон е неопределена. Метадоновата терапия значително намалява социалната вреда от употребата на наркотици, но остава спорен въпроса дали замяната на една зависимост с друга решава проблема на пациентите.

И така -  аз не съм медицинско лице, но според мен трябва задължително да се консултираш със  специалист !
Имаш нужда от помощ , защото всичко, което приемаш ти, го приема и бебето ти !
Това, което знам също е, че бебетата се раждат със зависимост и са много нервни ...

Пиши от кой крад си , за да  те насочим !

# 10
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Не съм наркоманка. Всъщност никога не съм пробвала нищо такова. Но съм майка. Вече 1 година. И като майка ще ти кажа само едно - все още не можеш да си представиш колко скъпо и ценно е създанието, което е в теб.
Ще го разбереш не когато родиш, а след дългите безсънни нощи и първата усмивка, първото МА-МА. Heart Eyes

Но за да стигнеш изобщо дотам - просто спри да си осигуряваш малки забавления "като на морето". Защото може изобщо да не станеш майка. Или да станеш майка на дете с много увреждания. Виждам, че не си глупаво момиче. Не си вече и малка. Знаеш последствията от наркотиците върху плода. Ако не знаеш - прочети в нета. И си отговори на въпроса - Коя си ти и кой ти дава право да причиняваш това на собственото ти дете. Ако имаш воля ще спреш, ако не - по-добре го махни. Достатъчно нещастници има на този свят. Naughty

 Peace Peace Peace

Аз мисля още, че щом сега живееш в малък провинциален град, то непременно може би трябва да потърсиш специалист  в София, Пловдив, Варна или някой друг по-голям град (зависи къде живееш), защото лекарите в провинцията не всеки ден се сблъскват с такива проблеми. Питай какви изследвания трябва да си направиш и дано да имате здраво бебче  Praynig

# 11
  • Мнения: 405
Мацка, поздравления за смелостта да споделиш и да не се оставяш на течението !!
Пращам ти сила и подкрепа да се справиш в този труден момент.  Hug

И аз съм на мнение, че трябва да потърсиш лекар в София, едва ли в по-малките градове ще са компетентни по въпроса.

# 12
  • Мнения: 11 306
Заслужаваш да одържиш докрая, само заради смелостта да се противопоставиш на проблема, да си признаеш тук и да имаш желанието да продължиш!
Успешна бременност ти желая. Търси помощ откъдето можеш. Не се предоверявай на никого.
Но... имам въпроси.
Мислила ли си за после - като родиш? Как ще се одържаш тогава? Ситуацията ще е много напрегната с ревящо бебе на ръце. Таткото посяга ли към наркотиците? Ако да - как се справя той? Ако не - ще ти е от голяма полза. Иначе не знам дали ще успеете двамата.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 217
Вждам, че си доста умна и грамотна жена - точно така, жена си, не си момиче вече. Освен това си доста силна и волева според писанията ти.
Не съм имала проблема ти, а всички зависими, които познавам са мъже. Но! Метадонът също е наркотик, по-слаб, но си остава в групата. Бебенцата на такива жени се раждат обикновено зависими от това вещество. Колкото и успокоителни думи да кажем проблемът си е много сериозен.
Ако е възможно да се спре всичко до някой друг месец, преди да се роди бебчо, ще е направо супер! Трябва ти консулт непременно със специалист. Не мога обаче да те насоча при кого да отидеш.
Аз лично те приех като отговорен и сериозен човек - мисля, че ще си чудесна майка и ще зарежеш  всичко лошо в миналото.
Един въпрос: мъжът ти зависим ли е? Защото ако ти се стараеш да спреш всичко, а той под носа ти се друса.....може и да не се справиш с проблема. Че дори и да не е под носа ти - не трябва да имаш изкушения.
Това мъниче в теб те е избрало за мама. Никога не допускай да повтори твоята грешка, да те вижда друсана, да си груба и безразлична към него, да му съсипваш живота - не че не го правят и майки, които никога не са виждали наркотици.... Това е моят съвет, даже молба - отдай се на майчинството, колкото и да е трудно то понякога, колкото и да си изнервена, уморена и недоспала - нямаш представа какво щастие е да имаш дете, а също и какво би ти причинила и най-малката заплаха да го изгубиш....
Желая ти много щастие и пълен успех с борбата над всяка лоша зависимост в живота ти!  bouquet

# 14
  • Мнения: 6 607
Съвет не мога да ти дам ,но ти желая успех ! Hug

Общи условия

Активация на акаунт