За детските кухни

  • 593
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Момичета,в нашия град имаме проблем с детската кухня,готви се само за деца над една година.Съответно на нас(ние сме най малки) ни се сервират неща като леща,пиперена яхния и шницели  #Crazy.Та въпроса ми е какво сервират вашите кухни,за да им предложим едно примерно меню и нещата да се променят.

# 1
  • Мнения: 1 701
Държавната кухня, в която е записана Калина /Младост/ и частната Джуниър меню са за деца от 10 мес. до 3 год. и разлика в менюто няма. Единствено в частната има опция за специално меню за алергични към млякото деца.
В началото не давах всичко, просто преценяваш кое става и кое - не.  Peace

# 2
  • Мнения: 27 524
И Криско беше в кухня за над годинка, но шницел не е видял  Close А не би било зле  Laughing

Имаше винаги супа - млечна със сирене, фиде с пилешко, домати с ориз и т.н.
Второто винаги месно - с домати, ориз, моркови, макаронки, фрикасе....
Третото винаги беше крем, различен на цвят и вкус или кисел с плодове според сезона.
Доволна бях  Peace

# 3
  • Мнения: 32
Държавната кухня, в която е записана Калина /Младост/ и частната Джуниър меню са за деца от 10 мес. до 3 год. и разлика в менюто няма. Единствено в частната има опция за специално меню за алергични към млякото деца.
В началото не давах всичко, просто преценяваш кое става и кое - не.  Peace


А какво ви сервират?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
А за кой точно град говориш ? Варна или Белослав? Защото точно във Варна кухнята е разделена на 2 групи, като първа група е точно за вашата възраст. Там не се предлагат боб, леща, свинско месо, какао и т.н. неподходящи храни. Единствено се готви с прясно (сухо) мляко, а не с АМ. Всеки ден има подходяща месна или постна супа, с фиде или ориз, десерт, който винаги е кремче или кисел с плодове или мляко с грис и основно, което е някакво пюре съответно с месо или зеленчуково според това каква е супата. В действителност на първа група се дават домати или пипер, но те обикновено са в супата и са много ситно нарязани и добре сварени.

# 5
  • Мнения: 1 701
В общи линии каквото е изброила Блонди... Имало е 1-2 пъти леща, която ми се стори доста люспеста и не я дадох, имало е кюфтета със сос, на които първия път не се доверих, но следващия дадох, често има разни яхнии, които са хубави - със и без месо, останах приятно изненадана от една манджа с риба.  Peace
Ако искаш, погледни в сайта на Джуниър - там има месечното меню - http://juniormenu.com/Menu.html
В държавната кухна нещата са подобни, само при десертите преобладават оцветените нишестени кремчета.

# 6
  • Мнения: 32
Естествено че става дума за Белослав.Доколкото имам инфо във кухнята във Варна сервират броколи,които ние можем само да сънуваме,както и картофена крем супа.При нас единственото нещо което харесвам е че всяка седмица предлагат риба.Jane1 много благодаря,този сайт ми свърши страхотна работа.Явно навсякъде се сервира едно и също.

# 7
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
При нас кухнята е на 3 групи - млечна от 6 м.,преходна от 9-10 м. и за по-големите.Менюто е горе-долу като това,което е изброила Блонди.

Общи условия

Активация на акаунт