Вреден ли е спреят за нос Стеримар?

  • 4 161
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 829
Здравейте!

Много се надявам с компетентното си мнение да разсеете съмненията ми относно Стеримар-а. На него пише, че може да се използва за ежедневна хигиена на носа дори и при новородени.

НО педиатърката на дъщеря ми е категорична, че този спрей ежедневно, както дори и капане на физиологичен разтвор, разрушава носната лигавица и не бива да се използва.

Проблемът идва оттам, че нослето на дъщеря ми (1 месец и малко) доста "хрипти" и понякога не може да спи спокойно заради това. Тогава не издържам да я гледам как се мъчи и й пръскам със спрея в носа, най-често я облекчава и тя спи спокойно... до следващият път  Sad

Какво е вашето мнение и как съветвате да се поддържа "носната хигиена" при новородените?

Предварително ви благодаря!  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Може да се ползва ежедневно. Единствения проблем за спрея е, че струята навлиза много силно и дразни лигавицата при някои деца, така, че по- подходящо е накапването със физиологичен разтвор. И двете като състав са абсолютно безвредни- това е всъшност състава на сълзите при човека и се намира както естествена течност в много тъкани и органи.

# 2
  • Мнения: 829
Сърдечно ви благодаря за успокоителния отговор!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт