Отговор от КУЧКАРНИКА в Каменар (Варна).....

  • 1 906
  • 11
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 616
 Бясна съм и не мога да се побера в кожата си #Cussing out Тази сутрин се обадих в общинсската фирма която уж трябва да прибира безстопанствени кучета. Обясних им че в съседен блок един дядо храни и гледа 3 мастии пред блока си. Кучетата го приемат за своя територия и нападат всеки непознат, лаят по цели нощи, скачат и на деца ако примерно както моят син ги подразни с това че просто мина с колелото си покрай тях. Когато казах "скачат на деца" от другата страна със смях ми се отговори "Скачат да си играят???" "не" казавм аз "Скачат да хапят". Гожсподинът ми отговори "Еми ние нищо не можем да направим! Оправяй те се с дядото дето се мисли за собственик"  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Аз сега какво да правя.
Към кого да се обърна. Сама ли трябва да ги застрелям?????

# 1
  • София
  • Мнения: 38 476
Ако нямаш пистолет дай им отрова... Mr. Green

# 2
  • Мнения: 8 999
Започни с дядото - той е изворът на злото. Ако приберат тези кучета, той със сигурност ще завъди нови.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 958
Ако нямаш пистолет дай им отрова... Mr. Green
Това е най-доброто решение. Някое мило домашно куче, което е по-лакомо ще мине от там  и вместо пумияра ще бере грижа, а хората ще ронят горчиви сълзи заради добрата идея която даваш. Много се дразня на такива постове.
Отиваш и пускаш жалба в кучкарника. И ще дойдат. В интернет можеш да намериш и инфо за организации, който се занимават точно с такава дейност. Сигурна съм, че във Варна и Добрич има поне една такава.

# 4
  • Мнения: 212
Започни с дядото - той е изворът на злото. Ако приберат тези кучета, той със сигурност ще завъди нови.
Да наистина е виновен дядото. От него трябва да почнеш. Кучетата не са виновни че някой ги храни и те стоят там където има храна.
  Аз сега какво да правя. Към кого да се обърна. Сама ли трябва да ги застрелям?????
Пробвай да застреляш първо дядото. Той като го няма кучетата сами ще си отидат...

# 5
# 6
  • Варна
  • Мнения: 616
абе смешно ви е на вас, ама моите деца не могат по цяла нощ да спят от техния лай, а синът ми го е страх да мине покрай този блок  Confused За отрова , ,ко реша да сложа, няма да я оставя просто ей така ако случайно това куче мине да си я хапне, ма не е там въпроса. Това е кучкарник и са длъжни при обаждане да се отдзоват - нали за това им се плаща  Thinking
джуджанка търсих в интернет, но може би нещо не както трябва, защото не ми излиза нищо полезно. Ако можеш да помогнеш с някой линк ще съм ти благодарна  Praynig

а дядото се оказва, че живее в мазата и си ги кътка за пазачи. Днес го чух и да ги насъсква срещу друг дядка  Rolling Eyes (да се смея ли да плача ли вече не знам  Sick)

# 7
  • Мнения: 1 761
Много хора използват уличните кучета за пазачи и затова ги хранят- така те лаят и хапят само други хора, но не и този, който ги храни.Това го правят собственици на коли, на складове, на магазини....но те не се грижат за животните,ако са болни, не ги ваксинират, не ги обезпаразитяват.Това даване на храна не е от любов към кучетата.

Не знам какво да те посъветвам,дано намериш изход скоро.
И наште съседи имат пес, който нощем вие като вълк.Ама нищо не мога да направя-те много пътуват и са наели човек да извежда кучето всеки ден.То,горкото седи самичко.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 958
"Германо-българска помощ за животните"  058/601331
Обади им се. МОже да помогнат.

# 9
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Обади се дежурният в Общината, и ако пак няма реакция, пиши оплакване, тогава вече ще дойдат, но лошото е, че често прибират псетата за ден ,два и после пак ги пускат на същото място.

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Вариант ли е да викнеш ветеринар, да ги упои и да ги метнете в кучкарника? Вярно, за твоя сметка, но поне е разрешение.

# 11
  • Мнения: 822
Щом като човекът живее в мазата,може да е от тези,които събират отпадъци...Те наистина ходят с пазачите си и кучетата им се нападат помежду си.Но други хора сякаш не нападат...Което не ги прави по-малко опасни.
Аз бих опитала с парче кренвирш или кокал (без отрова,разбира се).Не ми се е случвало да ме лае куче,на което само веднъж дори съм подала храна...Аз съм от кучкарките...
Иначе уличните кучета могат наистина да бъдат добри пазачи.Един такъв охранител предотврати три пъти да разбият нечия кола пред блока на моя свекър,но там почти всички го хранят и явно е сметнал,че всички живеещи там са му стопани.

Общи условия

Активация на акаунт