за раждането на трето дете

  • 6 156
  • 10
  •   1
Отговори
здравейте!имам въпрос към майките родили трето дете. предстои ми раждане на трето дете, а съм на 36 години и второто дете го родих преди 14 години. ако има мами раждали при горе- долу тези условия, моля нека споделят как минава третото раждане- в смисъл по-трудно ли е или напротив става бързо и по-безболезнено. само да уточня , решила съм да раждам нормално.благодаря за отговорите.

# 1
  • Мнения: 3 069
Здравей!
Миналата година родих третото си дете, но тъй като имам доста сериозни заболявания а и операция през 2004 година родих секцио.
С моя приятелка раждахме в един и същи ден.Тя е на 37 години и роди нормално и много бързо, но все пак при всеки е различно.
Решението можеш да го вземеш само ти!

Двамата ми по-големи сина родих нормално.Трябва да ти кажа, че болките ми след секциото са нищожни като ги сравня с болките ми от второто раждане.
Най-добре е да се консултираш с гинеколога си!
Успех и лека бременност и безпроблемно раждане от нас  bouquet

# 2
  • Мнения: 4 111
Мога да споделя опита на моята майка. Роди третото си дете на 30 години, с разлика от 5 години от второто и 10 години от първото (мен). Казва, че е минало много леко. Буквално минути след раждането вече беше долу на телефона (тогава нямаше мобилен) и ни се обади. Възстанови се много по-бързо и често се "хвали" с лекото си и бързо раждане.
Пожелавам същото и на теб!

п.с. И трите и деца сме родени нормално.

# 3
  • Мнения: 3 804
на 29 родих 3тата,като разликата м/у нея и по малката кака е 9 год. а с голямата 10.всики ми казваха 4е понеже е 3то раждане ще мине много бързо,но явно при нас се отрази факта 4е през цялата бременност я носих високо горе и напрре4но,тя се обърна и слезе 4 сутринта,постъпих за раждане в 11 а се роди в 12.50 и даяна се роди цялата в кръвоизливи,но ина4е бързо са възстанових
при всеки е разли4но.успех  bouquet

# 4
  • Мнения: 239
Аз не съм раждала 3-то дете, но родих второто на 36г., а от първото бяха минали 14год. Родих нормално, болеше много(това е ясно), но мина за 2-3часа и всичко е наред! Не се плаши, бъди смела и нещата ще се наредят! Смятам след 2-3год.да родя 3-то дете живот и здраве, и то с нормално раждане! Успех!!!

# 5
благодаря ви за бързите  и успокоителни отговори. надявам се всичко да мине леко и безпроблемно.по въпроса с гинеколога ми, тъкмо той ме посъветва да се замисля за секцио, предвид факта, че съм на определена възраст и тъканите вече не са много еластични. въпреки това мисля , ако не се наложи по медицински показатели да родя нормално, както родих и другите си две деца.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 842
Когато бях бременна със Сани, моя колежка беше бременна с трето. Роди нормално, на 39 години, много по-лесно от мен.
Успех!

# 7
  • Мнения: 179
аз мисля че е по-добре секцио.

# 8
  • Мнения: 4 451
Аз не съм раждала трето дете, но мерака ми е голям. Grinning Искам обаче да споделя с теб опита на моя приятелка, която роди на 36г. Голямата и дъщеря беше тогава на 17г. Роди нормално, въпреки седалищното предлежание на плода, без проблеми. Но каза, че и било доста трудничко предвид разположението на бебето.
Не се тормози излишно. Няма проблем да раждаш нормално. Успех! Praynig

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Ако нямаш проблеми и всичко е нормално,няма от какво да се притесняваш.Аз родих второто след 12 години от първото,нормално раждане и без нито един шев.Надявям се и третото да е така.Успех и леко раждане. Peace

# 10
  • Мнения: 2 242
запис  Peace

Общи условия

Активация на акаунт