бърз съвет,моля

  • 1 881
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 275
искам  да ви помоля за един бърз съвет-в събота сме на сватба на моя колежка.Тя не иска подаръци ,а парички,в този смисъл колко според вас е нормално да се дава сега.Нашата сватба беше преди година и бяхме в тесен роднински кръг,така че не мога да сравнявам с това.И според вас дали мога да отида на сватбата с ленена рокля-в смисъл ленът ежедневна материя ли е?
Щастлива вечер от мен

# 1
  • Мнения: 6 991
Зависи от ленената рокля, но според мен можеш. Айде сега, какъв пък ще да е тоя строг дрескод Sunglasses
Парите, които се дават, доколкото съм чувала, е кувертът по 2. Не знаеш обаче колко е кувертът предполагам. Брой го 20-25 лв. Значи ако сте с мъжа ти - 80-100 лв. Ако ви се вижда много, изберете по-ниската граница. newsm78 Ако ресторантът е по-класен, може и да е по-скъп кувертът, обаче...

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Според мен кувертът няма значение, а отношенията с младоженците, както и възможностите. Подаръкът е по-добър вариант, това с парите е много кофти. Мисля, че минимум 100-тина лева е приемливо да се оставят.

# 3
  • Мнения: 1 353
На моята сватба имаше и семейства които дадоха по 50лв(за цялото семейство),но пък важно е уважението и желанието.Все пак дай ако уважаваш тези хора а нямаш голяма възможност да не отидеш на сватбата...Вие си преценявате по вашия джоб а не по хорския!

# 4
  • Мнения: 1 942
Според мен кувертът няма значение, а отношенията с младоженците, както и възможностите. Подаръкът е по-добър вариант, това с парите е много кофти. Мисля, че минимум 100-тина лева е приемливо да се оставят.

 Peace

# 5
  • Мнения: 6 155
50-100лв.
Зависи колко сте близки Rolling Eyes

# 6
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Зависи колко сте близки.
Аз на сестра ми дадох повече на нейната сватба.
Скоро съм пак на сватба, но мисля с половинката да дадем 80 лева.

# 7
  • Мнения: 473
Нормално е да се дадат около 100 лв. На сватбата младоженците не канят заради подаръците и парите, но все пак трябва да се подари нещо. С ленена рокля е съвсем добре, много зависи визията от обувките. Ако са елегантни с ток ще си прекрасна.

# 8
  • Мнения: 3 622
Ние бяхме на две сватби това лято, купувахме с приятели общ подарък и се включихме аз и мажа ми с 80 лв. Мисля че е достатъчно като сума, но все пак всичко възлиза до възможности

# 9
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Ами оставяш колкото имаш възможност. Е, сега, ако хич нямаш, по-добре да не си приемал поканата. Но за двамата ок. 80-100лв. Другите са го казали.
А за роклята, мн. зависи от модела, цвета. По принцип ленът не е материя за офиц. тоалети, но на сватби съм виждала всякакви-и по дънки, и жени по шлепки/чехли, и др. Mr. Green

# 10
  • Wonderland
  • Мнения: 702
И аз като другите мисля,че 80-100 лева са една прилична сума за сватба.Някак си напоследък всичко поскъпна и невърви да се дадат по-малко.

# 11
  • Мнения: 455
Всеки си преценява според възможностите.Що се отнася до ленената рокля-можеш естествено.Нима трябва да си с нещо от изкуствена материя и да се спариш Simple Smile

# 12
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Не се притеснявай толкова,няма да те върнат ако си с ленена рокля и оставиш 10 лева Mr. Green-шегичка е JoyАз мисля че няма да е грозно с тази рокля, а за паричките около 100лв Peace

# 13
  • Мнения: 295
Също мисля като другите, че е важно отношението, а не парите. Пък и зависи колко сте близки. 50-100 лв е и моето предложение. Относно роклята - зависи дали е дневна или вечерна сватба, а също и какво е обществото. За вечерна сватба ленът не е добър вариант - изглежда семпло. Върви повече за през деня. Много зависи обаче и какви аксесоари ще дадеш към тази рокля. Позаинтересувай се как ще са облечени другите колежки, щом те притеснява облеклото, за да не се чувстваш после ти самата зле - а на такива "културно-масови мероприятия" е много важно собственото самочувствие! Успех и весело изкарване!

# 14
  • Мнения: 1 896
Ние също скоро сме на сватба.
Ппитахме младоженците и те също предпочитат пари,а не подаръци.Решили сме сумата да е 100лв. Колебаехме се за 80, но някак си не върви.  newsm78 Зависи и от финансовите ви възможности все пак.

Общи условия

Активация на акаунт