Ориз с кренвирш на фурна....

  • 6 872
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 003
Днес сготвих ето този ориз на фурна, стана много вкесен и апетитен...
Ориз с кренвирши
Необходими продукти:
1ч.ч. ориз
3 кренвирша
щипка сол
щипка чубрица
1 глава лук
3ч.ч. вода
2 бульона(при всяко аястие което готвя слагам бульон, без бульон, просто вкуса не е същият)
олио
Приготвяне: Лукът се нарязва на дребно и се запържва в тава, към него се прибавя оризът и подравките. Сваля се от огъня. Налива се водата, слага се в фурната...когато оризът започва да става готов...отгоре се нареждат нарязаните на кръгчета кренвирши. Пече се до готовност. Става много вкусно.

# 1
  • Мнения: 444
Вкусно ли стана ..... на мен нещо не ми се връзват вкусовете  newsm78 може би акко беше с картофки вместо ориз

# 2
  • София
  • Мнения: 580
ако беше сложила и малко повече зеленчук....

# 3
  • Мнения: 6 003
Стана страшно вкусно....еми да зависи кой как го обича в крайна сметка. Аз казвам че се получи страхотно, но на някой може да не му хареса...Въпрос на вкус!  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1 897
О,много е вкусно...мама ми го готвеше когато бях малка.
Наистина вкусовете изглеждат несъвместими на пръв поглед, но е вкусно.
Когато го сготвих на съпруга ми остана много доволен-каза,че подобна комбинация досега не бил ял, но му харесвало много.(Да се има предвид,че не съм особено добра готвачка).

# 5
  • Мнения: 6 003
Наистина вкусовете изглеждат несъвместими на пръв поглед, но е вкусно.
Да така е, и аз много мислих преди да го сготвя, но се получи. За пръв път го готвя- моя измишльотина, но се получи фантастично.
magiq27 Щом с ориз не се връзват вкусовете, откъде си сигупна че с картофи ще се вържат. Аз мисля че не трябва да обсъждаме нещо преди да сме го опитали. не мислиш ли?
А аз съм правила и ориз на котлона, пак с кренвирши, даже и с народна наденица и малко зеленчуци и пак става много вкусно.

# 6
  • Мнения: 444
Наистина вкусовете изглеждат несъвместими на пръв поглед, но е вкусно.
Да така е, и аз много мислих преди да го сготвя, но се получи. За пръв път го готвя- моя измишльотина, но се получи фантастично.
magiq27 Щом с ориз не се връзват вкусовете, откъде си сигупна че с картофи ще се вържат. Аз мисля че не трябва да обсъждаме нещо преди да сме го опитали. не мислиш ли?
А аз съм правила и ориз на котлона, пак с кренвирши, даже и с народна наденица и малко зеленчуци и пак става много вкусно.
Защото съм правила картофки на фурна с различни , наденички , вурстчета и кремвриши !!!!
Просто констатирах че кремвриш с ориз ми звучи несъвместимо като вкус !

# 7
  • Мнения: 2 199
Съвместимо е и е вкусно ,  студентско ядене  Laughing готвя си го само , че не на фурна , а на котлон
и картофена яхния с кренвирш, понеже чисто месо не обичам , а в колбасите няма месо...

 hahaha
 newsm62

# 8
  • Мнения: 2 849
Интересно звучи ,ще пробвам .

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
На мен пък не ми звучи никак добре  newsm78 А и мъжът ми рядко яде кренвирши, само с кашкавал ги обича  Crazy

# 10
  • Мнения: 4 668
На мен пък не ми звучи никак добре  newsm78
И на мен ...  Sick Да не кажа по - силна дума  Confused

# 11
  • London, baby
  • Мнения: 800
Вкусно ли стана ..... на мен нещо не ми се връзват вкусовете  newsm78 може би акко беше с картофки вместо ориз
Аз също мисля, че с картофи ще е по-добрата комбинация... Thinking

# 12
  • Мнения: 362
хм може да го пробвам,ама сигурно ще си го ям сама
 наскоро започнах да влизам в този подфорум и сташно ми харесва
  поздравявам Ви

# 13
аз съм правила ориз с кренвирш но не е вкусно

# 14
  • Мнения: 1 564
Аз също мисля, че с картофи ще е по-добрата комбинация... Thinking
Peace

Общи условия

Активация на акаунт