За захранването и акането

  • 467
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 320
Бебка е на 5.5 месеца. Педиатърът препоръча да започнем да се захранваме. Схемата е сокче, зеленчуково пюре, плодово пюре, каша. Та давам аз сега сокче, реших да започна с моркови. Ей, това дете се скъсва да ака! Сменям памперси като луда. След като 5-6 дни давах въпросното сокче с нарастващи порции /лъжица, две и т.н/, днес реших да дам пюре. Тъй като морковите вече трябва да са й познати дадох морков и картоф на Хип. Мисля, че не го хареса, защото много плака, но ще видим утре как ще е. Обаче пак се почна акането. Питам - нормално ли е да ака толкова много - сменям памперса преди и веднага след яденето? Ака сигурно по 10 пъти дневно, а преди захранването само 1-2 пъти на ден. И нали морковите уж запичали? 

# 1
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Някои ги запичат, други - не. Имаше преди време подобна тема-  за разстройство от ранните моркови на Хип.
Предложи на бебока нещо друго, на пример само картофено пюре.

# 2
  • Мнения: 27 524
Криско дълго време след захранване акаше по 8 пъти. Бих изпуснала до годинка поне всякакви сокове от менюто  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 2 298
Нашата девойка докато беше само на АМ, акаше на 3 дни веднъж и аз все се притеснявах. Като я захраних (започнахме със зеленчуково пюре) и като се започна едно акане - по 7-8 пъти на ден. Да, мисля, че е нормално акането, но и аз като Блонди бих те посъветвала да прескочиш сокчето в схемата на педиатъра ...

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 376
Като захраних със сок от ябълки, Стиви страшно се запече. Мъка голяма, само Дуфалак помогна.
Той не обича сокчета, но когато беше на 9 месеца болен и не хапваше нищо, му дадох поне сокче да пие - така се разхлаби, че окончателно спрях да му давам сокове.
Добре, че е голям и може да яде плодове.

Общи условия

Активация на акаунт