нисък хемоглобин?

  • 2 285
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
здравейте мами,
пиша ви с питане за една моя приятелка.Тя е бременна в 8 месец,но и е много нисък хемоглобина,АГ и изписа Легофер,но нищо!Ако някой е имал такъв проблрм по време на бремеността,нека сподели какво е пил за тоя хемоглобин.
Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 177
Аз пия Феро-Фолгамма, иначе казано желязо GrinningОще не знам дали има ефект, защото се пие 2 седмици и след това-изследвания
Нека твоята приятелка се посъветва с лекар-това е най-сигурно. Това,което може да прави без да й навреди е да хапва повече зелениши-коприва, спанак, киселец, магданоз, лапад...

# 2
  • Мнения: 75
И аз имам много нисък хемоглобин. И съм така от шести месец вече съм в девети и нямам подобрение. Взимам Малтофер но не помага даже по две таблетки  на ден. Само да ти кажа, защото доста съм чела вече за този хемоглобин че се взима лекарството което са ти изписали т.е. желязото с добавка витамин С. По-добре се усвоявало.

# 3
  • Мнения: 253
И аз бях с нисък - пих феро-фолгама няколко месеца. Определено имаше ефект. Знам, че ако го приема с мляко, това намалява ефекта, а освен това е важно как и правят изследването. Знам, че като се взема кръв от пръста, не е толкова точно, както ако е от вената.

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=214357.msg4695772#msg4695772  това е моята тема за хемоглобина.
Иначе аз пих първо Сорбифер, но не ми понесе, после ми изписаха Малтофер.
нейната лекарка би трябвало да и предпише нещо.

# 5
  • Мнения: 406
Мога да ти кажа че моита леля когато е била бременна е ходила при професор защото е анемична с много нисък хемоглобин.Този професор и казал да яде колкото се може повече мед.Също така да го разбива с вода защото се усфоява по-бързо от организма .Така се е спасила и износила батко ми! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 155
 Аз пиех малтофер, но после ме изследваха и ми откриха таласамия

# 7
  • София
  • Мнения: 1 283
И аз Малтофер, но за целия период (4 месеца) успя да ми качи хемоглобина от 91 на 100. Преди месец моята лекарка ми го смени с Тардиферон и сега вече съм със 114. Май ще го пия и по време на кърменето. Но лекарствата се назначават от лекар!!!

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Аз пих Феро-Фолгамма, но тя трябва да се пие поне 1-2 месеца за да има резутат. Да яде повече зелени зеленчуци, бадеми.

# 9
  • Мнения: 3 695
Иначе аз пих първо Сорбифер, но не ми понесе, после ми изписаха Малтофер.
нейната лекарка би трябвало да и предпише нещо.
  Peace

# 10
  • Мнения: 5 539
Зеленчуците са дрън-дрън-шикалки! Повечко месце трябва - червено месо, нетлъсто, както и дробчета.
За лекарствата си има лекари, но при мен лично Малтофера не свърши работа, А Феро-Фолгама ми го вдигна за 1 месец с 20 единици.
Сега в болницата 4 дни ми слагаха системи с Венофер - от първия ден почуствах подобрение, егати допинга Mr. Green

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз пиех Тотема - една цяла опаковка ампули. След като свърши тя, по едно хапче Тардиферон всеки ден. Всичко разбира се предписано от гинеколога ми.
Истината за хемоглобина е в месото.

# 12
  • Мнения: 728
Пия феро -фолгама 3х2 от 3месец на бременността,вече почти 4месеца-резултат никакъв.Пробвам и с много месо и яйца,а също  и със сурови лешници,в които има голямо количество желязо,но ефект няма.Хемоглобинът ми стои на 104.Правих дори консултация с хематолог,който ми назначи изсл.за В12 и фол.к-на-всичко е в норма,каза ми,че не трябва да пада под 100.
Хубаво  е при мн.нисък хемоглобин(под 100)да се направи консултация с хематолог,защото ниският хемоглобин се дължи НЕ само на липса на желязо.

# 13
Аз бях с много нисък хемоглобин и по време на бременността и след като родих. През бременноста ми не взимах нищо и да взимах резултат 0 хемоглобина ми си беше 84, 85 .След като родих спадна на 74 и докторите даже се чудеха дали да ми преливат кръв и ме питаха как се чувстам , оказа се че аз съм си свикнала с този хемоглобин и въобще не съм усещала че ми е толкова нисък.Изписаха ми един сироп малтофер , та от него взех че получих запех, защото от всички медикаменти и храни с прекалено съдържание на Fe желязо се получава този ефект.Моят съвет е повече зеленини и от плодовете къпини малини ей такива.

# 14
  • Мнения: 1 344
Само да уточня, че това, че в спанака се съдържа много желязо, е мит, породил се от печатна грешка в издание от миналия век. Отдавна е доказано, че много други храни, да не изброявам, съдържат много повече желязо, а освен това е важно и от кои то се усвоява най-лесно (както е напр. с червеното месо).

Общи условия

Активация на акаунт