Вагинално изследване

  • 1 532
  • 13
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 691

Момичета при вагиналното ми изследване излезе следния резултата:

Изолират се Candida albicans.

и това е то? Не пише малко ли са много лиса. Доколкото знам това е нормалното положение на влагалището но дали е нормално сега или не.......Чакам да ми излезе и цитоната маска и се обаждам на доктора. Нещо не ми е ясно защо не пише повечко за тези гадини в резултата от изследването ми Cry

# 1
  • Мнения: 445
Ами това са си гъбички и хич не си е нормално състояние. Ще ти изпишат нещо, за да се махнат.

# 2
  • Мнения: 3 116
Това са гъбички  Thinking

Не знам доколко е нормално да ги има или не в определени граници, но в никакъв случай не е нещо страшно. Ако има проблем ще ти дадат едни глобули и толкоз.

При мен имаше случай в който пишеше "Изолират се масово Candida albicans.", така че нищо чудно твоята микробиология да е напълно нормална.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 691
е точно това и аз имам предвид-много ли са, малко ли са, масово ли и т.н.............че има гъби ясна работата но нали и лечението се определя в зависимост от това колко са Thinking

# 4
  • Мнения: 3 116
Ако са масово ще го пише изрично, ако са малко също, така че посредата. Лечението според мен не зависи от количеството. Аз слагах 5 или 7 дни глобули и това беше (беше доста отдавна и се извинявам че не помня подробности).

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 225
Много голям процент от бременните имат Candida,защото под влияние на хормоните се променя киселинността на влагалището.

Лечението според мен не зависи от количеството

Съгласна съм!Ще ти изпишат глобули и после вероятно пак ще ти вземат влагалищен секрет!Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 381
Много голям процент от бременните имат Candida,защото под влияние на хормоните се променя киселинността на влагалището.

Лечението според мен не зависи от количеството

Съгласна съм!Ще ти изпишат глобули и после вероятно пак ще ти вземат влагалищен секрет!Успех!
Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 691
Гъбите виждат ли се на цитонатамазка?....................сега си взех цитонатамазка и пише:

Повърхностен плосък епител, нормална находка, ПАП I

направо да не повярваш!!!! гъби и пап I

Последна редакция: пт, 31 авг 2007, 14:01 от Milagros

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 225
Гъбичките нямат нищо общо с цитонамазката!Цитонамазката се прави за да се разбере има ли предракови изменения в маточната шийка.Резулта ти е отличен!Гъбичките са просто инфекция на влагалището и се лекуват макар и трудно! Peace

# 9
  • Мнения: 207
няма значение,много ли са или са малко,важното е ,че мястото на тези гъбички не е там и трябва да се придприеме лечение на теб и на партньора ти  задължително...
Сега за цитонамазката -   1,2,3А  групи се счита за нормални
ти си 1 - значи си супер

# 10
  • София
  • Мнения: 2 381
Сега за цитонамазката -   1,2,3А  групи се счита за нормални
З А не е нормален, а съмнителен резултат. Понякога е инфекция, а друг път може да е дисплазия - пред ракови клетки. Миналото лято бях с 3 А, правих лазерно изгаряне на клетките с дисплазия и сега още съм с първа група. Да чукна на дърво.

# 11
  • Мнения: 207
привет Kia.
може ли да ми обясниш,как протича лазерното изгаряне и боли ли...
на мен ми предстои изгаряне на раничка и се притеснявам...

# 12
  • София
  • Мнения: 2 381
Не боли. Минава за няколко минути. От време на време може лекичко да ти припарва по време на изгарянето и да усещаш нещо като чегъртане, но не боли, наистина. Ставаш от м.....то и си тръгваш. Носи си превръзка обаче. След това сигурно ще имаш леко кървене, което не трябва да е по-силно от менструалното. След манипулацията ще те боли корема, все едно ти идва МЦ. Лекарите казват, да се пие по 2 Но шпа, ако те боли повечко. Към 10-я ден след лазера се появява воднисто течение с черни мънички точици. Към 14-я ден след лазера може пак прокървиш, но това рядко се случва. 1 месец са забранени - секс, вани, море и пътувания на дълги разстояния, но това последното е доста разтегливо понятие.
УСПЕХ и не се страхувай!

# 13
  • Мнения: 207
Благодаря ти за изчерпателната информация, малко се поуспокоих, дано всичко мине както при теб....

Общи условия

Активация на акаунт