Съвет за кърмаче на 6 дни?

  • 406
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 771
Бебето ми е на 6 дни. Роди се със секцио и го сложих на гърда след по-малко от 24 часа. Засука добре и в родилния дом давах само кърма, а през нощта е бил на АМ, предполагам по веднъж, докато го гледаха в детското отделение. От както сме вкъщи е само на кърма и първия ден беше много спокоен. Сучеше продължително, после правеше пауза от 2-3, а понякога и 4 часа, като се налагаше да го будя. Мислех, че нещата се нареждат добре, но вчера от 18 ч. се събуди, предложих и 2-те гърди, но той продължи да търси ядене. Поставях го на гърда постоянно, но в един момент имах чувството, че вече няма какво да му предложа. Това продължи докъм 11 ч. През нощта спа спокойно и направи нормално дълга пауза, дори се наложи да го събудя за кърмене. Притеснявам се, че изпадна в такъв продължителен период, в който не можеше да се засити. Има ли вероятност да се е повишила рязко нуждата от кърма и какво бихте ме посъветвали? Иначе памперса пълни на всяко хранене.

# 1
  • Мнения: 738
Първо честито бебче-да ви е живо и здраво и много да ви радва!!!По въпроса, който те тревожи първо не мисля,че едно толкова малко бебе може да има нужда от толкова много кърма.Просто си мисля,че нещо не му е било комфортно и е сукало за да е близо до теб и за да се успокой.Щом си пълни памперсите редовно,значи няма нужда от излишни тревоги.Почивай си и се наслаждавай на малката душичка!!!

           П.П.Аз моя син го будех за хранене и сега го отчитам като грешка,защото той просто е имал нужда от малко повече сън.Успех!!!

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Честито бебче!
Шестдневно бебе наистина има нужда от близостта ти, все пак от съвсем скоро е в този различен свят.  Следи памперсите, не мисля, че има причина за безспокойство поне засега.

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Напълно нормално поведение на новородено.
Скачвай се с него и кърми докато иска, сега има нужда от това. Пък и кърмата така се регулира.

# 4
  • Мнения: 1 321
И аз смятам че бебчо има нужда повече от близоста ти и просто за това е търсил по-дълго да суче.Щом на всяко ядене си пълни пампите значи няма от какво да се притесняваш.
Наслаждавай се на допира и на кърменето и не се притеснявай. Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 771
Много ви благодаря за отговорите. Забравих да спомена, че бебето се роди мъничко 2550 г., а го изписаха 2400 г. Предполагам и това може да е от значение и да иска бързо да наваксва.

# 6
  • Мнения: 4 447
Честито!  bouquet

Бебетата имат повишена нужда от ядене - на периоди - казва се скок в растежа. На 3-тия, 6-тия, 9-тия ден, 3-та седмица, 6-та, 9-та, 3-месеца, 6-месеца, 9-месеца.  Peace

Води се по бебето, щом спи и е спокоен моя съвет е да не го будиш, но както си прецениш. Нему налагай твой режим на хранене, остави го сам да го изгради.

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт