Изследване прогестерон

  • 1 916
  • 4
  •   1
Отговори
Моля ви кажете ми дали за кръвни изследвания на прогестерона трябва задължително направление от личен лекар или от друг гинеколог (работещ на частно)? Може ли "свободно" да отида са си изследвам хормона и след това да покажа резултата на гинеколождака си??

# 1
  • Мнения: 226
Да, можеш.

# 2
  • Мнения: 179
да можеш в б-я вече могат да се правят почти всички иследвания

# 3
здравейте всички  Hug имам нужда от съвет.На 11.04.08 си изследвах Прогестерона беше 2.18(фол-0.48-4.45,лут-10.62-81.28,мен-до 2.32)това в скобите са референтни стойности.Искам да попитам дали е нормален,защото миналата година по същото време Прогестерона ми бeшe-34.4 nmol/l тогава ми правиха и другите-тестостерон,пролактин и т.н.и тогава ми видяха всичките изследвания и ми казаха че са нормални.Но на мен ми се струва голяма разликата от миналата г.та до сега  Rolling Eyes моляви кажете ми дали е нормален или не.Много ме е страх защото искам да си имаме бебе но нещо не се получава и затова сега сме тръгнали по изследвания,направо ми идва да се  #2gunfire а гинеколожката ми ми каза като си направя и др.хормони тогава да отида и да и ги занеса всичките.а другите трябва да ги направя 3-5 ден от цикъла ми но на мен все още не ми е дошло а трябваше на 21.04.08?ще чакам да ми пишете,предварително ви благодаря,оставям си и skype - cveti.цветанова а забравих да ви кажа на 23 год.сам и сам семейна от 1,5г.оставам си и тел.N-***********;**********;********* това са ми тел.N актуални са по всяко време.ще се радвам ако ми дадете съвет и ме по оспокоите поне мъничко.БЛАГОДАРЯ ВИ   bouquet

Цитат
zdraveite vsi4ki  Hug imam nujda ot savet.Na 11.04.08 si izsledvah Progesterona be6e 2.18(fol-0.48-4.45,lut-10.62-81.28,men-do 2.32)tova v skobite sa referentni stoinosti.Iskam da popitam dali e normalen,za6toto minalata godina po sa6toto vreme Progesterona mi be6e-34.4nmol/l togava mi praviha i drugite-testosteron,prolakton i t.n.i togava mi vidqha vsi4kite izsledvaniq i mi kazaha 4e sa normalni.No na men mi se struva golqma razlikata ot minalata g.ta do sega  Rolling Eyes molqvi kajete mi dali e normalen ili ne.Mnogo me e strah za6toto iskam da si imame bebe no ne6to ne se polu4ava i zatova sega sme tragnali po izsledvaniq,napravo mi idva da se  #2gunfire a ginekolo6kata mi mi kaza kato si napravq i dr.hurmoni togava da otida i da i gi zanesa vsi4kite.a drugite trqbva da gi napravq 3-5 den ot cikala mi no na men vse o6te ne mi e do6lo a trqbva6e na 21.04.08?6te 4akam da mi pi6ete,predvaritelno vi blagodarq,ostavqm si i skype-cveti.cvetanova a zabravih da vi kaja na 23 god.sam i sam semeina ot 1,5g.ostavam si i tel.N-***********;**********;********* tova sa mi tel.N aktualni sa po vsqko vreme.6te se radvam ako mi dadete savet i me po ospokoite pone mani4ko.BLAGODARQ VI   bouquet

---------------
Моля, пишете на кирилица!

П.П. Изтрила съм телефонните номера. Не е удачно да ги публикувате в нета. Не се знае кой чете Wink

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 09:53 от Сънчи - Пънчи

# 4
  • Мнения: 3 154
На кой ден от цикъла е изследван прогестерона?
Гинеколожката ти е права - трябва да изследваш всички хормони в един цикъл. На 3-5 ден пускаш LH, FSH, Естрадиол, Пролактин, Тестостерон, а на 7-ми ден след доказана овулация пускаш Прогестерона.

Общи условия

Активация на акаунт