За "киселото" АМ

  • 604
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
Чували ли сте за кисело АМ? Тук има едно на Allumin, ползвах го за големия ми син уж да го разхлабва. В съдържанието му пише, че има лимонена киселина, а не лакто бактерии или т.нар. пробиотици. Каква всъщност е целта на това мляко? И киселината предполагам пресича белтъка - това прави ли го хипоалергенно и изобщо каква е идеята на киселината?

# 1
  • Мнения: 2 936
по-добре да питаш някой в Дания  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
Не знам в България да има кисело АМ.

# 3
  • Мнения: 1 032
Свекърът ми ми е разказвал, че навремето в Либия са си правили кисело мляко от АМ. Ползвали са закваска от нормално кисело мляко, а не лимонена киселина. Сигурно киселината се използва като консервант, за да не се разваля бързо  newsm78

# 4
  • Мнения: 1 021
И аз за  първи път чувам за Кисело АМ  newsm78

# 5
  • Мнения: 27 524
Купувала съм кисели млека, на които е индикирано, че са за след 4-ти и 5-ти месец, бебешки са. Но дали е същото, не знам. Аз ги давах след 8-ми все пак  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 757
Питах една сестра. Каза, че киселината улеснява по някакъв начин акането, променя консистенцията на изпражненията за да излязат по-лесно. Иначе си е обикновено АМ и няма нищо общо с хипоалергенно. Пробвала съм го на вкус, дори не е кисело, а ако е то е съвсем малко и не се усеща.

# 7
  • Мнения: 1 353
Никога не съм чувала за подобно мляко в Бг нито съм виждала newsm78

# 8
  • Мнения: 814
Не съм чувала за такова АМ честно казано  newsm78 и не знам за какво се използва тази киселина. Така че за самото кисело АМ не съм компетентна.
Обаче ако се чудиш, би могла да опиташ с АМ Lactana BIO. To e с пробиотици и с цели 4 вида Бифидобактерии ("добрите бактерии),... и е органично мляко. Синът ми с него си регулира страхотно коремчето. Поне знам, че пробиотиците (т.е. тези бифидобактерии) по принцип се съдържат в червата на бебетата - просто трябва да са в достатъчно количество. Не мен това ми звучи някак "по-естествено"  Wink. Ако искаш - разгледай им сайта, за да се ориентираш - www.njpartners-bg.com
 
P.S. Уф, че ме загложди сега (аз уж все се опитвам да се информирам за най-добрите АМ) - а що не съм чувала за такива млека, бе newsm78. Ще следя темата  Laughing

 

# 9
  • Мнения: 27 524
Като си има АМ, което е напълно достатъчно, за какво ли да се чудим и кахърим за нещо неясно...  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт