подутина зад ухото

  • 7 329
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 317
Моля ако някой е имал родобен проблем с бебето си да сподели . Сина ми преди три седмици изкара вируса с температура и разстройство . Пи Оспамокс една доза . От началото на тази седмица е с зачервено гърло , и личната не се поколеба да му изпише повторна доза Оспамокс/ което е друга тема на разговор  #Cussing out/. И двата пъти му изписва и сироп за кашлица / Бронхиксин и Мукозилин / от които се обрина . Сега забелязах , че зад едното ушенце има подутина . Явно го дразни , защото ръчичката му е непрекъснато там. Възможно ли е да кара заушка , или от настинката да го е ударило в ухото .

Ще съм благодарна на всички , които се включат .

# 1
  • Мнения: 845
Ох, какво да ти кажа след като не съм специалист. Докторката какво ти каза? Според мен е възможно да е имал заушка. Или пък е реакция от взетите лекарства. Ние изкарахме вируса, но не сме пили антибиотик  newsm78 Ако се притесняваш потърси друго лекарско мнение, за да се успокоиш, но е много гадно да те боли ухо  Sad

# 2
  • Мнения: 432
На моя позната на детето,1,6м ,му беше излезнал такъв лимфен възел.Води го на доктор и й бяха казали,че нещо слабо е прекарал-настинка,кашлица,без майката да го усети,защото никнеха  зъби и беше кошмар от нерви и мрънкане.Не било сериозно,при някой хора се получавало и след седмица всичко изчезна ,така както се беше появило.Без лекарства.

# 3
  • Мнения: 4 496
Аз бих завела детенцето на друг лекар. Simple Smile

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 817
А лекарката какво каза за ушенцето? Ако не си сигурна в нея, най-добре заведи детето на друг лекар - по-компетентен (тази явно няма да ти върши работа, щом така с лека ръка изписва антибиотик за 2-ри път на 7 месечно бебе). Най-вероятно е просто изстинка, но може и да е по сериозно, при което трябва да се вземат мерки навреме. За съжаление тук не може да се направи преглед и да бъде дадена точна диагноза, а само можем да гадаем  Tired

# 5
  • Мнения: 911
На 7 месечно бебе Бромхиксин??? Тоя е ... А за подутинта - може да е лимфен възел и щом го дразни може да е болезнен. Не чакай, а потърси друг лекар.
Успех!

# 6
  • Мнения: 317
Точно това ще направя днес . Иначе за изписването на антибиотик- явно и е практика . Лошото е , че живея в малко населено място , с двама лични , и един педиатър на почти сто години . Надявам се , да е резултат от прекараната настинка . Благодаря Ви за отговорите .  bouquet

# 7
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
И аз ще те посъветвам да потърсиш друг лекар. Нищо че са ви малко лекарите. Второ мнение не е за пренебрегване. Заведи го и на УНГ да погледнат за проблем с ушичките.

# 8
  • Мнения: 1 032
Наистина е добре да се посъветваш с друг лекар. Иначе и на мойта дъщеря често й се е случвало да се подуват лимфните възелчета зад ухото, когато е била настинала или болна. Личната лекарка ми беше казала, че при малките деца е нормално и не е притеснително. Понеже съм карала заушка, мога да ти кажа, че тя не се разминава само с малка подутинка, така че (мое мнение) можеш да отпишеш тази диагноза.

# 9
  • Мнения: 3 116
Сигурно е лимфен възел, но трябва да го види лекар  Thinking

И аз не мога да разбера как за вирус се изписва антибиотик. Моята щерка също го изкара този вирус за 2 дни  Thinking

Според мен, смени педиатъра  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт