Греша ли?Споделете и ме посъветвайте, моля

  • 935
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 663
Така.......все си мислех , че съм достатъчно образована по темата , ама нещо май... или тая бременност ми е изпила тотално мозъка.Така...ето за какво става дума:
Родих преди 15 дни, вчера направих първата тренировка във фитнеса, като се спрях само на аеробика-карах колело, днес мисля да ходя на пътека, не да тичам, а да ходя ( нали тичането не се препоръчвало, заради увисването на органите, моля поправете ме ако греша, защото исках да ходя на тенис, ама там си се тича.Иначе ми е много по-забавно от висенето във фитнеса)След тренировка искам да ходя на сауна (вчера я пропуснах, защото трябваше да храня малката и не ми остана време), обаче това е една от процедурите, която никога не ми е била по вкуса, трудно ми е дишането в вътре.Интересува ме колко време трябва да седя , за да има ефект?Мога ли да ходя на парна баня вместо на сауна?В единия от двата фитнеса, които посещавам има и парна баня, а и аз си имам вкъщи, губи ли се ефекта, ако се прибера и после влезна в парната баня, ако въобще могат да сменя сауната с парна баня?Май много оплетох въпросите, дано ме разберете.
Иначе програмата ми е 1 час натоварване, сауна(?) и релакс, здравословно хранене, не диета.Имам да свалям килограми 10 кг, в най-добрия случай 15, за да си върна предишните 48 кг.През втората бременност не качих кой знае колко, но не си бях върнала старите кг, та сега ме чака работа.

# 1
  • Мнения: 861
Като цяло, мисля, че много бързаш. Изчакай поне месец да мине, пощади го това твое тяло. Разбирам, че си нетърпелива да отслабнеш, но за всичко се изисква време. За сауната какъв ефект търсиш? Не мисля, че потенето означава отслабване. Вярно, че е полезна за кожата, изчистват се токсини, но при условие, че не я понасяш и се задъхваш, за какво да се тормозиш?! Хубаво си решила здравословно хранене, нека това е началото, но за фитнес ми се струва, че е рано. И освен това използвай хубавото време и ходи навън с бебка, на пътеката-зимата. Все пак зависи как се чувстваш, щом смяташ, че си готова действай но с по-малко натоварване  Praynig.

# 2
  • Мнения: 6 958
Като цяло, мисля, че много бързаш. Изчакай поне месец да мине, пощади го това твое тяло.

Подкрепям Реге изцяло!!!  Peace

# 3
  • Мнения: 1 479
И аз като тебе след втората бременност се опитах, само че да бягам, само че някъде 25 дни след и толкова ме заболя корема, че едва се прибрах в къщи! И изчаках - някъде след месец и половина и всичко беше точно!

# 4
  • Мнения: 4 678
За сауна трябва да си сигурна ,че сърцето ти е екстра Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 057
Konstans, много бързаш! По-полека. И аз съм на мнение, че още ти е много рано за фитнес, сауна и т.н. На мен след нищо и никаква операция ми забраниха фитнеса поне за 2 месеца, а какво остава за след раждане. Недей така, ще вземеш нещо да си направиш ooooh! Рано ти е още. Здравословното хранене - добре, но с всичко останало бързаш. Гледай си бебока сега, това е по-важно. Толкова много задължения имаш - не стигат те, ами и фитнес. Остави тази работа. Всички мои приятелки от грижи по бебетата си отслабваха още първите два месеца. Е, друг е въпроса, че някои след това не се въздържаха много с храната.

Та така.

Честито за бебока и да сте живи и здрави Hug Hug Hug

# 6
  • Мнения: 8 242
А след тия сауни, фитнеси и не знам какво още, кога успяваш да гледаш бебето  Shocked
Изчакай малко с тия процедури, няма да избягат.. А и най-добре е плавно да си свалиш кг-мите.. Все пак 9 месеца си ги качвала, не може да отлетят за 9 дни  Crazy

# 7
  • Мнения: 4 678
Защо да бърза Констанс newsm78
Ако има бавачи и свободно време,няма какво да чака Peace
Спорта не вреди дори и 10 дена след раждането,стига да е умната  bouquet

# 8
  • Мнения: 7 723
Спорта наистина не вреди, но една
родилка не бива да се подлага на това натоварване.
Най- малкото, което може да стане е
да си предизвикаш някой кръвоизлив.
Изчакай още поне месец. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 678
Данон,да пие Peace
Ама не ми харесва #2gunfire

# 10
  • Мнения: 7 723
Данон,да пие Peace
Ама не ми харесва #2gunfire
Аз съм малко руса и не те разбрах? newsm78

# 11
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Как успяваш да се организираш с тези малки деца с толкова малка разлика помежду им? Аз като родих не смогвах да се наспя (още не смогвам). Иначе са ти кукли, да са ти живи и здрави!
За фитнеса точно аз съвети няма да давам, защото съм резил, само ще споделя скромния си опит. След второто започнах да бягам на пътека по около 40 мин вкъщи, както и да правя по около 50 коремни преси на ден още на втората седмица след раждането. Обаче се почна едно кървене (а уж лохиите бяха съвсем спрели), та това кървене - много обилно и алено продължи още един месец, през който не смеех нищо да тренирам. После постепенно си върнах килограмите (отпреди забременяването, значи свалих около 20тина) за около пет-шест месеца.
Сега нямам нито този ентусиазъм, нито това време да тренирам и да слабея. А и децата тотално са ме обсебили, което не е много за пример, ама е така за съжаление.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 875
Моето мнение, като на Учител по физе  Mr. Green

Сауна и парна баня, не преди да ти спрат лохиите/така ли се пишеше Thinking/
Да не направиш някой кръвоизлив !
А и ако имаш кърма направо ще ти гръмнат гърдите Sunglasses Аз ходих като детето беше на 7 месеца и гърдите ми ставаха, като на родилка.

Колелото не е аеробика а анаеробна тренировка, но аеробиката е най-добрия вариянт Peace
Имам в предвид:
От 20-тия ден може да започнеш с повдигане на таза от легнало положение.
Леки коремни , да половината, не се изправяш цялата.
От стоеж повдигане но единия крак напред, после назад, после на страни.
Всички тези неща с по 15 пъти с две или три повторения.

Не е хубяво да се започват бързо тренировки и много натоварване, защото хормоните са ти в сташно объркване в момента и можеш да си докараш на организма такъв стес, че после ще е повече работата Stop

В момента организма ти се приспособява да трупа запаси, заради кърмата и ако тренираш усилено апетитът ти ще се увеличи Rolling Eyes

Много дълго стана , така, че завършвам с две думи Wink
Била си слаба, пак ще станеш  Sunglasses
Яж подбрани храни, кърмата ще ти помогне , тя гори калории Wink
Подпухналостта, ще изчезне като спреш да кърмиш и хормоните се регулират Peace
Тренирай с цел да подготвиш организма за голямото слабеене,  Peace  поне след два месеца

Общи условия

Активация на акаунт