Нашата планета...

  • 557
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 939
Позволявам си да отворя нова тема по този въпрос.
За мен е важно, мисля че и за вас - все пак става въпрос за нашите поколения, нали това се опитваме всячески да направим.
http://www.spetrov.com/think-about-the-water

# 1
  • Мнения: 141
Като прочетох "think-about-the-water", се сетих за моята параноя.
Нали закачих малко от комунистическото време и при нас имаше режим на водата, не само режим, а и досаждаха за изразходваното количество, да не тече напразно, да не си поливаме градините...
И майка ми непрекъснато подвикваше на тоя, на оня да затяга кранчето на чешмата, да не капе, да не тече без причина, да нямало водни загуби. Сега, един век след това сладко време, като чуя вода да тече в мивката безпричинно, ток ме удря. Или някой да се бръсне или мие зъбите и да остави дебела водна струя да се излива в канала....откачам. А когато вземам душ, си мисля как да рационализирам струята, че да не пръска встрани. Ужас!
А ако някога забравя да кажа на мъжа ми да спре водата, той ми припомня: Мила, забрави да ми напомниш за водата...
Това е психологически проблем!

# 2
  • Мнения: 763
belemez сякаш видях себе си в твоя пост  Laughing След всяко влизане на мъжът ми в банята, тичам след него да затегна кранчето. Винаги се карам с майка ми, която има навика да оставя водата да тече, докато сапунисва чиниите, и изобщо такова неразумно хабене на вода винаги ме е изкарвало извън равновесие. Тук при нас, почти на всеки километър има чешмички, с изворна вода, които си текат, по простата причина, че не могат да бъдат спряни. Изпадам в див ужас, като си помисля, колко много вода се хаби напразно. А ако ме чуете как крещя, когато видя някой да изхвърля боклук от колата си, всеки път мъжът ми набива спирачки и се чуди какво става. А да не ви казвам, каква сеч е настъпила по нашата хубава планина  Sad Унищожават се хиляди дървета, за да се излее на тяхно място планина от бетон и желязо  #Cussing out Няма ден, в който да не проклинам тази човешка алчност и грандоманщина. Не виждат ли какво правят, нямат ли страх от Бога, не се ли сещат, че децата им ще страдат от техните непоправими постъпки. Още миналата седмица видях това писмо, което сега Мишето пусна, и честно казано не мога да спра да мисля за него. Май идвам в твоя отбор Мишинка, ужасно съм изплашена от това, което виждам всеки ден на път за вкъщи. Буквално за една година се унищожи цяла една планина, всичко се превърна в гадна бетонна пустиня, мръсотия и отвратителен паметник човешка алчност. С невероятна лекота унищожават вековни гори, за да построят нови и нови хотели, но едно не ми е ясно - кой луд ще дойде да  спи в тях, и да се възхищава на прекрасната гледка -  поредното архитектурно творение от бетон?  Само ако знаете как ме боли за всяко отрязано дърво, винаги съм го отъждествявала с отнемането на човешки живот  Cry
 Не знам какво ни очаква за напред, но в едно съм сигурна - природата няма да ни остави ненаказани. Едни нищо и никакви хора сме, а сме способни да унищожим за секунди, това, което е сътворено за векове. Съжалявам за дългия и нравоучителен пост, но това е другата ми болна тема /наред със стерилитета/ 

# 3
  • Мнения: 553
Ох Мишинка, и аз се замислям понякога дали ако имам дете, то ще има къде да живее нормален живот  ooooh!
Ето и снощи показваха протеста на еколозите, а журналистката ги пита имали ли били право да казват кой къде да строи  Shocked С две думи - който си плаща, ще прави каквото си поиска  Close Но то се вижда вече по черноморието ни какво става - никой не иска да гледа от прозореца на хотела си отсрещната стая в другия хотел и да се къпе в море пълно с л.... Та накрая от лакомия много хора ще загубят, но за съжаление докато това се разбере, ще погубят голяма част от природата ни  Close

Общи условия

Активация на акаунт