какво да правя?

  • 3 221
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 882
Здравейте,
Отдавна искам да се присъединя към Вас, но все не набирам смелост. Някои мами ме познават от един друг подфорум.Смятах, че моите проблеми са "бели"в сравнение с Вашите. При мен всичко е точно обратното.
Дъщеря ми има чудесен баща, който я обича, но само нея. Грижи се за нея, старае се нищо да не й липсва. Взема я вечер за кратко, но и доставя всички удоволствия за които едно дете мечтае. Купува й всичко, което пожелае. Никога не й се кара и тя го боготвори.
Аз работя във фирмата му, с много хора и троша страшно много нерви по-цял ден. Имаме детегледачка през деня. Вечер майка ми помага, за да мога поне малко да си отспивам. Разбира се, че въпреки всичко прекарвам доста време с детето си. Участвам във всички излизания с таткото. Старая се да не се карам. Гушкам я постоянно.
Проблемът е в това, че тя постоянно повтаря "не обичам мама","Искам татко".
Таткото ни нае детегледачката, за да мога да работя по-вече, а постоянно повтаря пред малката, че съм я зарязала, че съм я хвърлила на майка си, че детето ме мрази. Сещате се колко ми е болно нали? Започнах постепенно да осъзнавам, какво ще се получи с дъщеря ми, ако тя продължи да живее в среда където няма обич и разбирателство и  има само един авторитет, финансово незавизим и мощен.
Реших да се заема в ръце и да оправя нещата. Кураж не ми липсва. Помолих майка да си отиде, детегледачката също, но детето не ме иска. Беше свикнала вечер да спи с баба си и отказва да остане при мен. Татко й обаче веднага се явява в услуга, за да не плаче детето и я взема, без да направи опит да я успокои и да й каже две хубави неща за мама, а вместо това : "видя ли как те мрази детето, а ти искаш да си я вземеш и да ме напуснеш."
Вече незнам кой си ден, не съм спала, не съм яла, не мисля за нищо друго, освен за това как да върна дъшеря си.
Има и оше нещо, когато той не я гледа, например сме в другата стая, тя ме гушка и казва, че много ме обича, но пред него изпълнява другата сценка.
Кажете ми какво да правя? Дайте ми съвет? Тя е целият ми живот.

# 1
  • Мнения: 911
 newsm78...

Ужасна ситуация!

Мен най-много ме притеснява това, че детето вече се е научило да изпълнява "сценки" и да се прикрива. Може би най-правилно е да говорите с бащата, защото този "авторитет" приучава малката на лицемерие още отсега. Ужасно е детето да прикрива обичта си към майката! Ще му се обърка главицата, ако не променита атмосферата възможно най-скоро.

Не знам...Обясни му на този "любящ" баща, че прави нещо чудовищно като се отнася така към теб пред детето.

И защо работиш толкова много, след като бащата осигурява финансите? За да се чувстваш независима?!!  Naughty Не разбрах колко е голяма малката, но тези дни и нощи никога няма да се повторят - наслади им се!

Уф, не ти помогнах много, но ще ти стискам палци да оправите някак нещата, въпреки че...не ми е много ясно как. Очевидно тати не е от най-деликатните натури и има нещо да ти доказва на теб. (абе, какви са тия сбърканите мъже бе!  #Cussing out #2gunfire #Cussing out)

# 2
  • Мнения: 341
Трудно е да се даде съвет, когато става въпрос за взаимоотношения. По-скоро се опитвам да се поставя на твоето място и да си представя аз какво бих направила. Основното според мен е таткото да бъде хванат за ушите и сериозно да му се постави въпроса, че независимо какви са отношенията помежду ви, е абсолютно недопустимо да се говори пред детето срещу когото и да било от хората около него, да не говорим срещу майка му. Вероятно таткото е със самочувствие и трудно би приел подобна критика, но може пък и да му стигне до съзнанието това, че по този начин детето от най-малко бива неволно научавано да дели хората на лоши и добри. От там нататък с времето според мен трябва да се търси начин по-трайно да се задъблочи връзката с детето - да излизате двете, да я водиш на любимите й места, да й правиш дребни кефчета (в повечето случаи, уви, свързани с пари), да си говорите, да си имате ваши си места и забавления, различни от тези с таткото - и през цялото време да чувства твоята любов и отдаденост... Трудно е много... Пожелавам ти успех!  Peace

# 3
  • Мнения: 189
Детето се чувства изоставено от теб, и това и е насадено в малката главица от баща и. Не че не обича, но ти няма доверие. Спечели го на всяка цена!

# 4
  • Мнения: 2 327
Radini, знам колко всеотдайна майка си и какво си направила за детето си. Предполагам колко ти е болно да чуваш такива думи от дъщеря си. Все пак имай предвид, че тя е още малка. В повечето случаи не влага умисъл в това което казва, а просто иска да постигне своето. Баща и не се грижи за нея, той я глези, което не и носи нищо положително. Освен това ми се струва, че я ипозлва за да те задържи по някакъв начин.
Ако си тръгнеш определено тя ще го преживее трудно, защото няма да може да разбере защо я отделяш от баща и. Но със сигурност ще го преживее.
Все пак може би не е късно да се опитате да си оправите отношенията с баща и. Стига да е готов да отстъпи и да проумее какви ги върши.

# 5
  • Мнения: 515
Притеснява ме повече поведението на детето ти когато сте сами.Защо?Каква е причината пред него да се държи така.Не е ли някъкаъв комплекс на бащата към нея,ако е така сериозно поговори с специалисти.познавам такова семейство и знам колко много страда приятелката ми от това отношение.сега момиченцето е на 14 години и буквално се грижи за баща си като негова съпруга.Излиза само с нея,беседва само с нея,всички решения ги вземат само двамата.За него тя е всичко и след 15 годишен брак моята приятелка се чувства като натрапница между тях.Все по често и се натяква ,че живеят с нея само за да не лиши детето от майка му.Много добре помисли ккаво те очаква за напред!!!!!

# 6
  • Мнения: 1 809
Ужасна ситуация,наистина..За мен бащата манипулира детето и то много усилено,съответно за твоя сметка.Не знам какво да те посъветвам,дори се замислих аз какво бих правила в подобна ситуация...Със сигурност ще потърся помощ от специалист по подобни въпроси.Не е и няма да е лесно,но потърси съвет и помощ от някой който може да ти помогне,бъди колкото може до детето,прояви цялото си търпение и дай цялата си любов и няма начин да не успееш!
Пожелавам ти много сили и успех! Hug

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Radini moja suvet e da pogovori6 s muja ti do kakvo moje da dovede tova - deteto da zagybi majka si!
i zdraveto si su6to===znae6 kolkoe vredno za neja da se nervira
pogovoti i my daj vreme - na nego, a deteto - mi izpolzvaj parite my zaSEBE si! vzemi gi i budi s deteto si, izpolzvaj go da bude6 s malkata bez da raboti6 - da vuzstanovi6 vruzkata s deteto i posle ve4e dejstvaj

i o6te ne6to - NE PROMENJAJ tolkova drasti4no jivota na deteto si - nea pone majka ti idva ama po polovin den
izlizajte purvo zaedno i posle - ti sama s deteto
ti ja li6ava6 ot raz ot vsi4ko s koeto e sviknala a tova e vredno
pri takiva promeni se podxojda plavno i postepenno bez zverski sutresenija za deteto

yspex i sum s teb

# 8
  • Мнения: 604
Радини,  Hug

Присъединявам се към мнението на Стън и ми се струва, че ще бъде много полезно да поговориш с психолог. Имам координати на няколко проверени специалисти, ако решиш пиши ми на лични, веднага ще ти изпратя.
Направо сърцето ме заболя като прочетох това, което си написала.
 
#2gunfire #Cussing out - явно нямат край егоистите... Обсъждали ли сте с мъжа ти, че такова поведение от негова страна е пагубно и за детето и за вашите отношения.
Мисля, че връзката майка-дете е много силна и съм сигурна, че дъщеря ти много те обича, тя е още дете, което естествено се полакомява за глезотии и своеволия. Страхувам се, че възпитанието й сериозно ще пострада в тази надпревара за обичта и вниманието й. Единствено ти можеш да решиш как е най-правилно да постъпиш. Кошмарно е да продължаваш да живееш под такова напрежение.
Пожелавам ти много кураж и сила, за да намериш най-добрия начин да спасиш себе си и детето и да възвърнеш спокойствието и хармонията в сърцето си.  Hug  bouquet Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 1 105
Много грубо от страна на съпруга ти, настойва детето срещу теб и в същото време държи и теб под контрол, за да не си тръгнеш. За съжаление не знам какво да ти кажа.
Може би точно това
Дъщеря ми има чудесен баща, който я обича, но само нея. Грижи се за нея, старае се нищо да не й липсва. Взема я вечер за кратко, но и доставя всички удоволствия за които едно дете мечтае. Купува й всичко, което пожелае. Никога не й се кара и тя го боготвори.

Води до това:

Цитат на:
Проблемът е в това, че тя постоянно повтаря "не обичам мама","Искам татко".
Таткото ни нае детегледачката, за да мога да работя по-вече, а постоянно повтаря пред малката, че съм я зарязала, че съм я хвърлила на майка си, че детето ме мрази. Сещате се колко ми е болно нали? Започнах постепенно да осъзнавам, какво ще се получи с дъщеря ми, ако тя продължи да живее в среда където няма обич и разбирателство и  има само един авторитет, финансово незавизим и мощен.
Татко й обаче веднага се явява в услуга, за да не плаче детето и я взема, без да направи опит да я успокои и да й каже две хубави неща за мама, а вместо това : "видя ли как те мрази детето, а ти искаш да си я вземеш и да ме напуснеш."
Вече незнам кой си ден, не съм спала, не съм яла, не мисля за нищо друго, освен за това как да върна дъшеря си.
Има и оше нещо, когато той не я гледа, например сме в другата стая, тя ме гушка и казва, че много ме обича, но пред него изпълнява другата сценка.
Кажете ми какво да правя? Дайте ми съвет? Тя е целият ми живот.

Мисля, че трябва да му кажеш това, което си написала, защото не е честно от негова страна да постъпва така и да ви манипулира и двете.

# 10
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
РАзбирам те напълно. При мен се получи нещо такова с големия ми син. Той сега е на 17. Малкият е на 7 и се развеждам, с всички сили искам да предотвратя това да се случи и с него. Макар че онзи мръсник действа по всякакви нечестни методи и донякъде успява.ТАкива глупости говори на децата, че се хващам за главата.  Твоята е малка още, но ако това му е идея фикс на твоя- няма отърване. Сега големият живее при свекърва ми(нямаме развод още и режим за децата), много рядко идва в къщи и не се интересува от моята рода изобщо. Нито майка ми и баща ми почита... Много ми е болно. И всичко, защото нямах сили да се противопоставя навремето на свекър и свекърва, да не ги обидя, да не съм лоша... Да не ме намрази за това и мъжа ми. Сега всеки ден вземем лекарството "майната им", обаче- не помага. Вземай мерки, докато е време.

# 11
  • Мнения: 2 863
Много ми стана болно за теб, катоте прочетох.
Може би детето ти има чудесен баща, но то е защото гради целите си отношения с  нея за твоя сметка, при това съзнателно.
На първо, място на всяка цена намери свестен психолог, за да  разцъкате цялата ситуация и ти да си подготвена.
На второ- за съжаление моето мнение( дано да греша) е, че няма шанс, този човек да осъзнае какво прави, на какво учи детето ви и най-важното кой ще плати цената- без съмнение- това ще е дъщеря ви. Ако е имал ресурс да помисли за тези неща, нямаше сега да пишеш тука. Това не е без да искам,  това е целенансочено отношение към теб. Не казваш на колко години е детето, това  е много важно?
Разбирам те повече от прекрасно- бащата на синът ми е от "добрите"... докато един ден не схванах,че някак цялата тая доброта е за моя сметка- той е с подаръците, няма забележки, всичко може, всичко е позволено... Имали сме страхотни скандали, докато успея да му покажа какво прави и че то е на мой гръб. Правеше ми забележки пред  детето, аз забраня нещо, той го позволи, критикуваше ме пак пред него. Когато започна да го осъзнава, настъпи малка промяна, сега поне гледа да е единодушен с мен по важни въпроси, но все пак имах зад гърба си неговото разбиране, че за едно дете майката е най-важна, а този факт хич не е  без значение. Ако имах успех, то е защото сме разделени  и  нямаше с какво  да ме държи.

Но те уверявам, няма да се спре сам, ако ти не го спреш,  детето ще страда, защото трябва да прикрива обичта си към теб, за лицемерието, на което я учи- вече са ти казали....
Истината е, че доста си изтървала положението и сега ще ти е нужен много кураж и сила, за да се справиш- пожелавам ти го от все сърце......може би като попишеш още, ще излезат още подробности, които са важни???

Последна редакция: ср, 29 авг 2007, 14:56 от Jaly

# 12
  • Мнения: 1 731
Ужас!  Sick
Явно мъжът ти е голям манипулатор. Как е успял да завърти нещата, та ти да си виновната за всичко  ooooh!
Хем да работиш, хем обаче не прекарваш достатъчно време с дъщеря си...Умело...
А това, че и купува всичко и я глези  Sick
Той те държи изкъсо чрез нея.
Един вид, няма да си тръгнеш, защото детето много ме обича и не може без мен.
Блях! Блях за такива бащи!
По-добре никакъв!

# 13
  • Мнения: 2 863
Имай предвид, че  ако го прави нарочно, за да те държи по някакъв начин, то следва да очакваш и други изобретателни методи, когато  покажеш съпротива.

# 14
  • Мнения: 6 315
Много мъчно ми стана като прочетох какво прави мъжът ти  Cry. Според мен също го прави съвсем целенасочено. Подкрещям Jaly - говори с психолог и с мъжа си, опитай се да го спреш.

Аз преживях подобно нещо след развода, но нещата сега са по-добре, а и самото дете някак се успокои и е явно, че при мен, въпреки че у дома има и правила и не всичко е позволено или се купува, му е по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт