Случки в яслата/градината

  • 1 660
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Вече два дни Ема е на градина.
Вчера си я взехме весела , учителките ме увериха че всичко е било наред, но по-късно в нас установих че има огромна цицина на главата, с малка раничка със засъхнала кръв. Стана ми лошо, обадих се да питам какво е станало и дали опасно е паднала, дали да я водим на лекар. Казаха че била паднала от ниско и че малко е плакала. Уточнявам че това е наи-голямата рана която до сега е имала. Извиниха се няколко пъти, аз се скарах че не са ми казали и т.н.
Тази сутрин я заведохме, тя пак с интерес влезе вътре при децата. Като си я взехме следобед беше пак свежа. Всичко било наред и не е страдала много. В къщи пак с ужас установих че панталона и гащите и са изцапани с ако. не се е наакала в гащите , а те просто целите са изцапани от вътре. Звъннах пак ядосана да питам какво е станало. Не можеха да повярват и не било възможно. Извиниха се пак.
Ясно че децата се цапат с храна, с пепел и т.н., но чак пък с ако... А съм оставила и резервни дрехи.
И така за два дни градина - единия ден пребита, другия изпоцапана.   Sick
Нещо изгубих доверие Sad
Да уточня че става въпрос за частна детска градина, за която плащаме не малко пари.
Искам да си вземам детето здраво и ако не чисто, то поне не оакано.
Не знам аз ли съм прекалено взискателна и имам погрешна представа за това как трябва да е в детската градина или там нещо не е наред. Очаквам че и като плащам за частно децата ще се гледат по-внимателно. И двамата с мъжа ми изпаднахме в депресия от тези случки.   Cry
Не искам темата да става място за най-страшните и ужасни истории случили се по детски градини, ами просто да разбера кое е "нормално" и кое не, чисто статистически, за да знам да сменяме ли градината или да изчакаме още малко.
 

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Май не е нормално newsm78. На дъщеря ми не се е случвало нито в държавната, нито в частните градини, които е посещавала. Но пък от друга страна явно детето се адаптира добре, което е много важно. Може пък това да са били инциденти, които няма да се повторят. Но за падането е трябвало да те предупредят Confused
Сигурно се притесняваш да напишеш за коя градина става въпрос, но би научила много повече, ако го направиш. Малко или много всяка си има "славата".

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 376
Ако знаеш колко пъти сина ми е бил с недоизбърсано дупе и нацапани гащи...
Понякога уж отиват да пишкат и лелките незнаят, че трябва да ги забършат. Не че ги извинявам, но се случва, само да не е системно. Случвало му се е много да му се пишка и докато се събуе да се подмокри леко. Това се е случвало и у дома като се заиграе.
С цицини не съм го прибирала, но с ожулени от бягане колене - много често. И то с рани от които стомаха ми се е обръщал и сърцето ми се е свивало. Но аз си го знам, че е спънат и бяга с главата напред...

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Частна, казваш...Помоли ги най-учтиво, да ти казват какво що е станало през деня, попитай дали има достатъчно резервни дрешки в случай, че се наложи преобличане.
На нас тук възпитателките чак и бележки ни пишат, когато имат нещо важно за съобщаване.
Иначе инциденти стават навсякъде. Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 2 079
Случва се децата да паднат, не само в детската градина, а и при родителите си.
Но когато паднат в детската градина, то учителките трябва да уведомят родителите за случката ... мисля си аз на глас ....  newsm78
Но това, че не си е избърсала дупето, след като е ходила в тоалетната, и си е изцапала гащите, това, Цветенце, май е твоя грешка.  Tired Не е научена на това, значи или ако не се справя - научи я да вика учителката или помощничката й, да се оправят те с проблема, т. е. да й избърсват дупето, след като е ходила в тоалетната.
Защото .... пак си мисля на глас  newsm78 .... колкото и да иска всичко с децата да е наред, една учителка не може да ходи непрекъснато след всяко дете в тоалетната, за да види то дали е или не е акало, за да му се избърше дупето.
Цветенце, напиши името на градината, ако не е тайна, естествено ...  Praynig Peace

# 5
  • Мнения: 5 525
Аз в рамките също на два поредни дена съм си прибирала Мария с травми. Да и при мен е падала, и не съм успявала да я опязя. Но поне знак колко се е ударила и при необходимост сме посетили лекар. А в градината единият ден е паднала лошо по лице на обяд, ударила си е носът и е текло кръв. Аз разбирам за това в 18ч вечерта, когато вече лелита са изпрали дори и дрешките по които е имало кръв. Е не се раминахме с посещение в Пирогов защото нослето посиня и отече и се наложи консултация с лицево челюстен хирург. На следващият ден си я прибирам с огромна синина на брадата. Е ако искате вярвайте наистина брадата и беше   синьо - лилава. Хората ме питаха с какво се е боядисала....... Госпожите дори незнаеха. Иначе не се оплаквам , много са децата, грижат се жените за тях. Но все пак е редно поне да уведомят родителите за преживяванията на детето през деня.

# 6
  • Мнения: 127
Съгласна съм че децата падат, не съм съгласна да се крие от родителите. Аз как да вярвам следващия път като ми кажат че всичко е било наред. Ами ако имаше мозъчно сътресение?
За изцапването - не беше дупето и, а панталона от вътре и гащите горе при кръстчето. Може да не е нейно акото, защото твърдяха че не е акала през деня.   Sick

Radostin4eto, до сега не съм виждала две годишно дете да си бърше само дупето, ако твоето дете може /можело на тази възраст да се справи, признавам го за гениално. За съжаление не виждам в поста ти данни за детето/децата ти.
Ема трудно си събува/обува гащите сама, какво остава да се оправя с гърнето сама.

Иначе тя е адаптивно дете, много жизнерадостно и не съм се съмнявала че ще се справи с яслата. Може втората седмица да почне да се сърди че я оставяме, но сега е още ентусиазирана.
По-голяма криза изживяваме май ние с баща и. "да не ти се случва каквото ти мисли майка ти" е точната реплика за моите мисли.

А проблема е че ми се струват много два инцидента за  два дена тръгвайки първи път на ясла.  Cry

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Но това, че не си е избърсала дупето, след като е ходила в тоалетната, и си е изцапала гащите, това, Цветенце, май е твоя грешка.  Tired Не е научена на това, значи или ако не се справя - научи я да вика учителката или помощничката й, да се оправят те с проблема, т. е. да й избърсват дупето, след като е ходила в тоалетната.
Стига де, момиченцето й е на 2 години. Моята също опитва да си избърше дупето самичка, но но успява и няма как. Учителките ги водят до тоалетна и им бършат дупетата, дори едно по едно, ако трябва.
Аз не бих останала особено очарована от тая частна градина, в която си позволяват да ми върнат детето с акани гащи. Досега, за 1 година стаж в нашата градина, това не се е случвало, само веднъж беше наакана (още не вършеше тази работа в гърнето редовно) и предполагам, че го е сторила в момента, в който съм дошла да я взема. И веднъж едно детенце, в прилив на обич Crazy, ухапало моето по бузката, тогава се скъсаха да ми се извиняват. От време на време си я прибирам с лееееко ожуленки колена и лакти, но това ми е ясно как става и не държа да ми се обясняват всеки път.
Сигурно трябва пак да говориш с директорката относно твоите изисквания и очаквания, пък ако продължава така...  Rolling Eyes

Ох, докато напиша за бърсането на дупето и цветенце ме изпреварила.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 3
Цветенце, май точно на време попаднах на твоето писмо. Моето момиченце също е на 2 години. Днес имах жесток скандал с детегледачката и въпреки че бях решила да я пусна на градина на 3, цяла вечер се опитвам да взема някакво решение. Направо ще ми се пръсне главата. Май по-клоня да я пусна на градина. Зарадвах се като прочетох, че твоята принцеса се чувства добре, значи и аз имам шансове! Simple Smile Понеже цяла вечер проверявах всички възможни частни детски градини, а вече съм напълно объркана, моля те кажи как я избра тази. А може ли името й, ако искаш на лични.   Praynig Обнадеждих се все пак с писмото ти! Не мога да ти дам съвет, но ти желая успех!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 079
Цветенце,
Извинявай, ама не прочетох, че детето ти е на 2 годинки! Embarassed Embarassed Embarassed  Heart Eyes  bouquet Heart Eyes  bouquet
Тогава да води госпожицата-учителка за ръка в тоалетната, за да й избърсва дупето.
Или поне говори на твоята мома, да вика учителката си, когато ходи в тоалетната.
Далеч съм от мисълта да оправдавам учителките и да заставам срещу теб.
Нямам такива мисли в главата. Просто представям нещата от друг ъгъл, за да си ги представиш по друг начин.
А че са се случили два инцидента за два дни ...
Пожелавам ти да няма повече инциденти!
А ако има - аз, на твое място, бих се замислила дали една гледачка в къщи няма да се справи за същите пари, че и за малко по-малко сигурно, много по-успешно, докато детето ти порастне поне с година още, та да може да се оправя самостоятелно.

Извинявай още веднъж за пропуска ми да чета всичко!    Embarassed Embarassed Embarassed Heart Eyes
Успех ти желая!  bouquet

# 10
  • Мнения: 7 831
Цветенце,
и аз се ядосвам когато се опитват да ми спестят някой неща, нормално е да направиш забележка. Но ти, според мен драматизираш излишно  Peace . "Пребита"  Shocked ... наистина ли според теб детето е пребито, ако е така обади се в полицията. За теб това може и да е рана велика, но за учителките които са присъствали да е просто едно падане, а с времето и ти най-вероятно ще се научиш да различаваш паданията и за всяка цицина няма да се чудиш дали да не отидеш до Пирогов. Най-вероятно за това и не са ти казали, паднала - станала-поревала-минало-заминало, това си е в реда на нещата.
А "оцапана" изобщо не е повод да вдигнеш скандал, дори и с ако, а там където си го намерила, може да е само нейното. Може и да не е акала, но да и се е акало и да е стискала, но да не е успяла да се устиска. Или да се е напъвала да ака, защото другите са го правили, но да не е успяла. И в двата случая ще си е зацапала само дупето и после съответно гащите, когато я е засърбяло и се е почесала през дрехите.
Най-доброто мерило за градината е самото дете!
Щом тя ходи с желание от 1-вия ден, според мен, няма какво да търсиш "под вола теле". Разбираемо, че си притеснена, делиш се за първи път от детето, пускаш го при непознати хора, не можеш да си сигурна в нищо, защото тя още не може да ти обясни ... но това не бива да те кара да се настройваш негативно към градината, нито да си създаваш сама проблеми. Щом си пуснала детето на градина, не можеш да контролираш повече нещата, не и напълно. Децата падат, тече им кръв, цапат се, понякога се бият, обиждат, понякога не ядат, понякога не спят, разболяват се и т.н., колкото по-бързо приемеш тези неща за нормални, толкова по-бързо ще започнеш да живееш спокойно и ще оставиш детето да си изживява детството.
Успех в избора.

# 11
  • Мнения: 3 089
неприятно.
само че и това с казването на лелките не е начинът; моята дъщеря е на година и 10 месеца и все още и една думична не е казала - нито мама, нито тати; камо ли имам ако или пиш. та такаааа
работа е на лелките да наблюдават и да са в час.
за моята дъщеря мога да кажа, че в 2 поредни дни се връщаше с отпечатък от детска захапка на ръката си, а лелките хабер си нямаха за това. поядосах се, но пък от друга старана си давам сметка, че тия простотии стават за секунди - понякога дори аз не успявам да сканирам ситуацията. случвало и чак у дома виждам, че косата на петра е пълна с пясък или пък че има огромна синина някъде по тялото си, а аз дори не съм разбрала, че дететое паднало/хакнало се някъде.
детски истории...

дано не се поворят подобни неприятни инциденти. или поне да са по-малко  Peace

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На мен не ми се е случвало в държавната градина да скрият нещо от мен. Ако има някаква случка с детето ми, още на вратата ми обясняват всичко подробно. Падал е сина ми и очилата си е чупил и той е бил виновен понякога за инцидентите, но винаги са ми разказвали, без да ги питам.
Добре правиш, че се обаждаш. Нека знаят, че забелязваш и да внимават повече следващият път.

Пожелание да няма повече недоразумения!

# 13
  • Мнения: 1 404
Имала съм подобни случки в частната градина,не в държавната.Живеем в провинцията и поне за тук съм убедена,че държавните градини са по-добрия вариянт.В частната цареше някакво лицемерно безхаберие,мазни усмивки,некомпетентност и неинформираност.
По темата-не считам,че е нормално поведението на учителките,поговори сериозно с тях,какавото и да е станало,те са длъжни да ти го кажат,когато я вземаш.

# 14
  • Мнения: 4 668
Не е нормално ! Най вече това , че те лъжат ... Нищо не било станало  Confused После била паднала от ниско  Sick Другият път / да не дава Господ / ако е от високо , какво ще кажат ?
Синът ми само от три дни е на ясла /градина / - пак частна , рано е да коментирам , но ми го връщат винаги чистичък , преобут ... няма проблеми .
Той обаче е голяма говорилня и доста неща казва за през деня   Grinning

А и нали знаеш - доверие трудно се печели , но колко лесно е да се загуби ...
Аз бих си махнала детето от там !

Общи условия

Активация на акаунт