Минаване от 6 пъти хранене,към 5 пъти

  • 1 079
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
моля дайте ми съвет относно часовете за хранене,които сте избрали за 5 пъти хранене.
Така,че късния следобед да може да се излезе на разходка,после къпане на бебето,вечеря Simple Smile
Просто,  моля споделете вашите режими Simple Smile

Благодаря.

# 1
  • Мнения: X
Нашият режим е такъв:

6-30 -7.00 - адаптирано мляко около 200 мл. с една лъжица каша вътре;
10 - 10.30 - попара или каквато закуска правиш
14-14.30 - зеленчуково или месно пюре
18-18.30 - каша, крем, кисел
21.30 -22.00 - адаптирано мляко с каша пак 200 мл.

при този режим излизам към 15-15.30 /ако е жега и по-късно/, храня навън и се прибираме понякога чак към 9 вечерта.

# 2
  • Мнения: 1 081
Той нашия режим не е много режим, ама все пак:
6.30 мляко
10.30 зеленчуково пюре
14.30 плодово пюре
17.30мляко с бисквити
20.30 мляко

# 3
  • Мнения: 1 596
Много ви благодаря,само ще уточня че е на 2 месеца и 22 дни и е само на адаптирано мляко Simple Smile
По принцип сме на 3 часов интервал и той беше 9,12,15,18,21,24 часа.
И като го нахраня в 18 и си излизаме с мъжът ми и бебето на разходка до 20 ч.
Но ако променим на 3 часа и половина интервал се получава нещо не толкова удобно като 9,12.30,16,19.30,23 часа. И как да излезем вечер от 20 часа то се стъмнява и така...
Ако имате някой рационален режим ще чакам още отговори Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 362
смятам че на тези месеци бебето определя режима,а не майката следователно се съобразяваш с него,а за излизанията просто взимаш млякото с теб Peace,аз така правя

# 5
  • Мнения: 1 174
Мисля,че на толкова  малко бебе точен режим не се прави.Когато моите бяха на толкова просто всичко зависеше от първото им събуждане сутрин,съответно първото хранене и сед това когато се събудят след като мине третия час.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 242
И как да излезем вечер от 20 часа то се стъмнява и така...
Ние не се придържаме към конкретни часове. Бебка яде когато иска - понякога през 3 часа, друг път през 4. Излизаме когато искаме - просто взимаме шишенце с преварена вода и чашката дозатор на Авент за АМ.

# 7
  • Мнения: 1 183
Ами супер сте като сте само на АМ  Laughing ,аз тогава бях само навън и се хранихме с шишето където ни падне без проблем  Mr. Green ,не е нужно да го храниш само в къщи.  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 4 585
смятам че на тези месеци бебето определя режима,а не майката следователно се съобразяваш с него,а за излизанията просто взимаш млякото с теб Peace,аз така правя

 Peace

# 9
  • Мнения: 666
Извинявай но нещо изтъпях като прочетох уточнението а и не разбрах много това за 20 часа и че не сте можели да излизате  ooooh! но както и да е. Аз нямам навика да критикувам майки всеки си знае най-добре детето си но когато е толкова малко и на мляко се водиш по детето не по това кога излизаш и какъв е проблема да си носиш с теб млякото и да си го приготвяш на вън  Naughty Режим на хранене както виждаш майките ти дават за бебета които вече са на пюрета и каши, а твоето бебе е далеч от тези храни още, така че храни си детето както до сега.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
Моят син и досега си хапва навън. Simple Smile
Когато беше само на мляко му носех гореща вода в термос или термобокс и навън приготвях АМ.Така ще можете да правите доста дълги разходки.

# 11
  • Мнения: 4 111
Храненията са ни през три часа - 7, 10,13,16,19ч. В 13ч. давам зеленчуково пюре, в 16ч - плодово. С тази схема можете да излизате след първото хранене ( с малко топла вода, мляко и шише) за второ хранене, и пюретата с 2 лъжички и да се прибирате преди банята и последното хранене.

# 12
  • Мнения: 5 362
смятам че на тези месеци бебето определя режима,а не майката следователно се съобразяваш с него,а за излизанията просто взимаш млякото с теб Peace
И аз съм на това мнение.

# 13
  • Мнения: 478
моя бебо е на 6 месеца и режима ни е следния:

6:30- АМ 170мл
8:30 - плодово пюре
10:00 - попара 180мл
13:30 - зеленчуково/ местно пюре
15:00 - фреш от ябълка
17:00 - каша/ кисел/ грис
20:30 - АМ 180мл

при този режим излизаме в 10:30 до 12:30 (и без това не издържам повече на вън) и чак в 17:00 след това (първо е още топло от 2 до 4, второ няма как да му направя кашата или кисела ако съм навън и трето той спи следобяд сока го пие в спящо състояние) , но общо взето бебето си диктува кога е гладно!

# 14
  • Мнения: 1 155
Бояна е на 5.5 месеца на. Когато стана някъде на 4.5 месеца премина на 5 хранения защото храненето в 12.30 го проспиваше.Просто ядеше и спеше. Питах петито и тя ми каза, че това е удобен момент да преминем на 5 хранения.
Хапва м/у 7 и 7.30 адп. мляко
м/у 10 и 10.30 пак мляко
към 12 малко плодово пюренце
в 14.30 зеленчуково пюре
м/у 18 и 18.30 мляко
в 22 пак мляко

Общи условия

Активация на акаунт