Шум на сърцето - израстване

  • 3 839
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Ново двайсет - на сина ми му откриха шум на сърцето, съвсем лек бил уж, ама аз съм в паника #Crazy Педиатърът го установи само с прегледа със слушалка.Това било проблем, който се израства и се срещал сравнително често при децата Shocked Свързано било с растежа и развитието на кръвоносните съдове на сърцето и не означавал, че то не работи добре.Много успокояващо, ама аз се шаштисах яко Sad Чували ли сте за такава работа?Какво мога да направя сега, да го водя на детски кардиолог или какво?И изобщо възможно ли е да има такъв проблем, а детето да се развива абсолютно нормално, даже бързичко за възратта си?И защо по дяволите досега никой не го е забелязал, слушали са го поне десет пъти Close Ох, психирах се ooooh! Уж не било опасно, ама като ми казаха - сърце, и моментално се гипсирах...

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
И при Мартин педиатърката в началото установи шум на сърцето. Каза същото - че не е обезпокоитело за момента, че често се случва при бебетата и често се израства. Не се тревожи, ако педиатърът ви прецени ще ви изпрати на специалист.

# 2
Доколкото ми е известно, има и точно такъв шум на сърцто, ойто се израства с възрастта. Защо обаче не направиш и конуслтация с детски кардиолог, за да се успокоиш.

# 3
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
На Марти и откриха такъв шум на сърцето, но още на първата консултация. И аз като теб се панирах и още след два часа бях на детски кардиолог. Лекарката я прегледа и ме успокои че шумът наистина е физиологичен, и да не се притеснявам. Важно е шума да не е вроден /тоест да са го открили при раждането/. Все пак ако се притесняваш можеш да се консултираш с детски кардиолог.

P.S. Разрови се из форума, има такива стари теми не отдавна.

# 4
  • Мнения: 46 437
И аз съм имала като бебе- физиологичен, никога не съм имала проблеми, но от време на време ходя при една кардиоложка, която е позната на майка ми, за собствено успокоение Grinning
Заведи го на кардиолог, за да си отдъхнеш, сигурна съм, че нищо му няма Grinning

# 5
  • Мнения: 1 581
И Виктор има физиологичен шум.
Не са ви го открили преди, защото вероятно го е нямало  Laughing
Не е за шашкане, но трябва да се направи консултация с детски кардиолог и ехокардиография, за да се потвърди, че шумът е физиологичен. Иначе шумът се чува със слушалка, но трябва да го прегледа кардиолог, за да потвърди, че е физиологичен. И освен това този шум не влияе на развитието по никакъв начин, наистина е често срещан и нормален и се израства.
Поздрави!

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Уф, дай Боже да сте прави!Толкова ми е притеснено!Като капак на всичко се оказа,че най-добрата детска кардиоложка в града е заминала за Щатите Sad Сега сигурно ще трябва да се домъкнем до София за преглед....

# 7
  • София
  • Мнения: 39 718
на Дияна също го откриха на вашата възраст, на 10м я заведох на ехограф, нямаше нищо обезпокояващо, сега е добре. Азсъщо се бях гипсирала. Мисля, че в майките една мама беше написала софийски телефони на детски кардиолози. Дияна я водихме с баща й в 3та градска в Сф, прегледа 2001ва струваше 30лв, сега бих 50. Става дума за частен прием. Дано някоя майка ти даде инфо за Плевен

# 8
  • Мнения: 3 164
Цитат на: milenazd
На Марти и откриха такъв шум на сърцето, но още на първата консултация. И аз като теб се панирах и още след два часа бях на детски кардиолог. Лекарката я прегледа и ме успокои че шумът наистина е физиологичен, и да не се притеснявам. Важно е шума да не е вроден /тоест да са го открили при раждането/. Все пак ако се притесняваш можеш да се консултираш с детски кардиолог.

P.S. Разрови се из форума, има такива стари теми не отдавна.

Големият ми син е с вроден такъв шум.скоро ни предстои ехокардиография.много съм се гипсирала....

# 9
  • Мнения: 423
На моето Роси при един преглед лекарката междудругото спомена, че чува "шумче" (както се изрази тя) на сърцето, чувала го само на едно място и не било страшно. Тогава бяхме на 6 месеца, и тя каза, че е от постоянното лежане. Като започнем да сядаме и ходим ще мине от самосебе си т.е. ще го израстем. От начина по който го каза педиатърката, без да му отдава особено значение, и аз не му отдадох голямо значение. Все пак като пораснем малко смятам пак да заведа Росито при нея  (тъй като тя не е личната ни педиатърка), и да се надяваме всичко да бъде наред тогава!

Освен това и аз като малка, имам впредвид 4-5  годишна, съм имала шумове на сърцето, които са изчезнали от самосебе си.

Така че не се безспокой, явно наистина се среща често и минава безпроблемно също толкова често. Дано!

# 10
Не ми се иска с това, което ще напиша по-долу да плаша "гаргите" и да Ви ядосвам. Точно заради едно такова "шумче " ми е правена операция от проф. Чирков. От раждането ми до към 3 год. възраст съм била преглеждана, водена на детски консултации и там каквото трябва. Едни път се е случило педиатърката ми да не е била на работа и случайно са ме завели при друга  лекарка заради настинка, сополи и тн. Тази лекарка е чула някакъв лек шум на сърцето и е препоръчала на родителите ми, все пак да ме заведат при специалист. Направи ли са го , разбира се. Резултат, стеснена аорта. Не са обикаляли много -много по лекари, защото наша близка лекарка ги е насочила направо, при който трябва. Проф. Чирков е предценил, че в този случаи трябва да се изчака докато стана на около 5 години и тогава да се направи операцията.
След като забременях на няколко пъти ходих в болница "Св. Екатерина "на консултации, за да се проследи сърцето ми дали ще издържи бременност, раждане и дали сърцето на бебето няма да има същия проблем.
Та, не разчитайте само на мнението  на педиатрите, направете  консултация със специалист-кардиолог, ехо на сърце  за да сте си спокойни. Ами ако мен ме бяха оставили някога без тоя  преглед уж за всеки случай? Май съм имала голям късмет.
  Дано при вас шумът се окаже точно 'плашене на гарги " и всичко да е ок. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 236
Na men kato bebeb sasto sa mi otkrili shum na sarceto. Roditelite mi me vodiha vsiaka godina na profilaktichen pregled v III Gradska b-ca v Sofia. No tova nikoga po nikakav nachin ne mi e poprechilo na normalnia givot celi 12 godini tancuvah narodni tanci i vinagi sam bila mnogo aktivna, nikoga ne mi e prechilo i prosto s izrastvaneto se opravi. Lekarite kazvat che izchezva nai kasno do 18 godina. Sega sam na 26 god. i se chustvam dobre. No te savetvam da otides na profilaktichen pregled zastoto vsichko e mnogo individualno az ne sam imala problemoi no gornoto mnenie e obratnoto. Taka che po dobre se zastrahovai i idi na profilaktichen pregled.

# 12
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
На моето дете му чуваха шум до около четвъртата година,след това не.Въпросите,които най-често ни задаха бяха - уморява ли се лесно,задъхва ли се.Отговора беше отрицателен,затова не съм се консултирала със специалист.Разбира се,за да отхвърлите всякакви съмнения трябва да се консултирате.

Общи условия

Активация на акаунт