пари или свободно време?

  • 4 089
  • 82
  •   1
Отговори

Анкета

кое предпочитате?

Опции:

* Гласуването приключено: нд, 02 сеп 2007, 12:50

  • Мнения: 801
Интересува ме процентно, кой вариант от горните два е по-подходящ за вас?
Накарах мъжът ми, който бачка много, почти без почивка, да напусне работата си и да започне друга, по-ниско платена( на половината заплата от досегашната), но с почивни събота и неделя. Детето ни като го види вечер, ако изобщо се случи да е будна когато той се прибере, се дърпа и бяга от него. Аз също се изнервих, понеже сама си гледам дъщерята, а така него като го няма в къщи ептем се загубих. Сега се чудя дали не си направих автогол. Започнаха едни страхове, че няма да се справим финансово......пускам темата за да видя вие как бихте предпочели?

# 1
  • Мнения: 647
На този етап /след почивката Mr. Green/ предпочитам пари Mr. Green
Сега сериозно.
Мисля , че сте постъпили правилно.Пари се печелят , но нерви и добро семейство не се купуват.

# 2
  • Мнения: 1 371
Пожелавам Ви: мъжът ти да си намери високоплатена работа, с нормално работно време, което да го прекарвате заедно с детето.  Heart Eyes

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Няма начин да избера вариант, при който да съм затруднена финансово.  Laughing

А сега сериозно: И моят мъж работи в събота, а често го няма и в неделя. Аз съм обикновено сама с децата. А тази година за първи път заведох и сама децата на почивка. Той се появи накрая. Не става въпрос само за пари. Става дума за отговорност към бизнеса, за лична удовлетвореност, за себеуважение... Не бих упражнила никога натиск, щом става дума за професията, бизнеса, хобито му. А и в крайна сметка не е важно количеството време, а качествено да е с нас. Да, понякога ми писва, често ми е много тежко, но се справям. Не бих го накарала в никой случай да се откаже от това, което сам е избрал да работи и да се реализира, само за да е доказано в къщи след 17.00 и през уикенда.

# 4
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Не признавам такъв филм големите пари да влизат само от едната страна (мъжовата). Ако стане така нали ще ми търси облизана къща и вечеря от три ястия всяка вечер Naughty Бачкаме яко и двамата, ама гледаме да ни остане време и за хлапето и за нас си.

# 5
  • Мнения: 801
Пожелавам Ви: мъжът ти да си намери високоплатена работа, с нормално работно време, което да го прекарвате заедно с детето.  Heart Eyes
ехеее, то и ние това желаем, но малко е трудно, не невъзможно, но трудно....

Не съжалявам, че го накарах да напусне, тъй като започнахме много да се караме, а сега, откакто си подаде молба за прекратяване на договора, нито веднъж не сме се джанкали... А като го гледам и той е облекчен по някакъв начин...никак не му допадаше работата, чак се чувстваше подтиснат там........

# 6
  • Мнения: 801
Не признавам такъв филм големите пари да влизат само от едната страна (мъжовата). Ако стане така нали ще ми търси облизана къща и вечеря от три ястия всяка вечер Naughty Бачкаме яко и двамата, ама гледаме да ни остане време и за хлапето и за нас си.
Хлапето ни е на година и 4 месеца. Живеем сами, без родители в близките 500 км. наблизо.......и ако не се грижим ние за нея, докато стане малко човече, което само може да се обслужва до някаква степен, няма кой друг....
и да..от септември я даваме на ясла, за да започна и аз работа, но работата ми е ниско платена и колкото и да си скъсам гъза от търсене на по-платена работа, в Плевен повече от 250 за жена трудно се взимат...

# 7
  • София
  • Мнения: 4 966
Предпочитам и аз като теб да сме заедно,за сметка на финансите.

Още преди да се оженим му поставих условия:
В събота вече да не работи.
И всяка вечер най -късно 6:30 да си е в къщи.
Всеки обед да си идва да хапваме.

 Laughing

# 8
  • Мнения: 801


Не бих упражнила никога натиск, щом става дума за професията, бизнеса, хобито му. Не бих го накарала в никой случай да се откаже от това, което сам е избрал да работи и да се реализира, само за да е доказано в къщи след 17.00 и през уикенда.
оо, аз също никога няма да го накарам да върви против себе си и нещата, които харесва....
Мъжът ми е журналист (в Плевен хоноруването на журналистите върви между 300 и 500 лв.)и  писането му доставя удоволствие, но реши, че изкарва малко пари за семейството. Напусна работа и се опита да стане търговец - за повече пари......да, но семейството ни започна да се разпада (ее, малко силна дума, но е факт, че откакто стана това, всеки ден се караме за нещо)......затова пак се връща в старото поприще, което поне го караше да се чувства човек, който обича работата си, па макар и да бачка за малко пари.

# 9
  • Мнения: 4 555
фурор, взела си 100% правилното решение  Peace
Тук сега ще ти заобясняват колко са важни парите и че без тях не може, но истината е, че никакви пари немогат да изкупят разпадането на едно семейство - детето да не познава баща си, той да е нещастен на работното си място и да се кара с жена си непрекъснато.  Заради кое си струва да се живее по този начин?
Сега, докато е на тази работа, мъжът ти може да използва времето да си намери някаква по-добре платена и с нормално работно време, ти също скоро ще започнеш да работиш. Нещата ще се наредят постепено  Peace

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 560
В момента сме на вариант 1 и честно казано вече ми е писнало  Sick
Така че гласувам с две ръце за вариант 2  Peace

# 11
  • Мнения: 801
фурор, взела си 100% правилното решение  Peace
Тук сега ще ти заобясняват колко са важни парите и че без тях не може, но истината е, че никакви пари немогат да изкупят разпадането на едно семейство - детето да не познава баща си, той да е нещастен на работното си място и да се кара с жена си непрекъснато.  Заради кое си струва да се живее по този начин?
Сега, докато е на тази работа, мъжът ти може да използва времето да си намери някаква по-добре платена и с нормално работно време, ти също скоро ще започнеш да работиш. Нещата ще се наредят постепено  Peace
оо, да, добре че сме оптимисти  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 4 651
Липсата на пари може да доведе до същите обтегнати отношения като липсата на време за семейството. Като за момента решението мисля е правилно. /Четох случайно една тема какво представлява работата на мъжа ти и как нищо не е според предварителните уговорки с работодателя му./ Но времето е такова, че честно казано щастливци са тези, които работят каквото обичат или се чувстват на мястото си там където са, че и вземат добри пари за това. А иначе предполагам мъжа ти може да се пробва да поработва допълнително като кореспондент на някоя друга медия. Поне нищо не му пречи да си изпрати CV - то където се сети.

# 13
  • Мнения: X
Мисля, че отговора е логичен....и въпроса....малко глупав ( извинявам се), просто не мисля, че съществуват здравомислещи хора, които да предпочетът първия вариант.

# 14
  • София
  • Мнения: 819
Темата се радва на повече внимание в Клюкарника Peace

Общи условия

Активация на акаунт