Детска градина"Шарл Перо"?

  • 2 711
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 15 435
Търсих в сборната тема, не я намерих. Интересува ме какво трябва да се носи при постъпване.Не изследвания, а лични вещи на детето.Какви са изискванията. Ако не знаете за тази градина, споделете какво ви искаха във вашата градина.Ще ви бъда много благодарна.

# 1
  • Мнения: 28
Търсих в сборната тема, не я намерих. Интересува ме какво трябва да се носи при постъпване.Не изследвания, а лични вещи на детето.Какви са изискванията. Ако не знаете за тази градина, споделете какво ви искаха във вашата градина.Ще ви бъда много благодарна.

Здравей,

ние сме в тази детска градина. Това, което трябва да носиш е пижамка, пантофки и шишенце /малко/ от минерална вода, което трябва и да е надписано. Тези неща /без пантофките/ ги носиш всеки понеделник. А, и разбира се, един комплект дрешки за преобличане /ако се намокри или изцапа много/. Друго няма. Октомври месец ще има родителска среща, на която се решава по колко пари се събират за играчки, учебници и др. /5 лв. за цялата година за минерална вода и 3 лв. за охрана са задължителни/. Ако имаш и други въпроси - питай - с удоволствие ще ти отговоря. Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 15 435
Благодаря много! А нещо бях чула за спално бельо, чаршафчета.Внука все още понякога се изпуска или не казва, когато има нужда.Мокри кърпички, слипчета резервни например трябват ли. А и той не е ходил на ясла и сега ще му е малко стресиращо всичко и може да започне да се изпуска повече или да не казва. Памперси разрешават ли?Лични играчки също може ли? Той заспива, като си гушка една възглавничка, любима му е от както се е родил, без нея не ходи никъде и не ляга. Доста ми е притеснено как ще се справи или реагира.А и все още не говори много разбрано.
 И за друго се притеснявам, градината е до нас, вижда се от прозорците.Страх ме е, че ще започне да прави като майка си, която ходеше в същата градина.Току ми почукваше на вратата да и отворя.Като я питам какво прави тук, тя ми отговаряше, че и омръзнало и се прибрала. Водя я обратно, никой дори не разбрал ,че я няма там.Знам, че има охрана и портала се заключва, но внука си е много щур и даже оградата ще прескочи, ако реши да си тръгне.Също се притеснявам, а и майка му ,че много лесно се захласва, направо спира да диша,чак до посиняване и се свлича.Ами ако никой не го види?

Последна редакция: вт, 28 авг 2007, 12:48 от Тайна

# 3
  • Мнения: 28
Благодаря много! А нещо бях чула за спално бельо, чаршафчета.Внука все още понякога се изпуска или не казва, когато има нужда.Мокри кърпички, слипчета резервни например трябват ли. А и той не е ходил на ясла и сега ще му е малко стресиращо всичко и може да започне да се изпуска повече или да не казва. Памперси разрешават ли?Лични играчки също може ли? Той заспива, като си гушка една възглавничка, любима му е от както се е родил, без нея не ходи никъде и не ляга. Доста ми е притеснено как ще се справи или реагира.А и все още не говори много разбрано.
 И за друго се притеснявам, градината е до нас, вижда се от прозорците.Страх ме е, че ще започне да прави като майка си, която ходеше в същата градина.Току ми почукваше на вратата да и отворя.Като я питам какво прави тук, тя ми отговаряше, че и омръзнало и се прибрала. Водя я обратно, никой дори не разбрал ,че я няма там.Знам, че има охрана и портала се заключва, но внука си е много щур и даже оградата ще прескочи, ако реши да си тръгне.Също се притеснявам, а и майка му ,че много лесно се захласва, направо спира да диша,чак до посиняване и се свлича.Ами ако никой не го види?

Спално бельо и чаршафчета не се носят. За изпускането се носят резервни слипчета  и дрешки. Памперсите са абсолютнозабранени. Учителките им помагат като ходят до тоалетна - те са все още много мънички. Играчки може да си носи /ние си носим всяка сутрин/, но трябва да се сетите да си я вземете като го взимате от градина /учителките не могат да следят всички деца, въпреки че в повечето случай те ни подсещат  Wink) За говоренето също няма пробелм - в първа група децата все още говорят неразбираемо, но дори и в началото да не могат, то по-късно ще го разбират напълно, а и той ще започне да говори по-разбрано. Колкото до стреса - при нас беше още по-лошо, защото той беше ходил на ясла /още не говореше/ и там са го пошляпвали /за съжаление го разбрахме късно/ и беше УЖАСНО травмиран. Спряхме го от ясла и 1 година си седя в къщи. Като го заведохме първия ден на градина изпадна направо в истерия. На следващия ден се успокои /естествено пак плачеше, но истерията я нямаше/. Аз бях много притеснена, заради яслата, но още първия ден си спа следобед. Не мога да кажа, че свикна много бързо /около2-3 месеца/, а и сега има моменти когато мрънка, че не иска да ходи /то и на мен ми се мрънка понякога като ходя на работа  Laughing/. А охраната си върши работата - първо всяка група си има свое местенце в градината т.е. не могат да си ходят из целия двор. Учителките ги наблюдават също. Вратата се затваря с резе - едва ли на тази възраст ще може да я отвори. Това е, за което се сещам в момента. Мога само да ви пожелая успех  Wink. Най-вече на юнака, който ще ходи на градина - децата имат нужда да общуват с връстници. Моят син цяло лято ми "пилеше" на главата за неговите приятели /не че сега като тръгне на градина от 3 септември няма да плаче/.  Надявам се, че съм била полезна. Ако ви интересува още нещо - аз съм насреща.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 435
Благодаря ти много! Дано да няма проблеми със свикването,само защото не е ходил на ясли и не е свикнал с графика и реда.Той преди все ме дърпаше да го водя в градината, но сега когато трябва, може и да не иска. А пък е бабин глезанчо и много див.Страх ме е да не стане "побойника" на групата. Уж беше спрял да рита и удря, от известно време пак започнал да щипе, да хапе, да удря. Ох, много ми е мъчно,че няма да съм там като тръгне на градина. А има ли такава опция, поне няколко дни да бъде само до обяд, докато свикне?

# 5
  • Мнения: 28
Благодаря ти много! Дано да няма проблеми със свикването,само защото не е ходил на ясли и не е свикнал с графика и реда.Той преди все ме дърпаше да го водя в градината, но сега когато трябва, може и да не иска. А пък е бабин глезанчо и много див.Страх ме е да не стане "побойника" на групата. Уж беше спрял да рита и удря, от известно време пак започнал да щипе, да хапе, да удря. Ох, много ми е мъчно,че няма да съм там като тръгне на градина. А има ли такава опция, поне няколко дни да бъде само до обяд, докато свикне?

Здрасти отново,

Колкото до дисциплината аз съм много доволна - когато някой "сгреши" го наказват като за няколко минути го оставят да седи сам на столче и да не си играе с никой. Да, може да бъде няколко дни до обед, но това е лошо за детето - ще свикне, че трябва да го взимат на обед и после - лошо  #Cussing out На нас това ни беше един от проблемите в яслата - накараха ме 3 седмици да бъде до обед и после /хем че беше само на 2 години/ така и не свикна да спи там. Иначе казват, че максимум 3 дни трябва да бъде до обед, а най-добре по цял ден. По принцип в градината имат телефоните на родителите и се обаждат, ако има много проблеми т.е. не иска да спи или пък много плаче. Дават и телефона в градината, за да можеш първите няколко дни да се обаждаш дали всичко е наред. Аз се обаждах първите три дни и после престанах /не че не ми беше притеснено и след това, че дори и до днес е така/, за да не ги притеснявам - все пак това не е единствената им работа. Като цяло всяко детенце се адаптира различно - Боби има проблем и с храненето - не яде никакви манджи - казахме на учителките да не го карат и те не го и карат. На обед кара само на хляб.
Не се знае - може да ви изненада приятно и да не плаче още от първия ден - има и такива деца.  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 15 198
За изпускането......
Аз носех в градината памперс-чаршафчета. Постилат ги на креватчето на Иво под обикновения чаршаф. Случваше се доста пъти в началото да се напишква насън.
В шкафчето държах и един резервен.

# 7
  • Мнения: 1 114
А какво представляват тези чаршафчета? Размери, цена, на Pampers  ли са?

# 8
  • София
  • Мнения: 15 435
А какво представляват тези чаршафчета? Размери, цена, на Pampers  ли са?
И аз съм чувала за тях, но не съм виждала, нито знам къде ги има.Vivi я дай , моля те, подробности - къде ги има?

# 9
  • София
  • Мнения: 15 198
Има 2 размера. Тези, които купувам аз, са малко по-малки от леглото на Иво (то е 140/70). Представляват голям бял наелон и около 1/3 от него-по средата-е покрита с попиваща материя-нещо като памук. Другият размер е по-малък.
Купувала съм ги от аптеката на пазара на Красна поляна  (където са новите магазини, които построиха-на 2-та етажа) по 46 ст. бройката. Има ги и в санитарните магазини. Купувала съм и от апетката до "Штъркел"-по 60 и няколко стотинки.
Продават се на бройка.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 079
Тайна,
Това не са точно чаршафчета, а по-скоро памперс - пелени, които се слагат на леглото, подпъхват се от широката му страна.
Продават се в аптеките и се водят и като пелени за възрастни за еднократна употреба. Те са от абсорбираща тъкан отгоре (като на дамските превръзки) и отдолу изкуствено (полиетиленово) покритие.
За да добиеш някаква представа - виж тук най-долу.

# 11
  • София
  • Мнения: 15 435
Оказва се, че съм ги виждала, тук в болницата е пълно с такива.

# 12
  • София
  • Мнения: 15 198
За да добиеш някаква представа - виж тук най-долу.

Аз купувам от по-големите. Те по-добре се подпъхват около матрака/дюшека и не се разместват когато детето се движи.

# 13
  • у дома
  • Мнения: 7 140
На всяка цена предупредете учителките , че се захласва,та не дай си боже ако му се случи да реагират бързо! Моят син се захласва много, но се бях сетила да ги предупредя ако се случи да го ощипят без да се притесняват и да не си изкарват акъла! Не е имало инциденти.

# 14
  • София
  • Мнения: 15 435
Казах на майка му да ги предупреди и даже да каже какво правим ние - или го подхвърляме и той си поема въздух, или го тупваме на земята по-силно на крачетата.Опитахме по метода да не му обръщаме внимание, но не действа при него. А пък майка му е голяма паника и колкото повече тя се панира, толкова повече той се захласва.То, че е страшно, страшно е, но като види и майка си паникьосана се захласва още повече.

Общи условия

Активация на акаунт