Въпрос за кръвни изследвания

  • 1 167
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 014
Днес трябваше да вземат кръв на сина ми (2 години) от вената за биохимия. Тъй като не успяха да намерят вена, му боцнаха пръстчето и решиха,  че с по-голямо количество от пръста, ще могат да направят изследванията, които по-принцип се правят с венозна кръв. Въпросът ми е ще бъде ли достоверно такова изследване, все пак от пръста кръвта е капилярна? Не съм специалист, но едва ли само количеството е от значение, когато се изисква венозна кръв, може би има и други причини. Дано да не се наложи да го повтаряме, много плаче малкия. Ако знае някой от Пловдив, в коя лаборатория имат повече опит с взимането на кръв от вена на малки деца, ще съм много благодарна!

# 1
  • Мнения: 595
azira,жалко че никой не ти е отговорил.Ще използвам темата да задам въпрос:
Знае ли някой колко време важат кръвните изследвания?-Става въпрос за детска градина.

# 2
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Кръвта от пръстчето се нарича периферна кръв и има разлика в резултатите от венозната кръв, която е вътрешна и естествено по-достоверна. Биохимия се прави само с венозна кръв.

# 3
абе какви са тези некадарници.в медицината няма невазмойни неста.сори за правописа ама ми е гадна клавиатурата

Общи условия

Активация на акаунт