За плодовите пюрета?

  • 654
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
Здравейте мами! Захраних бебчо на 4,5 месеца, но му давам само пресни плодове пасирани без топлинна обработка. Прочетох в друга тема, че до 6 месеца не трябва да се дават пресни плодове. Как да продължавам и аз не знам? Да ги варя ли? Дайте мнения. На бебчо нищо му няма засега, но се притесних доста като прочетох, че трябва да се варят на пара.

# 1
  • Мнения: 1 183
Да,пресни плодове се дават след 6 месец,а до тогава аз давах готови плодови пюрета  Peace

# 2
  • Мнения: 290
ами аз не виждам смисъл след като си дала вече суров плод да почваш тепърва да го вариш и т.н., а пък да не говорим да даваш готови плодови пюрета които са отврат посред лято. моята дъщеря категорично отказва готови плодови пюрета и яде само пресни плодове. вярно, не съм и давала пресен плод толкова малка, но след като няма реакция baby_neutral мисля, че не е проблем. давала ли си на бебо големи количества или тепърва започваш със захранването? защото е възможно от малко количество да не даде реакция, но като се увеличава и стане доста то тогава избива. поне при нас беше така. чак към 5тия ден, когато вече и давах пълното количество от плода.просто внимавай какви плодове предлагаш-никакви цитруси, мъхести и т.н. Peace

# 3
  • Мнения: 4 111
Аз започнах с пасирана ябълка (сурова) на 5.5 месеца. След това добавих круша. Не съм варила плодовете. Но щом си започнала и няма колики - продължавай.

# 4
  • Мнения: 27 524
Да,пресни плодове се дават след 6 месец,а до тогава аз давах готови плодови пюрета  Peace

 Peace

# 5
  • Мнения: 5 362
Щом вече си ги давала сурови не започвай да ги вариш.Аз давах известно време готови плодови пюренца,а след това директно пресен плод.Никога не съм варила плодовете.

# 6
  • Мнения: 1 986
Щом вече си ги давала сурови не започвай да ги вариш.Аз давах известно време готови плодови пюренца,а след това директно пресен плод.Никога не съм варила плодовете.

 Peace

# 7
  • Мнения: 121
Аз съм давала до 6мес. само готови пюрета, но ако няма колики продължи така. Детенце само ще си покаже как да продължиш. Peace

# 8
  • Мнения: 4 447
Да,пресни плодове се дават след 6 месец,а до тогава аз давах готови плодови пюрета  Peace

 Peace

 Peace Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 243
Аз готови плодови пюрета не съм давала.Следобед в сокоизтисквачката пускам - ябълка,круша, чушка и какво ли не , слагам после АМ и го давам за закуска. Peace

# 10
  • Мнения: 639
Според мен е по добре готовите пюрета,защото не са бъчкани с нитрати,а все пак трябва да му щадиш коремчето

# 11
  • Мнения: 1 081
щом си давала до сега и му няма нищо, продължавай така

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
И аз започнах с готови,а пресните след 6,5 месеца.Ти решаваш.Води се по детето.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз започнах с плодовите пюрета след 5-ия месец,но в началото по съвет на педката му давах само купени,именно заради обработката.Сурови започнах да му давам след 6 месеца.

# 14
  • Мнения: 4 621
Да,пресни плодове се дават след 6 месец,а до тогава аз давах готови плодови пюрета  Peace
Peace

Общи условия

Активация на акаунт