Сътресение?

  • 1 021
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Здравейте мами, днес на моята дъщеричка й се случи много неприятна случка. Имам една ракла, на която вратичката като се отваря й пада надолу. Много се обвинявам себе си, че я изпуснах от поглед за секунда и вратата на раклата й е паднала на главата. Заварих следната ситуация - Василена на земята и вратичката върху главата й . Тя се разплака, но не е губила съзнание. Веднага проверих главата й , нямаше нищо видимо. Обадих се на лекарката и тя ми каза да я заведа при нея. Отидохме до поликлиниката и тя я прегледа и каза, че няма нищо обезпокоително. После, обаче, забелязах , че спа повече от обикновено следобяд. Пак й се обадих на лекарката и тя каза да отидем в Пирогов. Отидохме, направиха й снимка, защото казаха, че има голям оток на главата ( при личната лекарка не й се беше появил още ). Казаха, че няма счупване. Предупредиха ни, че трябва да я следим и да я будим през нощта , за да видим дали е в съзнание, дали е адекватна и т.н. Молбата ми е ако между вас има майки преживели нещо подобно да споделят с мен. Аз никога не съм имала сътресение на мозъка и не знам точно как стоят нещата. Пропуснах да кажа, че не е повръщала и иначе си изглежда жизнена. Ще съм благодарна за всеки съвет. Предвариетелно ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 941
казали са ти-гледай дали е адекватна,неспокойна,съня как е,главоболие,световъртеж,да не се появи повръщане.Изобщо всичко,което е нетипично за нея,дано всичко енаред Praynig

# 2
  • Мнения: 941
за някои от симптомите сега се сещам-колко е годишна?Ако е малка и не говори,ще ти е трудно да разбереш newsm78

# 3
moiat sin predi dva dni padna po vreme na igra bez da se podpre na race,direktno na cheloto.Sega e s otok.Spriah go ot gradinaza niakolko dni .Parvo slagahme led imu davah homeopatichno-arnica montana i magem s lioton.

# 4
  • Мнения: 526
И ние сме падали на глава въпреки че вече е на 6г. ако не повръща и пази равновесие мисля че няма нищо.

# 5
  • Мнения: 57
да, пропуснах да напиша, че е на една годинка точно. На 3-ти август празнувахме рожден ден. Тази нощ я будих 3 пъти. Почти не успях да я събудя, но ми изглеждаше адекватна. После на сутринта си се събуди, както си се буди по принцип. Не се е успала повече от обичайното, събуди се с усмивка на уста. Честно казано не ми прилича на дете, което има комоциум. Много се надявам наистина да е така.  Praynig

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Преживяли сме го и това Whistling Тогава изрових де що има в и-нет за комоциото ooooh! Според мен нямаш никакъв повод за притеснение. Само я пази от нови силни удари по главата през следващите няколко седмици... доколкото е възможно Confused

Общи условия

Активация на акаунт