Mycoplasma Hominis-ne si davam bebeto! Imate li savet?

  • 1 885
  • 2
  •   1
Отговори
Momicheta, ima li nyakoi nyakakv opit ili ideya?
V tretiya mesec sam bremenna, ne sam parva mladost, a bremenostta mi e parva! POradi absurdnata si rabota vs mi vatreshni organi funkcionirat na sobsven rejim! Diagnosticiraha me s Mycoplasma hominis. Tvardyat, che se lekuval asamo s Doxacyclin, koito uvrejdal ploda, a ako ne se lekuva - vodi do smartnost na ploda, martvi rajdaniya ili prekaleno nisko teglo na bebeto i vsichko tova posledvano ot sterilitet. Jiveya v chujbina - izpadnaliya Blizak Iztok i tuk vsichki se pulyat! Maika mi tarsi doktori v Sofiya - samo kazvat da chakame....a az se boya bezumno! Ima li nyakoi s tazi bakteriya, koito e rodil zdravo bebe.....i jivo? Az veche karah 40 gradusova temperatura v 5-tata sedmica, ne moga da prichiniya na manichkiya neroden chovek oshte poveche maki! A da go ubiya-savsem ne moga!
Nyakakvi idei?

# 1
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Скъпа, в последните 3 дни изчетох множество статии за микоплазмите и бременност  на няколко езика,покрай една друга мама, която се притеснява за същия проблем.Те са условно патогенни и от25% до  50% от жените са носители.
Най-новите проучвания че Mycoplasma hominis иU. Urealyticum не предизвикват уродства в плода.Трябва да се направи генетична верификация на микоплазмата, която е възможна със специални методи и посявка и антибиограма с Азитромицин. Възможно е плода да не се зарази.
 
Лекува се с Азитромицин 1 грам, но не по рано от 22г.с.
Не пий в никакъв случай Доксациклин!

 Hug

# 2
  • Мнения: 541
здравей мила.въпреки че незнам нищо за твоя проблем искам да те посъветвам да не падаш духом и с цялото си същество да вярваш в добрия изход.предполагам че това не те успокоява много,но ако се вземеш в ръце и мислиш трезво ще ти бъде по-лесно да се справиш със ситуацията.знам че си уплашена,меко казано,преживяла съм го,но представи си че всичко ще се нареди-не искаш да стресираш бебчо,нали?усмихни се,кажи на малкото нещо в теб че го обичаш и че всичко ще се оправи и знай че ти стискам палци!!!!!!!
 spoko

Общи условия

Активация на акаунт