Миомен възел

  • 1 063
  • 2
  •   1
Отговори
От няколко месеца като ми дойде цикъла е много обилен със съсиреци.След обикаляне при няколко гинеколога,които казваха,че нищо ми няма най-накрая ми поставиха диагноза-миомен възел-1.5см.Не ми препоръчаха съответно лечение,само да се наблюдава.Много съм притеснена,тези тежки менструации не се издържат.Някой имал ли е подобни проблеми,насочете ме към специалист в София.Всякакви мнения и препоръки ще са ми от полза.

# 1
  • Мнения: 61
здравей,

не мога да ти препоръчам конкретен специалист от софия, но за тежките менструации ми помага пиенето на калций 500 мг, вит С - ок.  1 гр., разделен на няколко приема (сутрин обед и ивечер по 3-4 хапчета от 100 мг; или два пъти по една голяма ампула), малко геритамин около менструацията също е добре. мисля че това нормализира малко нещата и кървенето. 

и в никакъв случай гледай да не пиеш аспирини, че и аулин, около менструация. може да стане голямо мазало.

# 2
  • Мнения: 728
Аз съм с миомен възел,преди да забременея беше 1,5см.в продължение на 4год.,сега по време на бременността расте и вече е около 5см.Имала съм по-силен цикъл,но според гинеколозите,с които съм се консултирала,ако не расте не се оперира,следяха ми го на всеки 6мес.с вагин.ехограф.При мн.силен цикъл пиех 3 дена по една малка ампула витамин С,но бях предупредена,ако цикълът ми се увеличи като брой дни веднага да отида на преглед.Цикълът ми винаги през летните месеци е бил с обилни съсиреци,така че може и при теб да е така .

Общи условия

Активация на акаунт