Може ли да се забременее веднага след цикъла?

  • 90 624
  • 22
  •   1
Отговори
  • гр.София
  • Мнения: 250
Здравейте на всички, имам следния въпрос(колкото и да е глупав). Тъй като с моя приятел решихме да си имам бебе започнахме да правим опити от няколко дни. На всякъде пише, че може да се забременее по време на овулацията . Въпроса ми е възможно ли е да се забременее след като ти е свършил цикъла. Има ли така вероятност или единствения шанс е по време на овулацията . Благодаря на всички който ще ми помогнат Simple Smile

# 1
  • Мнения: 4 700
В библиотелата има много теми по тоzи въпрос.


МожеШ да zабременееШ само по време на овулация, zаЩото само тогава се отделя яйцеклетка.

# 2
  • София
  • Мнения: 35 812
Да, има вероятност ако МЦ е по-къс, напр. 20-21 дена.
Иначе :

# 3
  • Мнения: 1 464
Аз втория път забременях на осмия ден от цикъла,така че може,но пак зависи кога е овулацията ,в случая при мен е била тогава,иначе е на 11 ден средно:peace:

# 4
  • Мнения: 1 919
аз така забременях, ама съм с къс цикъл.желая ти успех

# 5
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Има ли така вероятност или единствения шанс е по време на овулацията . Благодаря на всички който ще ми помогнат Simple Smile
   В отговор на въпросчето - може да се забременее САМО и ЕДИНСТВЕНО по време на/около  овулация. Друг е въпросът, че овулацията може да ти е непосредствено след М. или преди нея...или по средата. Но забременяване, без ову - е невъзможно.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Явно е възможно, защото аз забременях в края на цикъла си.

# 7
  • Мнения: 2 120
Може ако овуто е около 11 ден и спермата на мъжа живее достатъчно дълго в твоята среда.

# 8
  • Мнения: 481
Здравейте на всички, имам следния въпрос(колкото и да е глупав). Тъй като с моя приятел решихме да си имам бебе започнахме да правим опити от няколко дни. На всякъде пише, че може да се забременее по време на овулацията . Въпроса ми е възможно ли е да се забременее след като ти е свършил цикъла. Има ли така вероятност или единствения шанс е по време на овулацията . Благодаря на всички който ще ми помогнат Simple Smile


Аз мога да ти кажа следното:
Първо: забременяването става само при цикъл с наличие на овулация и затова всички (е почти всички) тук си следим кога ни е овулацията (с тестове или БТ).
Второ: Можеш да заременееш след като ти е свършил цикъла САМО АКО поради някакви причини овулацията ти се е изместила в тези дни. И за да не ме разстрелят, ще споделя от опит, че поради ред-ред фактори (смяна на климат, силно емоционално преживяване и др. подобни) цикълът ми се е измествал напред или назад, а откакто засичам ову - и тя ми се измести веднъж.
Но в добра среда (фертилна), сперматозоидите могат да преживеят в теб и до 5 дни (на теория)....

# 9
Дълго време спорих с докторите относно датата на забременяване, ама те бяха уверени, въпреки че през посочения от тях период не бях правила секс...
Общо взето по мои данни датата беше десетина дни по-рано, което ще рече веднага след приключване на течението ми. Но аз по начало съм с нередовен цикъл...
Родих 3 дена след посочената от тях дата, но бебето беше силно преносено, водите бяха тъмно зелени.

ПП- Никога не съм се гледала под лупа

# 10
  • Мнения: 481
Дълго време спорих с докторите относно датата на забременяване, ама те бяха уверени, въпреки че през посочения от тях период не бях правила секс...
Общо взето по мои данни датата беше десетина дни по-рано, което ще рече веднага след приключване на течението ми. Но аз по начало съм с нередовен цикъл...
Родих 3 дена след посочената от тях дата, но бебето беше силно преносено, водите бяха тъмно зелени.

ПП- Никога не съм се гледала под лупа
Аз ще ти отговаря защо е станало така: първо, всички доктори ти смятат термина според последната дата на М, понеже няма как да ти знаят овулацията (тя варира според дължината на цикъла, но и рядко, но може да се промени от други влияния). И така докторите те питат редовен ли ти е цикъла, на колко дни, и ти определят обичайната дата за овулация. Дотук добре, но както казах понякога може поради някакви причини да ти се измести цикъла и овулацията (това естествено е изключение, но на мен ми се случи) И ако няма как да докажеш че си била в овулация еди-кога си (с БТ например), няма кой доктор да ти повярва че ти си мислиш че може би си забременяла еди-кога си.
И Ето точно затова е по-добре да се гледаме "под лупа", но съм категорично против вманиачаването Peace

# 11
  • гр.София
  • Мнения: 250
Първо благодаря на всички за информацията. По принцип цикъла не ми е редовен. Горе долу ми идва през 30 - 32 дена. Този месец ми закъсня с 11 деня и ми трая 4 дена (по принцип ми трае по толкова) и след като ми свърши започнахме да правим опити за бебе. Затова питам дали има някакъв шанс да сме направили бебето, защото както всички и аз съм нетърпелива да разбера какво е станало Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 091
При 30-32 дневен цикъл е почти невъзможно Ову-то да е на 5-и ден, продължавайте с опитите поне до 20-и ден и ще има по-голяма вероятност да уцелите момента, въпреки че и това не е гаранция за забременяване. Ако искаш да си сигурна, че не изпускаш Ову-то можеш да си купиш тестове или да си мериш температурата и всичко това го има в библиотеката на форума. Но ако сте си останали само с опита веднага след М имаш минимален шанс за бебе само ако поради някакви причини О ти се е изместила тогава. Успех.

# 13
  • Мнения: 989
Лиана, при 30-32 дни цикъл овулацията обикновено е около 16-18 ден, така че е добре поне до тези дни да продължите опитите.
Струва ми се, че някои момичета не правят разлика между това кога са правили секс и кога са забременели. Както каза Таи, ако спермограмата е добра и при наличие на фертилна цервикална слуз сперматозоидите могат да живеят до няколко дни в тялото на жената преди да настъпи овулация и съответно оплождане. Така, че не е гаранция, че ако сте правили секс на 8 ден, примерно, то точно тогава става забременяването. Напълно възможно е това да стане на 12 ден примерно ако тогава е овулацията. 

# 14
 Thinking
30-32 дни не е точно 30, 31 или точно 32 дни. За тези, които засичат по календарчета би трябвало да означава нередовен цикъл. (Обещах последния път ни гинеколожката, че за в бъдеще ще засичам).
Аз освен бебеправене от секса очаквам и удоволствие. Единственото, което съм правила по време на "бебеправене" е след мероприятието да повдигна таза си нагоре с възглавницата, за да може физическите закони (гравитацията) да подпомогнат биологичните процеси (забременяване). Но пък чак да дебна датата .... newsm78
Ако търсиш съвети - средностатитстическият мъж има нужда от 3пъти седмично, което прави горе-долу през ден. Отпусни си психиката за да може да наваксаш на мерака на бащата, а Чудото ще се случи и без твоето баене. Така де - бебе без секс - само в Свещенните Книги става.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт