Котешка микоза/гъбички,лишей/

  • 21 181
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
От 2 месеца си имам много красив и сладък бял персиец.
За беда,онзи ден разбрахме,че е носител на една много неприятна зараза-гъбички и лишеи по кожата,които ужасно сърбят и са доста големи и зачервени.
Цялото ни сем-во е заразено,без детето.
Изписаха ни мехлем за мазане,а на котето-антибиотици.
Въпросът ми е-след като се излекуваме,има ли опасност пак да се заразим,защото лекарят ни каза,че някои котки си носят по рожедение този вирус,който се предава при контакт с животното и негови косми.

# 1
  • Мнения: 4 916
Имала съм котки с лишеи - в интерес на истината след третирането с йод не лишеят не се повтори. Предполагам, че лекарят се е презастраховал, когато ви е казал това.

Последна редакция: вт, 28 авг 2007, 17:38 от argun

# 2
  • Мнения: 213
Съболезнования. Нашият сиамец си оздравя напълно. Но сестра ми доста пострада.

# 3
От 2 месеца си имам много красив и сладък бял персиец.
За беда,онзи ден разбрахме,че е носител на една много неприятна зараза-гъбички и лишеи по кожата,които ужасно сърбят и са доста големи и зачервени.
Цялото ни сем-во е заразено,без детето.
Изписаха ни мехлем за мазане,а на котето-антибиотици.
Въпросът ми е-след като се излекуваме,има ли опасност пак да се заразим,защото лекарят ни каза,че някои котки си носят по рожедение този вирус,който се предава при контакт с животното и негови косми.
Предполагам че заболяването е микроспория. Гледам персийка 14 години. Още като го купихме се оказа че е заразено. Големи мъки бяха но го излекувахме с йод и мехлем.  мога да попитам ветеринаря как се казва. Къпах котето с шампоан низорал но не помогна.В никакъв случай не къпете котето защото се разпространява навсякъде. Бяхме се заразили всички петната по кожата са даста червени сясни очертания спомня че се мазахме с антимикотичин спирт анти-мико-  бета.Крем низорал също помага. По възможност много не мокрете петната.На децата за съжаление магат да се появят петна по главата опада косата на кръгли петна. Лекува се с йод и мехлем от стрити пресни листа на живовляк и сяра на прах. Налага се кото лапа. Надявам се това да не е вашия случай . Микроспорията е гъбична инфекция а не вирус. Дезинфекцирайте къщата с р-р на доместос. След кото го излекувате няма да има проблемако не го къпете.Все пак белите персийки не се разхождат по двора за да са мръсни   Simple Smile

# 4
[Предполагам че заболяването е микроспория. Гледам персийка 14 години. Още като го купихме се оказа че е заразено. Големи мъки бяха но го излекувахме с йод и мехлем.  мога да попитам ветеринаря как се казва. Къпах котето с шампоан низорал но не помогна.В никакъв случай не къпете котето защото се разпространява навсякъде. Бяхме се заразили всички петната по кожата са даста червени сясни очертания спомня че се мазахме с антимикотичин спирт анти-мико-  бета.Крем низорал също помага. По възможност много не мокрете петната.На децата за съжаление магат да се появят петна по главата опада косата на кръгли петна. Лекува се с йод и мехлем от стрити пресни листа на живовляк и сяра на прах. Налага се кото лапа. Надявам се това да не е вашия случай . Микроспорията е гъбична инфекция а не вирус. Дезинфекцирайте къщата с р-р на доместос. След кото го излекувате няма да има проблемако не го къпете.Все пак белите персийки не се разхождат по двора за да са мръсни   
 

# 5
  • The O.C.
  • Мнения: 61
Във всяка ветеринарна аптека може да се намери един спрей -Зоомикол.Много е ефикасен и за хора и животни.Микозите са упорити заболявания и трябва да се третират дълго време.
 След  пълното излекуването няма опасност от повторно заразяване.
На котето  ветеринарен лекар ли му изписа антибиотици?

# 6
  • Мнения: 303
Много благодаря за съветите.
Не става да се мажем с йод,защото много цапа дрехите.
Мажем се с един мехлем,но много се притеснявам за детето.
То сега е на село.
Дано не се налага да махам котарака.
Като прочетох отзивите и като се върна назад,ме навежда мисълта,че е бил заразен,още като го взехме и проблемите се появиха,след като го изкъпахме 2 пъти.
Трябва ли наистина да се дезинфекцира цялата къща
Това ми се струва невъзможно.

# 7
Много благодаря за съветите.
Не става да се мажем с йод,защото много цапа дрехите.
Мажем се с един мехлем,но много се притеснявам за детето.
То сега е на село.
Дано не се налага да махам котарака.
Като прочетох отзивите и като се върна назад,ме навежда мисълта,че е бил заразен,още като го взехме и проблемите се появиха,след като го изкъпахме 2 пъти.
Трябва ли наистина да се дезинфекцира цялата къща
Това ми се струва невъзможно.
Ще се справите.Е нямам предвид къщата да стане стерилна на почистете местата където котето спи ипода. ,като при всяко почистване и много не го гушкайте. Успех!

# 8
  • Мнения: 397
Микроспорията не е вирусно, а гъбично заболяване.
Лекува се с мазила и има ВАКСИНА срещу нея.
Ако животното е здраво, няма как да се зарази човек.

Общи условия

Активация на акаунт