Какво ще кажете за пюретата на Ганчев?

  • 2 002
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
Здравейте мамчета,питам за тези пюрета,защото моят бебок не харесва зеленчуковите на Хипп,ама изобщо.Вчера му дадох картофи и моркови на Ганчев и много му хареса.Да продължа ли с тях,макар че не съм чувала добри неща специално за тях.На Гербер също не ги харесва.Моля,дайте съвет! Praynig

# 1
  • Мнения: 8 242
Прави му домашни пюрета  Peace

# 2
  • sofia
  • Мнения: 562
Прави му домашни пюрета  Peace
Съгласна съм.
Виж съдържанието на Ганчев, май в болшинството им пюрета има сухо мляко, дори не е АМ.

# 3
  • Мнения: 865
Пробвай с домашно приготвени.Ще си сигурна и за съдържанието и за хигиената,а и ще са прясно сготвени.Ползвам готови  за път, или ако нямам даден продукт в къщи.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Пюретата на Ганчев често съдържат захар, сол, растителна мазнина и не-адаптирано мляко. Чети етикетите с внимание, преди да дадеш. Понякога бебетата ги ядат точно заради сладостта (от захарта) вътре; други изобщо не ги харесват.

# 5
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
 Като не иска дадено пюре на Хип, пробвам други марки или домашно приготвено и ако и тогава не иска, изчаквам известно време и пак предлагам продукта. На Ганчев не бих дала Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 888
Лора най- харесва домашно приготвените Peace; давала съм на Хип- някои хапва, но не е фен Crossing Arms, на Ганчев е пробвала също няколко вида, но не е очарована, а майчетата са прави, че пюретата на Ганчев съдържат доста неща, които не са препоръчителни за нашите кърмени бебета, а и не само...

# 7
  • Мнения: 33
Когато бяхме с малката в България на гости това лято, взех че купих едно пюре на Ганчев от сини сливи, защото бебка имаше запек. После като прочетох съдържанието и щях да падна!!! Освен изброените захар, сол и мазнини, има и консерванти, което съгласете се, че за едно девствено бебешко стомахче е твърде много! Ако не намерите качествени пюрета, по добре си ги правете сами, хем е по-евтино, хем сте сигурни с какво захранвате бебоците си.

# 8
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Аз смесвам НИП-повски пюрета с Гербер-ски и с домашен картоф и тичквичка и дребния се научи да ги хапва. По този начин аз не хамалувам много в кухнята, а и дребния си хапва добре.
Иначе на ХИП обича само тиквените пюрета и сокове.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 170
      Към пелените за еднократна употреба бяха залепени 2 "плодови" пюрета на Ганчев за над 4 месеца или нещо такова. Съдържанието ме потресе, но т.к. моето дете беше на двойно по-голяма възраст, му предложих. Беше яло вече всякакви плодове, но след опитването на изкуственото пюре категорично отказа. Аз го изядох нагладно и ме заболя стомаха от лимонената киселина. На другия ден предложих и втория вид със същия неуспех и след това го изхвърлих. Никога не бих дала тези алхимии на дете.
     Много деца ядат всеки ден "Ганчев" и си ги харесват. Сигурно и родителите им пият от "натуралните" му сокове и също си ги харесват.
     Да слагаш консервант в стерилизирано пюре е двойна застраховка- значи нещо в продуктите или хигиената куца!
     То вече и солети без консервант няма. Нито боза!
     Аз съм от ентусиастите, дето за детето всичко си правех сама до 2-3 годишна възраст. Таткото беше детектив за издирване на качествени продукти...

# 10
  • Мнения: 8 242
Аз наскоро взех само веднъж извънредно едно телешко и не знам си какво беше, ми то беше като бульонче  Shocked Толкова рядко, че по-скоро беше като за даване с шише, не с лъжичка. Да не говорим, че на етикета беше от 4месеца  #Crazy

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
От продуктите на Ганчев аз харесвам ябълковия сок "за над 9 седмици" (какво мисля за възрастовата граница, няма да кажа... Rolling Eyes), защото е без захар и поне според етикета - е 100% сок, вода. Другият вид ябълков сок (май е над 4 или 6 месеца, не знам) вече е със захар, защо - не знам. Когато купувам готов сок, което се случва все по-често, когато детето порасна и вече нямах такова време и желание всичко-всичко сама да правя, предпочитам да взема от него, ако имам възможност. По-добре ми се струва от разни натурални детски сокове с всякакви добавки Confused Почти всичко останало на пазара е я със захар, я с консерванти, я с 'натурално идентичен аромат'...

# 12
  • Мнения: 753
И аз приготвям сама в нас - чета, че има захар и какво ли не.........
Радвам се, че бебо ми се научи да хапва пюрета без никакви "екстри" Simple Smile
Дано да е все така. Най-много и ние с татко му да спрем и малкото подправки,които ползваме /като започна да готвя едно и също за тримата/.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 932
Аз не съм давала на Ганчев , защото нищо добро не съм чула за тях . Преди правех домашни , като добавях на Хип - морков например , че на пролет нямаше пресни хубави моркови . Сега пак правя домашни де , само с налични продукти . От българските съм давала на Ам-ам , щото други майки казаха , че са хубави . Само плодови , но те имат добавка захар и някои са си откровено сладки . Все пак най-добре и най-сигурно си е домашно забърканото , хем знаеш какво има в него , хем си е винаги прясно.

# 14
  • София
  • Мнения: 43 904
личното ми мнение е лошо...освен незнайните им 1000 съставки, сухото мляко и т.н., самите пюрета всичките ми изглеждат, миришат и имат вкус на едно и също....и имат някаква жилка във вкуса (поне на мен на това ми напомня) на салца...абе гадни са ми, на бебо също.

Като цяло са и не особено подходящи за деца под годинка, именно заради състава си.

Аз давах сънвал, хип, бебевита, гербер, алете, семпер....

Общи условия

Активация на акаунт