Отговори
  • Мнения: 2 109
ще опиша много спешен проблем, моля ви да споделите дали сте изпадали в такава ситуация, и как сте се справили. или пък просто да споделите идеи.

Вчера ни изписаха от инфекциозна след тридневен престой там. Още от самото начало за Кало стресът разбира се беше огромен. Груби сестри, връзване, решетки, болка... стоя на системи 13 часа. Слава богу възстанови се бързо.
На третия ден баща му се върна втрещен след разходка. Кало отказал да ходи  Shocked освен ако не види куче... тогава се втурвал както обикновено (той е много див по принцип). Тропал с крак, крещял ?!?!?!?? на следващата разходка седна на земята, ние продължихме, той не се впечатли дори и когато изчезнахме зад хълма.
Никога до сега не се е държал така.
вчера веднага влязохме в банята, игра си по-дълго от обикновено, на излизане започна да пищи истерично и да се опъва на струна, ритайки. сутринта рева без сълзи около 20-30 мин. за да го пусна в другата стая  #Crazy

до преди 3 дни беше щур, жизнерадостен, спокоен, с малко уговорки се съгласяваше, не мрънкаше за всичко, харесваше си едно нещо и настояваше за него, но без истерия. (в смисъл... не да иска 5 неща и да се чуди за кое да реве... може вечерта докато заспива да реши, че иска фотоапарата, аз го крия под леглото, първото нещо на следващата сутрин е да се измъкне от кошарата и да си го потърси.. и търси цял ден, но без да реве и да се тръшка)

наясно съм, че такова поведение е често срещано, но моето дете не се държи така. явно е резултат от стреса.
не съм подготвена за такава драстична промяна, все едно не съм го възпитавала никога. все едно не е моето дете. при първите признаци решихме, че се е разлигавил от грижите около болестта, когато наистина не можеше да се държи на краката си и залиташе. заканихме се с малко пердах по памперса, но сега виждам, че нещата са далеч по-дълбоки. (до сега съм го пляскала само 2-3 пъти през ръцете, когато пуска котлоните... имаше невероятен ефект. води гостите да им покаже къде пари и не се пипа.... снощи от вратата отиде и пусна печката  Cry )

надявам се, че няма да си изпуснем нервите, и ще преодолеем кризата.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 062
Детето е преживяло стрес. Нормално е сега да се поглези. Аз бих се отнасяла внимателно и спокойно към него, повече гушкане, спане заедно. Ще се успокои и ще му мине, не се притеснявай.

# 2
  • Мнения: 6 315
От стреса е и е нормално.

Моят син като го приеха сам в болница и на следващия ден ме видя вместо да се зарадва както очаквах - писна. И то така жестоко се разплака, че повърна (явно се е оплаквал с плач за преживяното през нощта). После се беше вкопчил като пиявица в мен и продължи така доста дълго време след като излязохме от там. Стресът ги променя. Бъди търпелива, всичко ще си дойде на мястото. Много гушкане и обясняване му трябва на човечето.

# 3
  • Мнения: 2 575
Хм, на мен ми звучи все едно, че иска да си връща заради преживяните болки и страдания. Естествено е да не му е харесало в болницата, да се е стресирал и да смята вас с татко му виновни за това. Надяевам се, че е само кратък период и ще отмине от само себе си.

# 4
  • Мнения: 47 888
скъпа, ние изкарахме в инфекциозна не три, а десет дни, 7 от които на системи в интензивното, и понеже говорим за една и съща болница ти е ясно за какво става въпрос!
макар че бяхме там за великден- преди повече от 5 месеца, моят син който нито тогава нито сега можеше да говори, ако го попиташ къде имаше "ох" веднага показва ръчичката където му слагаха абокат! при това той ходи на ясла, където вужда същите бели престилки като в болницата...според мен детето ще изживее стреса, но за целта не го бий, а при криза го гушкай и му говори мило и нежно ...с времето ще премине, сега дори и да не го показва правилно има нужда точно от това! всичко което описваш е за привличане на вниманието ви и с цел да се преживее стреса
и заглавие като "смениха ми детето" е доста силно!- лично мнение

# 5
  • Мнения: 984
Ох, като чета и малко се успокоих, че не ненормално. Ние бяхме на море и малката я хвана вируса с повръщане. Бяхме в болница на системи, но нямаше някаква непоносимост, дори си галеше ръчичката, въобще не е дърпала абоката. След като и свалиха абоката/на другия ден/ вечерта я къпе баба и всичко добре, но като я изнесе от банята две крачки след врата и започна да плаче, но така плачеше и се извиваше, че мен ме беше страх да не я изпусна, пуснахме я на земята и тя се хвърли на пода и си разби носа. Оставих а в креватчето и изгасих поне неможе да се нарани, но пак не спираше. Итака 30 мин. Накрая я заведох в банята и се залъга как мъжа ми се бръсне/ той тъкмо се беше избръснал, а не му се случва често/, сложи крем и започна да жули и леко по леко се поуспокои, но много се изплаших. Такава истерия до сега не бях виждала.

Последна редакция: пн, 27 авг 2007, 13:50 от kiki77

# 6
  • Мнения: 2 109
"смениха ми детето" беше по-скоро закачка. Имах пред вид, че е коренно различен от себе си и това се случи за една нощ. не исках да прозвучи като обвинение към някого.

сега се наспа и е доста по-спокоен. надявам се да свикне. прояде ли, заминаваме някъде веднага, за да може да се разсейва с нови впечатления. за сега още не яде и пие само кола....

# 7
  • Мнения: 47 888
кола ли?! на дете на 1 г 5 м което излиза от инфекциозна болница...ами то аз като пийна кола и ми става нервно, ама ти си знаеш

# 8
  • Мнения: 2 109

Kiki, едно и също нещо описваме...

# 9
  • Мнения: 2 109
кола ли?! на дете на 1 г 5 м което излиза от инфекциозна болница...ами то аз като пийна кола и ми става нервно, ама ти си знаеш

по лекарско предписание е... не би ми хрумнало на мен...
колата съдържа много захар, вдига леко кръвното, течност е, а газираото запича.
пие по 1-2 глутки.. не си представяй литър два Simple Smile

# 10
  • Мнения: 984
да, идентични ситуации, но гледах по телевизията коментираха за участниците в Сървайвър и там едното момче се е разболяло и се е бил обезводнил, което довело до няколко последици, лесно се изморява лоша ориентация и др. неща, които не запомних. Но това с ориентацията ми се струва дали и при тях имат някакво дезоириентиране и затова да реагират така  newsm78

# 11
  • Мнения: 4 414
имахме подобна криза по друг повод. само че имаше и нощни изпълнения с истерии - направо се бях побъркала една нощ. звъних на лекарката почти разревана. жената ми обясни, че детето е натрупало негативни емоции и сега ги изкарва навън. това е по-добрият вариант, отколкото да ги натрупва в себе си. каза, че това е нейният начин на протест. посъветва ни да не и се караме, в никакъв случай да не и крещим или удряме, да я гушкаме повече и когато изпадне в истерично състояние да я успокоим, да и покажем, че има право да се чувства по този начин и че това не е страшно. звучи странно, но това учи децата да опознават емоциите си и да ги изразяват, а не да ги трупат в себе си и после да се разболяват.
при нас нещата отминаха сравнително бързо. пожелавам ви и на вас скоро да "ви върнат детето"  bouquet

# 12
  • Мнения: 1 942
Вчера са ви изписали от болница! Това е ОГРОМЕН шок за детето. Пак добре се държи за това дето му е минало през главицата  Rolling Eyes Айде търпение и любов и всичко ще влезе в норма.  Peace

# 13
  • Мнения: 705
4е има стрес, има - то за голям 4овек и присъствието в болница, и условията там, и самата болест ще са шокиращи, пък за малко дете да не говорим.

има, оба4е, и друго според мен - той запо4ва ве4е да навлиза в пуберската възраст, да се осъзнава като индивид (4ела си предполагам за периода), та повишеното внимание от ваша страна трябва да е добре дозирано, за да не му изпуснете края още в началото на периода  Mr. Green

успех и дано се възстанови бързо малкият   bouquet

# 14
  • Мнения: 984
аз не смятам, че прекаленото внимание е довело до това поведение, при нас беше същата ситуация и след една седмица си възвърна предишното поведение. Относно
 
посъветва ни да не и се караме, в никакъв случай да не и крещим или удряме, да я гушкаме повече и когато изпадне в истерично състояние да я успокоим, да и покажем, че има право да се чувства по този начин и че това не е страшно. звучи странно, но това учи децата да опознават емоциите си и да ги изразяват, а не да ги трупат в себе си и после да се разболяват.
при нас нещата отминаха сравнително бързо. пожелавам ви и на вас скоро да "ви върнат детето" 
аз не знам при теб как е било, но при нас пищящо, извиващо се на дъга дете, трудно се прегръща, страхувах се да не я изпусна дори, погледа беше изцъклен дори нямаше сълзи, като освирепяла. Нито чуваше, каквото и покажех го буташе, а и са прекалено малки да се убедят с думи

Общи условия

Активация на акаунт