Тупате ли персийски килими и губери ...

  • 2 639
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Пускам тази тема малко късно вечерта ама сега се сетих и пак се ядосах... Та искам да ви питам - тупате ли с тупалка перскийски килими и губери и родопски одеяла рано сутрин (в 6 ч. да кажем) на терасата в събота или неделя. Питам защото една ранобудна домакиня всяка седмица събота и неделя ме буди в 6 ч. като започне да тупа всички килими които има в къщата си от терасата си.  И понеже прозореца ми гледа към вътрешен двор образуван от няколко блока звукът от тупането с тупалката няма къде да отиде и се блъска в блоковете и гърми като оръдеен залп. Всеки удар с тупалката по килима е оръдеен залп. Честно ви казвам добре че в този момент нямам оръжие. Направо ми е идело да я гръмна. И тъкмо тя свърши и другата почва. Така всяка събота и неделя ... ужас. Най-противната ми гледка за жена е да видя жена рано сутрин с ролки на главата грабнала голямата тупалка и да тупа килими и родопски одеяла... Направо тази гледка убива всичко женско в жената.
И не мога да си обясня как ще станеш в 6 ч. сутринтта докато всички хора още спят и ще започнеш да тупаш сякаш живота ти зависи от това.... И то тупане ама здраво тупане. около 1 час. направо ги съдира тия килими от тупане...

# 1
  • Мнения: 27 524
Вече не. Като по-малка - тупах. И баща ми тупаше. Едно време беше нормално. Прахосмукачките бяха лукс. Съседката от два етажа по-надолу тупа, та се къса и сега. И днес. Но ако ме завари в БГ и е неподходящ час - има си разправии с мен  Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 1 983
Хи-хи, развесели ме. Познато. Като живеех у Люлин, имахме щастието да сме на първия етаж и в близост до единствения лост за тупане, който се полагаше на целия блок.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Не тупам. Никого не тупам, освен на детето дупето чат-пат.
За другото ползвам прахосмукачка и пране.

# 4
  • Мнения: 4 392
Не. Нямам и не тупам.

# 5
  • Мнения: 603
Подари на въпросната жена прахосмукачка, или вибратор...

# 6
  • София
  • Мнения: 3 099
Има автомивки за тая цел, но аз килими и всякакви кувертюри и кувьорчета не употребявам и ненавиждам................
Най-прекрасното застилане на пода се нарича корк! Не го тупам.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 421
  Това си е останало от време оно Laughing - хората си имат прахосмукачки, но си тупат по навик.
  Аз пък си имам една съседка, която всяка сутрин около 7.00часа си пуска прахосмукачката, без да се съобразява.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 079
Не тупам в 7 часа. Naughty
Имам два губера и ги тупам посред бял ден, два пъти в месеца. Blush Embarassed Crazy
Защото много тежат. Whistling
През останалото време ги тупам с прахосмукачката направо! Whistling

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Не тупам нищо,
но съседката отгоре всеки ден изтръсква от терасата всичко, одеяла, чаршафи, китеници. Не  ми пречи по принцип, но имаме грозде сега е узряло и като откъсна, по него има една камара космалаци и е голям зор докато го измия.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 702
......
 И тъкмо тя свърши и другата почва. Така ........

И не мога да си обясня как ще станеш в 6 ч. сутринтта .............

Може да е нещо като необявена надпревара - коя е по-по-най.
И аз не мога да го разбера това. В събота и неделя обичам сутрин да пием дъъъъълго кафе и после да ходим извън града. Не тупам, даже нямам инстрямент за тази работа. То няма и какво да тупам - у нас няма губери, има едно символично килимче в детската стая.


Мисля, че ВерчИтУ  е усетила къде е разковничето на проблема.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 603
Не притежавам подобни неща, точно за да не се налага да ги тупам,... а ако все пак ми се прииска да си сложа някой килим, май по умно е да се носи на автомивка  newsm78.

# 12
  • Мнения: 3 622
Не тупам защото нямам персийски килими и губери в къщи.
Май тупвам само покривката да изпадат трохичките оставали от вечеря  Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 4 423
Не тупам, никога не сме имали такива неща.
Като малка имахме мокети навсякъде и идваха да ги перат в къщи сега имам един килим ( заради детето да не ходи по плочките и паркета) и го пера на автомивка.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт