Захранване с кисело мляко

  • 697
  • 8
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 15
Синът ми става на 1 годинка. Мисля, че е време да го захраня с кисело мляко. Но се чудя с какво? Купено, 2% или домашно-но то пък е високомаслено...Вие каква марка използвате?
Освен това може ли да се продължи с кърмене на поискване и след годинката или е по-добре да се редуцира броя на кърменията? Благодаря Hug

# 1
  • Мнения: 3 760
Първо за маслеността: до 2 годишна възраст се дават всокомаслени продукти! Ако имаш достъп до домашно мляко категорично използвай него. Ако нямаш - взимай най-нискомаслените млека, тъй като в повечето мандри маслото се избива почти напълно, а след това маслеността се вдига с добавяне на промишлен маргарин  Sick
Според мен кисело мляко се въвежда след 1,6-2 годинки, но ти си решаваш  Wink Аз самата въведох наскоро.
Добре е да продължиш да кърмиш на поискване, стига да нямаш някакви планове за отбиване.  Peace

# 2
  • Мнения: 851
Аз вече го въведох и ползвам бялата Пършевица. 0.5 % Май това е най-ниско масленото мляко на пазара. Доволна съм и Габи много го харесва с бисквити за закуска.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 15
Благодаря Peace
Но ако е домашно млякото, трябва ли да се разрежда?

# 4
  • Мнения: 568
Ами аз продължавам да си кърмя на поискване и давам леко разредено пълномаслено кисело мляко колкото поиска-изпива ок. 300г. на ден. На година и 4м. е.Започнах с киселото мляко от ок. 9 м. - до година - 2%, после пълномаслено. Давам предимно Герма, ако няма всичко без Данон, защото е без живи бактерии.

# 5
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Аз купувам само Био кисело мляко и съм много доволна. Много е хубаво, но не навсякъде го има.

# 6
  • Мнения: 1 049
А защо не кисело мляко на ХИП или НЕСТЛЕ, които са специално за деца над 12 месеца? Ние само такива ядем и са страхотни, особено йогуртите с плодове имат вкус на сладолед.  newsm62

# 7
  • Мнения: 4 915
Аз вече го въведох и ползвам бялата Пършевица. 0.5 % Май това е най-ниско масленото мляко на пазара.

Млякото до 2 годинки трябва да е пълномаслено.

# 8
  • Мнения: 4 915
Синът ми става на 1 годинка. Мисля, че е време да го захраня с кисело мляко. Но се чудя с какво? Купено, 2% или домашно-но то пък е високомаслено...Вие каква марка използвате?
Освен това може ли да се продължи с кърмене на поискване и след годинката или е по-добре да се редуцира броя на кърменията? Благодаря Hug

У дома за каката взимам Герма, Бор Чвор, На дядо - от един производител са. Според тази класация ги избрах: http://www.bnap.org/?p=89

Понякога - Верея, Роса.

Пълномаслени доскоро, отскоро взимам и 2%.
След годинката редуцирах кърменията за сметка  на твърдата храна. Кърма - сутрин и вечер (ходех на работа). Но в почивните дни - по-често, диването ме преследваше.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт