нещо надъхващо "Защо ОЩЕ да кърмя" и как да се справим с невежите

  • 2 023
  • 34
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 277
дискусийката е много сладка и на нас ни е доста актуална от гледна точка на това, че трябва да обяснявам мин. по 2 пъти на ден що аджеба още кърмя и как така не му вредя и... то като не е за наяждане за какво е... и пр. надявам се да ви хареса и да си откраднете по някоя идейка... със сигурност с евата не сме единствените в това досадно положение  Laughing

# 1
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Не сте единствените със сигурност. Миша е само на 7 месеца и моите приятели вече заповат да ме питат - ама до кога, ма не ти ли писна, то си е хамалогия Laughing Да ти кажа не обяснявам, само се усмихвам и подминавам въпроса. Щом таткото ме подкрепя другото няма значение
Ще наблюдава мза идеи за интересни отговори обаче Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 277
олеееееееееееее ма съм шматка... забравила съм да пусна линка, заради който всъщност пуснах темата... ето... има супер идейки
http://www.babycenter.com/400_how-do-i-respond-to-people-who-pre … le_500425_1000.bc

# 3
  • Мнения: 2 616
Благодаря ти за темата. Наистина е доста уморително понякога да се обясняваш, а не миваги мога да подмина нещата с усмивка и да не коментирам  #Cussing out

# 4
  • Мнения: 1 691
Благодаря Simple Smile Веднага ще се образовам, защото свекито днес вече открито взе да си прави планове как на 1 годинка ще отбиваме хлапака.

# 5
  • Мнения: 2 159
 Laughing Е значи аз съм една от малкото мами, които всички подкрепят в кърменето и даже като започна да мрънкам колко съм напълняла ми викат има време ще отслабнеш Grinning
Може пък причината да е, че съм заобиколена от майки кърмачки и може да се досетите - няма кой да ме гледа учудено Mr. Green

# 6
  • Мнения: 115
Аз им отговарям- " Модерните бебета се кърмят до първи клас" и с това се приключва темата.  Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 6 356
трябва да обяснявам мин. по 2 пъти на ден що аджеба още кърмя

а защо ти се налага да правиш това, не разбирам?

# 8
  • Мнения: 10 983
Хм, когато Рая беше на 3 месеца, се намираха хора да ме питат ОЩЕ ли я кърмя. Rolling Eyes Вече на нищо не се учудвам. Laughing

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Оф, само нашият тати е твърдо зад нас - набрави забележка  на баща си, когато той попита няма ли да отбивам ...  Laughing 
Бяхме 4 дни при тях - половината време беше в нравоучителни разговори как/кога/защо/до кога  Crazy
От утре съм на работа - и всички ще се изредят да се поинтересуват дали вече не съм я отбила ...

# 10
  • Мнения: 1 117
И при нас има сметки без кръчмар от страна на свеки как догодина по това време щели да могат да гледат Борислав , защото вече нямало да суче. Ама нали има една приказка " Кат си пейш Пенке ле кой ли те слуша " ,че и аз . Хич не давам ухо на тези брътвежи.
А учудени " дружки " като ме питат: " Ама още ли кърмиш? Shocked" Отговарям просто ,че нямам пари за адаптирано мляко и те млъкват.Глупаците по-умни не стават ,така че не се хабя да обяснявам. Simple Smile

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
'Защото и на двете ни харесва', казвах аз обикновено Simple Smile И още го казвам, като ме питат защо съм кърмила толкова дълго. Ако е трябвало, посочвах, че аз си ходех на работа, детето на ясла (после градина), имаше си социален живот, аз също и кърменето не ни е пречило по никакъв начин, напротив.

# 12
  • София
  • Мнения: 277
това за модерните бебета ме разби!!! уникално яко е...иначе и аз като теб Бу... така отговарям... нямам и намерение да се обяснявам на този онзи... или да издевателствам над беба да се отбива при положение, че това е най-прекрасния момент за мен, а вярвам и за нея... просто исках да ви споделя статийката, защото много ме израдва... и явно на тези в моето "положение" (дай Боже повече да са) сигурно ще им е полезна...

# 13
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз май само се усмихвам, защото коментари не ми се правят на умните съвети до кога?

# 14
защо да не кърмиш бебо докато можеш имам две слънчица каката е на 8г а малката е на 5мес кърмих голямото си дете до 1г и 4месеца защото отказваше да яде а малкото го кърмя но и яде защото остава гладна  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт