ингвинална херния

  • 1 201
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 194
знам, че темата вече е обсъждана, но в бързината не открих нищо полезно.
на синът ми му предстои операция от херния в Пирогов и моля ако някоя от вас мили мами вече е минала по този път с детенце да сподели впечатленията си от престоя си там, как протича всичко и по-специално ако имате впечатления от д-р Пенушлиев.
знам, че не се води за тежка операция, но неизвестонстта ме плаши #Shocked
благодаря ви

# 1
  • Мнения: 2 534
Миличките , и мен от това ме е страх , защото вече половин година лепим и не се оправя . След две седмици сме пак в Пирогов на консултация и сигурно вече щени оперират . И мен ме е страх , но не от самата интервенция , а по скоро от упойката .
Определено не те успокоих , но искам да знаеш , че не си сама в притесненията си .
По въпроса за лекаря , доколкото знам той е единствения коремен детски хирург в София .

# 2
  • Мнения: 1 037
Синът ми на около 4-5 г. претърпя две операции на ингвинална херния/от двете страни/ през около 6 месеца /обаче във ВМИ - Пловдив/. Операциите минаха много бързо - за около 20 мин. При първата лежахме от предишния ден.Оперираха го сутринта и след обед в 16 ч. го изписаха. При втората отидохме сутринта в 8 ч. и после пак в 16 ч. си тръгнахме. Спомням си, че му слагахме свещички "ефералган". Те го успокояваха и спеше спокойно. Проблемът беше, докато се престраши да стане сам и да отиде до тоалетна първия път. Усещаше, че нещо го дърпа и си намери една твърда пластмасова пръчка от някаква играчка, на която леко се подпираше при ходенето /само при първото ставане/. Вторият път упойката беше на капки, а предишната я поставиха със спринцовка. Явно наистина действат на нервите, защото известно време после беше доста буен и изнервен.   Леко минава операцията, само нервите на майката са много!!! При първата 20-те минути до излизането от операционната само плачех и обикалях по коридора! Място не можех да си намеря от притеснение. При втората вече бях по-спокойна и ми се стори, че мина по-бързо.

# 3
  • Мнения: 178
Миличката, не се притеснявай! Синът ми беше на 11 месеца (сега е на 1г 5м), когато му направиха операция от ингвинална херния точно в Пирогов. Беше много голяма (казаха ми че се е родил така?!). Операцията я правеха д-р Танев и д-р Пенушлиев-уверявам те страхотни специалисти и професионалисти!!! Всичко протече така: На 16.09 в 7 ч. сутринта бяхме в Пирогов и започнаха подготовката за операцията (тази част и след излизането от упойка за мен бяха най-кошмарният момент), в 9 ч.го взеха за операция и в 9.30 бяха готови и ми го свалиха (както вече казах часовете от 9.30-12.30 бяха ужасни за мен). Иначе като цяло операцията е много лека, мина страхотно и престоят ни беше ден и половина (защото хернията беше голяма). Условията са горе-долу поносими, но за ден и половина се издържа, но по-важното за мен е че докторите са страхотни специалисти и професионалисти и всичко друго е маловажно. А, забравих да кажа че храната, която носят за дечицата е гадна (то не може и да се дава няколко часа след операцията) и за това е хубаво да ти донесат от вкъщи. Като се прибрахме в къщи само един ден Алекс беше вял и замаян, на другият ден все едно нищо не се беше случило. Възстанови се изклщчително бързо (е, все още има малко белегче ниско на коремчето, но това е най-малкият пробелм). Не се притеснявай, всичко минава много, много бързо и по-голямата травма е по-скоро за теб, отколкото за детенце. Желая ви успех и стискам палци! Ако имаш някакви въпроси-питай  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 194
благодаря ви, момичета, за милите думи и подробните разкази. наистина ми помогнахте.
целувки на дечицата и весел ден! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт