майки, които работите как се справяте

  • 1 377
  • 10
  •   1
Отговори
Мами много ми е трудно а съм само с две деца Нямам помощ отникъде, мъжът ми работи много, майка ми е в България, свекърва ми също е далече. Аз не работя и едва ми стига времето за всичко. Непрекъснато съм изморена от недоспиване, готвене, чистене, пране, игра с децата Вие които работите как точно се справяте и кога намирате време за всичко
давайте съвети

# 1
  • Мнения: 393
А мамите с четири деца питате ли?
Та по темата. Аз съм full time, за разкош и на заплата, т.е могат да ме юркат н-броя часове. Съпруга ми е overnight.
Децата са на 18, 12, 8 и 1.5 г. Голямата се изнася в dorm след седмица.
Всичко става с МНООООГО добра организация. Бебока си го подмятаме като топка. Той като се събуди, започва да си дърпа столчето за колата. както и преди съм казвала "синът на полка" . Баби НЕЕЕЕЕЕЕЕЕ. Майка ми ни гостува за около 2 месеца-повечто от времето и мина в обикаляне на приятели из необятна Америка. Докато беше при нас-помагаше де, отпаднаха част от трансферите, но се опита да наложи нейния начин на подреждане smile3515. Свекърва ми ни беше на гости преди три години-добра жена, но.........Съпруга ми е категорично против (и аз естествено) да викаме "помощ" от БГ.  Имаме си изграден график и режим и ВСИЧКИ "помощници" от БГ го развалят. Заминават си и след това ни трябват седмици (да не кажа месеци), докато бандата "не влезне в час"

# 2
  • Мнения: 193
много интерсна тема и много важна,
 и аз още сам си в къщи и не мога да дам много съвети, опитваме се да се организираме, за да функционира всичко като почна работа. сега ми трябва само време за учене за държавния.

Но предната мама е казала живата истина!
И аз забелязвам, че бабите помагат да, но и бъркат плана! Та не знам. Да кажат другите, с повече опит!

# 3
# 4
Хубава темичка и аз имах подобни притеснения преди 2 месеца когато си бях домакиня. Имам 2 момченца на по 3,5 и 1,5 годинки и друга помощ  освен мъжа ми нямам. Сега работя и проблеми няма, дори успявам да сварша много повече неща отколкото докъто си бях по цял ден в къщи, всичко е въпрос на организация, а и, поне аз,  като си бях в къщи пилеех много време, а сега всичко се върши на момента, днешната работа не се оставя за утре и така винаги имам време за игри с децата, а и къщата е подредена и дрехите огладени...и мъжа щастлив... Wink

# 5
  • Мнения: 1 783
Ето още една тема, която аз бях пуснала преди.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=207967.0

# 6
  • Мнения: 65
B DE  сам от повече от 8 години и от първия си ден туk, даже и вмомента работя. През март 2002 се роди дъщеря ми. Същата година, в края на Август се оказа, че бащата оставa без работа - наложи се "спешно" да спра да кърмя (щото работата ми не позволява- във вредна среда работя) и от сепTемBри се върнах да бачкам- на пълен работен ден (8часа+45 мин почивка+ пътя от и до работа- общо около 10часа). Тогава осъзнах какво е да си работеща майка на бебе.Когато детето стана на 10 месеца, бащата пак започна работа, а малката тръгна на градина. Тогава стана още по-сложно за мен- все аз трябваше да я водя и взимам от градина, да бъда ангажирана в градината като другите родители...Започнаха се и детските болести : ушички, шарки и т. н.
Първо наистина ми спря тока, както се казва: СпPях да се чудя що имам черни кръгове под очите и панталоните все ми ставаха големи  Simple Smile .   Simple Smile
С течение на времето обаче посвикнах- по-точно като че ли си изработих някаква система, или схема на организация. Започнах да си поставям приоритети и да се концентрирам първо върху най-важното. Това му е цаката, мисля...
НО: Сега сам бременна. Живот и здраве през май 2008 чакаме вторичко. Как ли ще е тогава- страх ме е да си помисля...А и през Август дъщеря ми тръгва на школо...Мисля да взема 1 година майчинство.
Ще се постарая, ще дам всичко от себе си...Не се предавам и се надяваM, че пак ще се справя...

А имам ли избор Simple Smile ?   Grinning

# 7
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Време за вси4ко? Shocked
изобЩо не намирам време за вси4ко. слагам си приоритети и действам според кое ми е по_важно в момента. приоритетите са : време за децата и време за мен, като второто вклЮ4ва само най_необходимите ми екстри. къЩата, когато мога, храна : бърза (да живее ит. кухня, която го позволява).
разни екскурзийки, кина, театри, ресторанти и тем подобни са отложени до навърШване на 5/6 години на малката.
до преди да запо4на да 4ета този форум се смятах за доста организирана дама, тук открих, 4е има хора на които времето им стига за вси4ко. без вънШна помоЩ, трикът така и не ми се изясни  newsm78.

признавам си 4естно, 4е от някои неЩа се отказвам доброволно : по_голям стрес ми е да вла4а с мен детето, което явно се отег4ава.

# 8
върнах се на 75% раб. ден , когато малкия беше на 4 месеца. Намерихме добра гледачка, която харесахме и гледаше само него, парите бяха беz zначение ... но моето си беше ревливо и със колики и каприzно бебе и не бях иzобщо сигурна какво и как ще е , та месеца преди да тръгна на работа мио беше най тежък, zащото бебето спеше , а zа не и се тревожих как ще се адаптира ... та след 1 месец сътресения, той си тръгна на гледачка, тя се орпавяше чудесно и аz се успокоих.
Сега тръгна на ясла и съм още по спокойна, zащтото там ги zанимават повече  Wink
Не е леко, но ако службата е добра и социална, т.е има раzбиране , няма проблем.

# 9
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Много хубава и интересна тема Peace.
Сладолед,няма какво да се у4удваШ Naughtyнормално е да не намираШ време за много неЩа.
Аз като си гледах детето сами4ка да не мислиШ ,4е сьм имала време за вси4ко....дрехите за гладене ми стояха по две седмици преди да ги изгладя Embarassed Embarassedами да....време не ми стигаШе,когато племенницата ми се разболя от Шарка ,сестра ми ходеШе на работа а аз у4ех.....взимах я с мен на изпитите Crazy...у4ителите ме гледаха,гледаха пьк какво да кажат.....разбират...малко дете, няма баби....няма половинки.....
Синьт ми имаШе един момент в който работех и у4ех(около година) в който го виждах само ноЩем Cry Cry Cry.Но вси4ко е временно....
Сега като имам неЩо за вьрШене вьв кьЩи гледам да го свьрШа на момента ,4е после не се знае дали ,Ще има време.За мен на този етап детето е най_важното...оставям много пьти кьЩтната работа за да си играя с него....

# 10
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Да бе забравя,докато аз у4ех имахме гледа4ка,която по принцип само трябваШе да гледа децата/то,но ми "стягаШе" кьЩата от време на време

Общи условия

Активация на акаунт