нежелана бременност

  • 5 922
  • 31
  •   1
Отговори
Здравеийте,
искам да ви помоля за спешен съвет защото съм много объркана и не знам какво да правя Sad ако си забременяла и не си могла да вземеш моментални мерки , каква  е възможността да не разждаш Sad ? имам предвид ако си научила от 1 седмица че съм бременна как се постъпва така че да премахнеш нежеланото бебе ? Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 35 817
Здравеийте,
искам да ви помоля за спешен съвет защото съм много объркана и не знам какво да правя Sad ако си забременяла и не си могла да вземеш моментални мерки , каква  е възможността да не разждаш Sad ? имам предвид ако си научила от 1 седмица че съм бременна как се постъпва така че да премахнеш нежеланото бебе ? Sad
Консултирай се с лекар, може да ти изпише нещо за предизвикване на контракции ... иначе аборт
Съжалявам

# 2
  • Мнения: 172
Ако си сигурна,че не желаеш това дете можеш да направиш аборт.Мисля,че срока е до 12г.с.,но колкото по-рано толкова по-добре.Все пак помисли отново.

# 3
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Колкото по-рано отидеш на гинеколог, толкова по-различни варианти за прекратяване ще ти предложи. Иначе може да се прекрати с кюртаж или вакуум до 3-я месец

# 4
Колкото по-рано отидеш на гинеколог, толкова по-различни варианти за прекратяване ще ти предложи. Иначе може да се прекрати с кюртаж или вакуум до 3-я месец

мерси много за бързите отговори а какво точно представлява кюртажа и вакуума и как се осъществвяват? :О

# 5
  • Мнения: 207
Аз мисля че трябва да се направи аборт! Чувала съм че не е хубаво първия месец да се прави, а втория или най-късно третия

# 6
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Мисля,че единствения изход е аборт.Консултирай се с гинеколог.

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На доктор Thinking

# 8
  • Мнения: 10 982
По-добре аборт, отколкото да ти предизвика контракции. Sad Отиди на гинеколог.

# 9
  • Мнения: 1 092
Мисля,че имаше някакви инжекции за много ранна бременност newsm78 - попитай гинеколога си ,но при всички случаи не се бави  bouquet

# 10
  • Мнения: 336
Мила не се обиждай, но като прочетох предишните ти публикации и се позачудих колко внимателна си с половия си живот. Недей да си играеш с тези неща .Казвам ти го с най - добро чувство наиситна  Hug

# 11
  • Мнения: 27 524
а какво точно представлява кюртажа и вакуума и как се осъществвяват? :О

Доколкото знам вече, в цивилизованото общество кюртаж, при нормална бременност не се прилага. Това означава остъргване на горния слой на вътрешността на матката.
Абортите отдвана се правят с вакуум.
Не питай тук, а заминавай на лекар  Peace

# 12
  • Мнения: 474
Неееее, задължително на лекар. Лекарствата за предизвикване на  контракции не дават 100 % гаранция, че ще се "изчистиш" съвсем! А аборта е разрешен само до 12 гестационна седмица, от там нататък - само по медицински показания, за криминален няма и да говоря. И наистина колкото по ранен е срока - толкова по-безопасно.... Иначе самата за манипулация - трае няколко минутки. По принцип се прави с краткотрайна венозна анестезия - и бъди сигурна, че нищо няма да усетиш.... След като си под упойка - със специални инструменти - дилататори разширяват канала на маточната шийка и когато той стане достатъчно широк се навлиза в маточната кухина със специална канюла, която е свързана със вакуумна помпа и така се отранява .... Звучи много гадно, но това е 99,9% от случващото се! Ама на лекар задължително, защото съм виждала много жени страдащи от стерилитет, които преди слушали разни приятелнки, баби, врачки и баячки и са си слагали всякакви работи за да пометнат newsm61

# 13
  • София
  • Мнения: 7 242
Не се страхувай - прави се с краткодействаща пълна упойка - не се усеща нищо. След това лежиш няколко часа в болницата и после можеш да си ходиш.

# 14
  • Мнения: 561
  Чувала съм че не е хубаво първия месец да се прави, а втория или най-късно третия

Това е дълбоко невярно!!! Аборт по желание - колкото по-рано, по-добре.

Последна редакция: сб, 25 авг 2007, 23:29 от kalinuccia

Общи условия

Активация на акаунт