идея за картофена манджа

  • 1 370
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Мами помагайте,
нашето детенце е много злоядо и за 2 месеца от детската кухня е яла само 3 пъти - пиле с картофи на манджа. Аз също го опитах и ми хареса, има пиле, картофи, домати или червен пипер защото е червено и е леко закашено. Понеже ще го готвя основно за детенце, не трябва да има запръжки и много подправки. Дайте идея как да го сготвя.

# 1
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
заваряваш малко пилешкото месо , от буьона взимаш и изсипваш върху нарязаните картофи , добавяш сол и червено пиперче и краве масло и печеш до готовност на картофите , от бульона и маслото картофите стават мекички и се кашват
При нужда добавяш още водичка при печенето , желателно  е малко водичка да остане в тавичката

# 2
Може да пробваш и вариант със варене. След като пилето се свари горе-долу прилично слагаш в тенджерата и нарязани картофи, малко червен пипер или настъргани домати без люспите и малко олио или масло. И така никакви запръжки, вариш докато картофите се поскашкат. Водата не трябва да е прекалено много. 

# 3
  • London, baby
  • Мнения: 800
Аз я правя като запичам първо във фурната месото, посолявам го, слагам му червен пипер и подправки за пиле и слагам малко вода. След се е запекло добавям картофите, който предварително съм обкусила с поправки и продължавам да пека. Не слагам никакви други зеленчуци като лук, чесън и домати. Става интересно и много вкусно.   chef

# 4
  • Мнения: 481
Според мен манджата от кухнята е варена. По прицип аз също правя картофите на фурна, като предварително запичам месото, но вкусът е различен. На фурна става някак по сухо. А при варенето няма ли да стане като супа?

# 5
  • London, baby
  • Мнения: 800
Вареното месо е по-различно от това на печеното. Трябва по някакъв начин да го подлъжеш и да започне да яде. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт