Как да си спра кърмата

  • 459
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 654
Не издържам вече- 8 месеца с една нефункционираща гърда, която цедя през 1,1/2 часа. Бебето не я ще отдавна.Проблемът ме е , че откакто кърмя пия по 7 литра вода на  ден и се претесняват, че имам проблем с хормоните и затова не ми дават да пия хапчета за спиране...Кошмар..
Само с цедене няма да стане, защото неработещата гърда много ми се препълва и ужасно боли.. Приемам съвети

# 1
  • Мнения: 2 829
За съжаление не мога да ти дам съвет, пиша само за да посеи темата по-дълго на първа страница и да ти отговори някой, който знае.
Прегледала ли си вече статиите в библиотеката, раздел "отбиване"?
Успех!

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 816
Сигурно не ти е леко така, толкова месеца да цедиш...
Защо пиеш толкова много вода? Ти изпитваш нужда или...?
А правила ли си изследвания на хормоните, потвърдено ли е, че има проблеми?

# 3
  • Мнения: 654
Мис Бу , изследваха ми ги, да , два броя на щитовидната жрлеза, и всичко беше в норма, нямам и проблем със захарта... Съмняват се да нямам т.нар. безвкусен или воден диабет, но хормонът, който го показва, не се поема от казата и струва 200 лв. Твърдяха ми, че още не е време да го изследвам.
Пия по толкова вода, защото ужасно ме пресъхва устата..Такава жажда и то не само когато кърмя, както беше в началото. Но то сега се  влошава и от жегите. Сега ми предстои относително тегло на урината да изследвам, но чакам малко да се разхлади, че да е адекватен резултатът..

# 4
  • Мнения: 2 829
А не можеш ли постепенно да намалиш количеството, което изцеждаш от проблемната гърда? Всъщност, щом искаш да отбиваш вече, би трябвало да опиташ и от двете да намалиш количеството.
Не знам дали ще те успокоя, но аз откак се помня винаги съм пиела по много вода-за мен 4-5 литра е съвсем нормално количество. Първите месеци от кърменето сигурно пиех повече от 10 литра на ден-много бях жядна.
Веднъж един доктор и на мен ми обясняваше за този воден диабет, обаче така както ми го обясни-ми то може да имам проблеми само ако спра да пия вода-докато пия вода всичко в организма си е ОК. Така или иначе накрая ми казаха че не е такова при мен.
Дано да няма никакъв проблем и при теб.

# 5
  • Мнения: 654
yanast ,благодаря за утешителните думи.Помниш ли за този воден диабет кой хормон се изследва?

# 6
  • Мнения: 2 829
Не, всъщност нищо не ми изследваха тогава-само ме разпитваха няколко различни доктора и решиха, че съм ОК. А пък аз реших, че след като се чувствам добре, а по техните думи проблем може да има само ако не пия вода-значи мога да си пия вода и да живея спокойно Grinning

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
За този тип диабет хормонът, който се изследва, е антидиуретичен хормон.

Общи условия

Активация на акаунт