Как се продава апартамент с ипотека?

  • 4 194
  • 5
  •   1
Отговори
Моля, запознатите да ми обяснят възможно ли е това?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Ами ние сме купували апартамент с ипотека и процедурата беше следната : Купихме го  като приспаднахме парите от ипотеката и е погасихме ние вече като собственици. Тоест ако апартамента струва 50 000 евро, а дължимото е 30 000, 20 000 се плащат на собственика и 30 000 се погасява ипотеката.
Понеже мъжа ми движеше нещата ако искаш ще го попитам за повече подробности.
Надявам се да съм била полезна.

# 2
Много благодаря за отговора. Ако може попитайте съпруга си за повече подробности... Купихме си жилище в София и в последствие решихме да се преместим във Варна и затова питам дали можем да продадем този в София за да си купим във Варна

# 3
  • Мнения: 2 863
Разбира се, че можете . Във вариянта, които вече са ти написали, се учредява нова ипотека, на името на новия собственик и той си я погасява, като наказателната лихва за предсрочното погасяване на ипотеката следва да се поеме, от продавача ( в случая сте вие)на чието име е била ипотеката. В другия случай, плащата се сумата, равна на ипотеката , и след като има документ от банката че ипотеката е изплатена, се изповядва окончателно сделката и се изплаща разликата в сумата.
При всички случаи, ако продавате чрез агенция, те имат опит, но  ти винаги си имай собствен адвокат, да следи за вашите интереси. Много от новите жилища, са купени с ипотека и това вече изобщо не е така стряскащо, както преди няколко години.

# 4
  • Мнения: 213
Питай банката дали нямат някакви специални изисквания за прехвърлянето на ипотеката.
Не би трябвало да е проблем, защото ипотеката следва жилището, а не собственика.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Питах съпруга ми за повече подробности, но се оказа че правилно съм ти обяснила. Значи купувача купува апартамента с ипотеката, приспада се дължимото плюс таксите и останалото се брои на продавача. Това е. Пожелавам ти успех.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт