Лекарствата за паническо разтройство

  • 75 074
  • 100
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Здравейте:)
Скоро ходих на лекар и ми установиха диагноза ПР. Лекарят ми предписа Cipralex и Antelepsin. Обаче Antelepsin-а  ми действа ужасно.Постоянно  ми се спи и се чувствам като парцал откакто го вземам:((( Трябва да го пия по 3 пъти на ден (1/4 хапче), но не мога. Личната ми лекарка каза да го пия само вечер. Ясно ми е, че без него няма да намалеят симптомите, но и с него ми е зле. Как смятате-много силно лекарство ли ми е предписал психиатърът?Ако го пия само вечер(като че ли тогава най-много ми се изострят симптомите, макар че и през деня ги имам) ще има ли ефект оит лекарството?

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това чувство на сънливост е нормално в началото- докато се адаптира организма.
Можеш да започнеш да го пиеш само вечер, а по-натам - и обед, и сутрин. Така адаптацията ще е по-плавна.

# 2
  • Мнения: 1 568
Чувала съм ,че тия лекарства действат така!

# 3
  • Мнения: 62
Това чувство на сънливост е нормално в началото- докато се адаптира организма.
Можеш да започнеш да го пиеш само вечер, а по-натам - и обед, и сутрин. Така адаптацията ще е по-плавна.

Благодаря ти:)))))))
Като прочетох отговора ти, ми олекна много:)

# 4
  • Мнения: 157
С кой акъл давате съвети за тези лекарства?

# 5
  • Мнения: 1 568
С кой акъл давате съвети за тези лекарства?


Никои не е давал съвети,за лекарства!

Момичето пие нещо(явно изписано от лекар) и пита само за симптомите,които я притесняват,дали някои е имал същите!
Не става въпрос ние да "изписваме" лечение....

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
С кой акъл давате съвети за тези лекарства?
Къде прочете съвет? newsm78Ако визираш това, което съм написала в първия си пост, прочети пак целият въпрос на авторката Wink

# 7
  • Мнения: 1 568
Момичето е ново и няма нерви още да чете,явно бърза да си направи точки с публикации!  Peace

# 8
  • Мнения: 1 731
Как така ще пиеш Antelepsin три пъти дневно?  Shocked
Да не си се объркала?

Аз го пиех само вечер по половинка, и то ако не можех да заспя.
Това е много силно сънотворно. Много ясно, че ще ти се спи.
Поне Rivotril да беше...

Отиди и на друг психиатър!
Кураж!  bouquet

# 9
  • Мнения: 62
Благодаря за куража:)))
Точно от това имах нужда-съвет от някой, който го е пил това хапче Simple Smile
Явно са ми предписали много силно сънотворно.На път съм да не го пия изобщо!Преди малко едва едва се събудих от него.Дори още се чувствам като зомби......Не мога да дойда на себе си!
Имам чувството,че тези лекари понякога си правят експерименти.

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тогава иди и кажи на лекаря как се чувстваш. Ако отидеш при друг рискуваш нов "експеримент".
Само не разбрах защо за паническо разстройзтво изписват сънотворно (аз мислех, че става въпрос за антидепресант).

# 11
  • Мнения: 62
Здравей:)
Изписаха ми сънотворното,защото не можех да спя по цяла нощ.Имах безсъние, трудно заспивах.Опитвах се да се успокоявам,но не се получаваше заспиването.Явно е било свързано с нервите.

# 12
  • Мнения: 2 005
Антилепсина го пия вече почти 3г.- 2х1/4, но той не лекува , а само подтиска симптомите Naughty Но при мен е належащо да го пия , защото получавам вестибуларни кризи и започва да ми се вие свят и повръщам, а като го взема оплакванията ми спират Rolling Eyes Взимай го само вечер една седмица по 1/4, и след това го увеличи на 2х1/4  постепенно се увеличава Thinking

# 13
  • Мнения: 62
Сега ми стана ясно.....Този лекар при който ходих не ми обясни кое лекарство за какво е Confused
Аз също имам симптом световъртеж, но освен това пия и антидепресант.Имам чувството обаче,че от антилепсина ми се доспива.А дали пък не е от антидепресанта?

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това чувство на сънливост е нормално в началото- докато се адаптира организма.
Имах предвид антидепресантите.

Общи условия

Активация на акаунт