Проблемна бременност

  • 1 278
  • 18
  •   1
Отговори
Здравейте на всички,

имам проблем, който ме тревожи до степен, в която ме и спира да отида на лекар. Вероятно се е случвало и на други майки, които дотолкова се безпокоят да не чуят нещо, което е тревожно, че избират да не отидат на лекар, отколкото да се сблъскат с проблема. Разбира се, ако има такъв.
И все пак, неизвестността също може да не измъчва...

Избрах да се обърна към пишещите тук по една основна причина- знам, че ще подходят с много повече човещина и разбиране от медицинските лица, с които аз съм се сблъсквала...

За какво се касае тревожността ми... Бременността ми е много още в началото... Може би е на 20-25 дни... Потвърдена е от тестове и пр., но освен тежките болки в кръста, имам непоносими болки в стомаха...и малко под него... Болите са много мъчителни и почти не спират... На какво може да се дължи това...?

Благодаря на всеки, който би отговорил.

# 1
  • Мнения: 141
Колко мъчителни? Колкото при цикъл?
Обикновено това е един от симптомите на ранната бременност и е нормално, освен ако заедно с това нямаш кървене (зацапване) или температура.
Ходи на доктор, време е да си поговорите.

# 2
  • Мнения: 1 224
Миличка, не се притеснявай толкова! Това, което описваш е нормално в начална бременност. Но ако имаш кървене и болките са много силни може и да е извънматочна бременност (а това е опасно). Сигурно всичко ще е наред, но наистина трябва да отидеш на лекър. Само ще те избави от неизвестността и ще те успокои. Нали не си решила да си караш цялата бременност без прегледи!?!
Заяпиши си се на ЖК и се успокой - с тези си терзания и притеснения само вредиш на бебо.Като си го видиш на ехографа много по-добре ще се почувстваш. Не разбрах колко точно си бременна (20-25 дена закъснение?от последен цикъл?от овулация?) но скоро и сърчице ще може да се чуе!
Успех!

# 3
  • Мнения: 728
И аз мисля,че тези болки са характерни за начална бременност,но е хубаво вече да отидеш на гинеколог-няма нищо страшно,все пак е добре да се изключи цистит,вагин.бактерии или други -каквото и да е се лекува и не би било проблем.Късмет!

# 4
  • Мнения: 1 335
По-добре се консултирай с лекар! Дано всичко е наред Hug

# 5
  • Мнения: 690
Защо мислиш, че непременно има проблем?

Вероятно всичко е наред и няма място за тревога. Ако пък наистина има проблем не мислиш, че колкото по-рано се сблъскаш с него и вземеш мерки, толкова по-добре! Може да е нещо дребно, на което обаче ако не обърнеш внимание да се окаже сериозно! На мен ми откриха кисти, но тъй като разбрах и се запознах с проблема, с доктора взехме правилното решение и сега се радвам на един вече порастнал бебок  Laughing Heart Eyes

Не се разтакавай, а отивай на доктор! Няма нищо страшно! Трябва да провериш какво е и да се успокоиш, за да си по-полезна и на себе си и на бебето!  Hug

Аз лично нямах търпение да ида на доктор! Да видя точицата на ехографа, да чуя после сърчицето, да разбера колко е пораснало бебечето...... Все хубави неща!

# 6
  • Мнения: 2 697
Миличка, честито за хубавата вест EFP newsm30 smile3504

И аз мисля, че няма особен повод за притеснение, но е най-добре и за теб, и за бебето, още утре задължително да се обърнеш към гинеколог, за да се успокоиш и да се настроиш за всичко хубаво, което вече се случва с теб newsm51 Kissing Heart Flowers Bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 35 942
Честито!   bouquet
Всичко ще бъде наред

# 8
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
По-добре от гинекеолога никой не може да ти отговори. Но м исля че разширяването на матката в началото води до такива болки. Мен ме болеше в началото постоянно коремът като при менструация. Ако нямаш кървене мисля, че няма за какво да се притесняваш. Честито Hug

# 9
  • Мнения: 207
Честито! И моя съвет е да се консултираш с лекар, защото ако има не дай боже някакъв проблем да се установи на време!Пожелавам ти всичко да бъде на ред Hug

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Защо мислиш, че непременно има проблем?
Peace
Честито Hug
Консултираш с лекар не сме чак толкова компетентни.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 588
Честитои !  bouquet
Моят съвет също е - лекар.
Успех! Hug

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Страха няма да ти помогне,по-добре иди на лекар.И горе главата!

# 13
  • Мнения: 2 746
Проблема който описваш едва ли има нещо общо с бременността ти.По-скоро е нещо друго, например стомашно.Иди на лекар и не се тревожи много.

# 14
  • Мнения: 474
Задължително на лекар - няма страшно.... дано всичко е наред. Стискам палци  Hug

Общи условия

Активация на акаунт