край с кърменето....

  • 1 309
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
днес бях на консултация - 3-ти пореден месец наддава по близо 400гр......гладна е, непрекъснато....кърмя на всеки час (и по-често). Залъгва се за малко и пак се събужда. Цедя - нищо или максимум 5-10мл.! Ака по веднъж на 8 дни. Пия всичко лактогенно, което ми подхвърлят като идея. Пробно кърмене - 40мл. от двете гърди.......

Спокойствие обаче нямам, помощ - също!

ИСКАМ ДА КЪРМЯ!!!!!

Сега ще направят детето ми на решетка (налагат се изследвания заради малкото наддаване на тегло и бледия вид).....

колко глупаво постъпих не давайки АМ, когато то крещеше от глад, а аз нямах какво да му дам......... Sad

# 1
  • Мнения: 11 003
Миличка, с нищо не мога да те посъветвам, но силно и искрено се надявам нещата да се оправят и да продължиш да си кърмиш детенцето! Praynig Дано по-опитните мами ти дадат адекватен съвет.
Успех и не се предавай!  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 321
По никакъв начин ли не си разбрала че не се засища за да се намесиш по-рано?
И все пак продължавайте да се кърмите това няма да навреди само ще помага.И да даваш добавка не е толкова страшно нека все пак детенце е сито.Просто не се обвинявай. Hug
Пиши как сте. Peace

# 3
  • Мнения: 159
Аз не бих спряла съвсем-давай на бебенце първо да изсуква,каквото има останало всеки път преди да дадеш шишето.Повярвай ми-чудеса още стават!А и ти в момента си притеснена от резултатите,което пък може да е проблем за производството на кърма.Успокой се,хапвай,пийвай и докъдето може!И ако имаш време прегледай материалите в библиотеката-има много полезни съвети за стимулиране на лактацията.Добре,че се е намерила накоя "оправна" мама да ни ги предложи наготово!

# 4
  • София
  • Мнения: 3 099
Налага ли се чак да го изследват....  newsm78 В доста страни 400 гр. е приемливо. Изобщо, щом е регистрирано наддаване, се счита, че бебчо е ок.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 224
   Важното е да се успокоиш. Наддаването наистина е малко и ще се наложи дохранване с АМ, но това в никакъв случай не означава че трябва напълно да спреш с кърменето, даже напротив. Предимствата на смесеното хранене са много. Смесено означава в случая една част да е кърма останалото АМ. Кърмата помага за по-доброто усвояване на адаптираното мляко и колкото и малко да е нейното количество осугурява значителна имунна защита. Вярвам че скоро с по-доброто хранене бебчо ще се оправи и няма да има повече от какво да се тревожиш.
    След като кърмиш толкова начесто е възможно все пак да си от 2 та процента майки при които пълна лактация е невъзможна, но това не означава че не може да продължиш да кърмиш и да дохранваш.
    Другата възможност е въпреки честото кърмене, бебчо да не засуква правилно което довежда да недостатъчно стимулиране на гърдата. Консултирала ли си се на живо с някоя от мамите изкарали курс към ЛЛЛ за консултанти? Има закована темичка с техните имена, ако искаш винаги може да им пишеш на ЛС или да се чуеш по някъкв друг начин с тях
    Ето един цитат от тази статия -
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/859/ - може да я погледнеш ако искаш и цялата
   
Цитат
Какво трябва да се направи, ако кърмата въпреки това намалява? - има се в предвид въпреки честото сучене

1. В правилно положение ли суче детето ви?
Една от най-честите причини за недостиг на кърмата е безболезненият вариант на неправилното положение, когато майката, без да дава на бебето залъгалки и шишета, кърми при поискване, уверена е, че детето захапва гърдата правилно, защото не й причинява неудобства, а всъщност детето захапва лошо зърното и гърдата не получава добра стимулация. Въпреки честото и нощното кърмене кърмата не стига.

2. Смуче ли детето ви залъгалка?
Ако смуче, възможно е да имате така нареченото “биберонено” сукане. Детето взима гърдата не съвсем правилно и не я стимулира достатъчно. Освен това, ако детето смуче биберон, то по-рядко се кърми.

3. Давате ли на детето си вода или чай “срещу колики”?
Ако давате, кърмата не стига поне с толкова, колкото друга течност изпива детето. Ако детето ви пие например 150 мл чай, това означава 150 мл кърма по-малко.
     Има още изброени неща, но единственото на което смятам че е възможно да не е обърнато внимание е именно безболезнения вариант на неправилно сучене.
     Надявам се скоро да споделиш добри новини от изследванията, а засега надявам се че бебчо с кърмене и даване на добавка ще е весел, сит и доволен. Важното е че сте обърнали внимание и ще се предприемат правилните действия.
   

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Не се отказвай категорично от кърменето, давай да суче и после АМ, щом се налага. Важното е бебето да не гладува.
Защо ще го дупчат, съмнения за анемия ли има newsm78
И не искаш ли някоя от опитните кърмачки (погледни списъка) все пак да види на място, как върви кърменето Thinking


# 7
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Оставам с впечатление, че си пробвала почти всичко възможно за успешното кърмене и все пак резултатът не е задоволителен. Със сигурност си и много уморена от всичко това. Каквото и да решиш, ти ще знаеш, че си постъпила по най-добрия начин, не си се отказала от кърменето току така, без бой, но и не си причинила вреда на детето само заради идеята изключително да се кърми. Надявам се, че започвайки да дохранваш, ще можеш да се успокоиш, да си починете малко с бебока и всичко да бъде наред. Дано и изследванията са добре. Имаш подкрепата ми, успех! Hug

# 8
  • Мнения: 115
Здравей,
Първо искам да ти кажа да се успокоиш, защото най-големия враг на кърмата е притеснението. Знам, че ше ти бъде трудно да го направиш, моята е на същата възраст горе долу и много добре те разбирам, но го направи. Моя съвет също е да продължиш първо да кърмиш, а после АМ. И 5 мл. кърма да поеме е от голямо значение. Колко бебета са на АМ.......?Знаеш ли пък когато нещата се поуспокоят може кърмата да се увеличи, затова в никакъв случай не спирай преди АМ да кърмиш. А за боцкането не се чувствай виновна - ти си направила всичко възможно. Моята също ч боцкаха, а беше само на 3 дни - не качваше, повръщаше, но няма да те натоварвам.Споделям те за да се успокоиш че не е страшно, случва се често с много бебета. Успех. Много искам да знам как се развиват нещата и за в бъдеще, затова ще следя темата ти. Пиши. Hug

# 9
  • Мнения: 873
и при мен е същото горе-долу:пия какво ли не и вече се уморих,щото като спра чайчетата и всичко спира Sad детето,слава богу,наддава,но се налага добавка от време на време,а то хич не я иска Cry но съм решила-докъдето може,ще кърмя.вече сме на 2 месеца и ще гледам да устискам до третия Praynig ако не-знам,че съм направила всичко възможно и не съм се предала без бой Peace

# 10
  • Мнения: 325
Не се тревожи и обвинявай. Наистина нещата в случая не опират до теб и до това какво искаш. В крайна сметка ще направиш каквото трябва, за да е добре бебчо. Аз на няколко пъти почти щях да спра благодарение на педито. От самото начало настояваше детето да яде под час, а така не му стигаше кърмата, защото в различните часове от деня количеството е различно. Качвахме по 500 гр на месец и този месец ако не е качила повече тя ще настоява да дохранвам. Пиех чайове, ядях варено жито и какви ли не други неща. От 2 седмици спрях всичко освен по минимум 2 л вода на ден и започнах хранене на поискване. Резултатът е видим за мен - спокойно и вече по-пухкаво бебе. Ще я видя на 30-ти какво ще каже .......

# 11
  • Мнения: 585
Продължавай да кърмиш често , а след кърмене дохранвай с АМ , не пропускай кърмения обаче за повече от 2-3 часа защото аз така съвсем си донамалих кърмата и бебе сама се отби, а цеденето не стимулира като сученето и след месец и половина цедене кърмата ми съвсем спря . Бебека изсукваше от мен по около 500гр на ден а когата цедях успавах да изцедя с много усилия не повече от 200грама за деня ,които със всеки ден намаляваха . Така че дохранвай за да не гладувате, но от шише с подходящ биберон/да не се отбие / и задължително първо суче после дохранваш за да не пропускаш кърмене .

# 12
  • Мнения: 664
А колко добре напишкани памперса имате на ден?

# 13
  • Мнения: 4 242
Не пишеш никакви подробности около кърменето ви? Как се кърмите под час или на поискване и на какъв интервал си иска детето? Само лактогонни средства не помагат, тоест те са само помощни, същината е да кърмиш възможно най- често и продължително. И ако кърмиш често и приемаш помощни лактогонни средства, но си неуверена, притеснена, вторачена какво ще изсуче бебето ти, увреждаш рефлекса на потичане и нищо няма да ти помогне млякото гърдите ти да се излее в устичката на бебето. Много е важно да си спокойна! Само тогава всичко ще си дойде на мястото.
Как се държи детето, как изглежда, колко напишани и наакани памперса има в денонощието? Кърмите ли се нощем? Детето поема ли друго освен майчино мляко и ако да с какво? Засуква ли правилно? Ако суче зърното няма как да изцеди млякото в гърдата, няма и да те стимулира, следователно млякото ти ще намалее.
Не се укорявай, никой не се е родил научен и всеки допуска грешки! Важното е да се поправят на време.
Пиши повече!

# 14
  • София
  • Мнения: 12 224
 Мери - това е написала мамата -
Цитат
кърмя на всеки час (и по-често).

 Аз предположих за безболезнения вариант на неправилно сучене, защото друго не виждам което може да е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт