За портокаловия сок!

  • 1 092
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте мами на бебешоци!
Както съм чела тук в библиотеката портокаловия сок не е много за препоръчване до 1 година като потенциален алерген. Моето бебе, на 7.5 месеца досега го пазих и не съм му давала такъв сок. Захраних успешно и бих се похвалила даже, че си хапва и броколи и зелен фасул - едни не особено долюбвани пюрета от мъниците. И тъй като четох, че ако приема твърда храна е добре да пийва по малко водица реших да давам водица. Да ама не! Тук ударих на камък. Реших да смесвам вода с ябълково или гроздово сокче, но резултата е силно незадоволителен, най-често отказва да пие. И вчера както си седяхме на масата и аз пиех портокалов сок, бебушка поиска да опита съдържанието на чашата и взе, че и хареса и доволно си сръбна! Явно вкусовите и предпочитания не са в полза на ябълката и гроздето, а в полза на забранения плод. Но след като така лакомо си го изпи, редно ли е да не и давам да пие портокалов сок? Ако не е редно, тогава с какво друго да опитам? Ананас става ли?

# 1
  • Мнения: 96
Мисля си, че щом не е проявила алергична реакция, няма проблем да го даваш. Или е друга причината да се отлага даването на портокал? Или киселинността? Аз не съм давала, но не мисля, че е проблем да се дава, стига бебчето да се чувства добре.

# 2
  • София
  • Мнения: 555
Заради опастност от алергична реакция не се дава. Ти нали не си и дала сок от кутия за възрастни?

# 3
  • Мнения: 1 432
Заради опастност от алергична реакция не се дава. Ти нали не си и дала сок от кутия за възрастни?

Сок от кутия за възрастни не мис  еструва редно да се дава....консерванти,захар.... Crazy.Има много хубави детски сокове на HORTEX ,които са без захар и други подобни.В Пикадили ги има,търси малката ,детска разфасовка със сламка, но прегледай какво купува6 ,защото на няколко вида пи6е С ДОБАВЕН МЕД ,в голям жълт кръг доляу вдясно на кутията.Дано съм била  ясна и полезна.  Peace

# 4
  • Мнения: 738
Сок от кутия за възрастни не ми се  струва редно да се дава....консерванти,захар.... Crazy.Има много хубави детски сокове на HORTEX ,които са без захар и други подобни.В Пикадили ги има,търси малката ,детска разфасовка със сламка, но прегледай какво купува6 ,защото на няколко вида пи6е С ДОБАВЕН МЕД ,в голям жълт кръг доляу вдясно на кутията.Дано съм била  ясна и полезна.  Peace
[/quote]

Нали си съгласна, че няма как мамчето да дойде до България(Варна) за едно портокалово сокче!!!!!!!!!!!!!!! newsm78

# 5
  • Мнения: 1 432
 Joy
Изобщо не съм догледала какво пише  Blush

goguna,защо се 4уди6 толкова,ти нe си ли се обърквала понякога? Stop

# 6
  • Мнения: 867
Знаеш ли, не бих се притеснявала толкова за непиенето на течности. Факт е че моята дъщеря започна скоро около годинката да попийва вода. Стига да го пие давай сок, ти си прецени доколко е риска от алергия, но има предвид и това че ако свикне да пие сок, после пък няма да ще водата. Имам примери с няколко дечица. А пък доколко е полезно да кара само на сок...

# 7
  • Мнения: 789
Портокалов сок не давам, действа й слабително.
А за водата и Ива не искаше да близне, та започнах да й давам от чайчетата на Хип. Постепенно почнах да ги правя по-разредени и така докато стигнахме до чиста вода.

# 8
  • Мнения: 325
За сок не знам, но педиатърката от Бон Апети каза, че няколко капки лимон, портокал или капсула витамин Ц е хубаво да се добавят към домашно приготвените пюрета защото така се предотвратява преминаването на нитратите в нитрити, които всъщност били вредни.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 250
Ако се кърми бебока на поискване няма проблем, че не пие вода. Моят син пропи вода/сок/чай след годинката.
А ако искаш да даваш портокалов сок - пробвай, ако няма реакция можеш да даваш по малко мисля.
Майка ми е казвала, че мен са ме захранили (по старата схема естествено, като е нямало кой да й даде повече инфо) с портокалов и морковен сок. Rolling Eyes Естествено, не го препоръчвам, на моя син дадох цитруси май чак към 1г6м, да не е и по-късно, правеше обриви.

# 10
  • София
  • Мнения: 44 084
ами щом приема - давай, но наистина някое детско, не за възръстни...иначе аз давам но след година и наистина е от любимите му, също ужасно много обича от банан, може да пробваш такъв по е за възръстта ви, също пробвай и праскови или кайсии...от моркови...и така...и без др ако пие само портокал ще му омръзне бързо...

# 11
  • Мнения: 33
Много ви благодаря за полезните съвети. Сокът, който давах е 100% натурален без добавени вода и захар , нито пък консерванти и други подобни.
Прасковата не я обича и на пюре, камо ли на сок, а за кайсията досега не съм давала, но ще опитам. Наистина, тук където съм няма много от нещата , които се продават в България, всъщност най-тиражираните сокове за деца са ябълката и гроздето, като първи сокове.
Ако кърмех на поискване нямаше да се притеснявам, но уви! Детенце го давам на детска ясла предиобед защото уча и не мога да кърмя на поискване, а само следобед и през нощта! Shocked
Тук четох в една книга да се дава от седмия месец ананас, та затова попитах за ананаса, някой давал ли е? Ако прилича на мен, сигурно ще го обича много Wink
Аз разреждам соковете с вода, но детето хич не е глупаво, чисти по ги харесва.

# 12
  • Мнения: 857
Аз пък преди седмица дадох сок от портокал на нестле разреден с много вода, хареса и и мисля,че няма проблем,защото в Испания знам,че захранват със сок или от мандарина или от портокал.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 250
Аз разреждам соковете с вода, но детето хич не е глупаво, чисти по ги харесва.
Laughing Сладурче!

За ананаса не знам, разрови се в библиотеката. На моя син от скоро му давам (когато съм взимала за нас, не че специално да го захранвам). Като бебе (не помня на колко месеца) бяхме на гости и му дадох да опита и после имаше малко слуз в акото - тъй като не бях въвеждала нищо ново предположих, че е от ананасовия сок, но и сока не беше от най-подходящите за бебета - беше от тези в кутия за възрастни и май не беше 100% (не помня вече).

# 14
  • София
  • Мнения: 44 084
ух и ананас след годинка давах, но пробвай, също сега се сещам, че Филип обича много кокос, но и за него не съм оедена от кога се препоръчва...а защо ги разреждаш с вода соковете???

Просто внимавай за реакции и в началото давай по малко...

Общи условия

Активация на акаунт