Отговори
  • Мнения: 90
Моят мъник нещо не вдява. Като му сложа гащички се напикава уж го дебна, а пак успява да се изпишка на пода като е гол. За гърне не му се и чува. Играе си с него и толкова, ако все пак стои мирно дотолкова, че да свърши нещо в него се радваме поощряваме се  и толкова на памперса си прави всичко Sad

# 1
  • Мнения: 2 891
Като го хващах в крачка, независимо, че последствията бяха на пода, го водих на гърнето, за да се "изпишка". Възприе го и започна сам да ме води през 15 мин., като на игра. Напъваше се, само и само да изкара 2-3 капки. След няколко седмици беше вече готов.

# 2
  • Мнения: 5 577
На яслата го научиха на 2 години, аз изобщо не съм се занимавала с това.

# 3
  • Мнения: 702
Запасяваш се с малко повече гащички и търпение LaughingМахаш памперса и започваш обеснения, подканяния и така докато разбере за какво става дума и кое къде се прави.

# 4
  • Мнения: 72
Точно така Много обяснения се искат и още повече търпение

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Сина ми като направи 2г. и му свалих дневния памперс, преди това го слагах на гърне само след сън и пак памп. Обяснявах какво и как се прави на гърнето. Като се напишаше на гащите обяснявах, че така не се прави и се пиша на гърне и го слагах там. Няма значение, че точно преди това е пишал в гащите. Стои на гърне не повече от 3-5мин. и става. За има няма 10-тина дни спря да се напишва  в гащите.

# 6
  • Мнения: X
Честно да си призная не знам как. Стана много бързо и естествено, вероятно понеже аз самата съм се напикавала до голяма и не очаквах кой знае какво от детето, то пък взе, че разбра за какво иде реч и почна да си казва. Оставих я един ден по гащи и не сме връщали повече памперса. С нощния ситуацията беше подобна, една седмица я вдигах, на другата почна да си казва сама, вече спи по цяла нощ без да става.
Дневния памперс махнах на 1г.9м., нощния на 2г.6м.

# 7
  • Мнения: 2 891
Тая работ с нощния, малко ми е трудна. Сашо сам реши, че иска да спи по гащи. Казах си "Супер! Давай!". Добре, ама през вечер се напикава. Понякога е сух, друг път се буди, да се изпишка, а най вече го намирам напикан и измръзнал. Въобще не му пука и си спи като пич  Laughing , а аз дремвам на пресекулки и само го дебна, за да сменям чаршафа. Няма да се дам, обаче!

# 8
  • Мнения: 4 496
Малкия го карах да си чисти с подочистачката където се е напишал,той го прие на игра.Най-преломния момент беше,когато тати му му показа как да пиша прав в тоалетната"като тати",после да пуска "пишото на разходка"т.е.да пусне водата.Разбра,че ако каже,че има пиш-ще го заведа в тоалетната!Голяма радост беше.Сега казва"Мима пи" или "Мима ало"-имам пиш,имам ако.Много е горд,че прави всичко като тати!А за през нощта-ако е пил повече от нормалното вода или сок,го събуждам през нощта да се изпиша.

# 9
  • Мнения: 2 891
Явно и аз трябва да го будя  Thinking

# 10
  • София
  • Мнения: 3 787
Запасяваш се с малко повече гащички и търпение LaughingМахаш памперса и започваш обеснения, подканяния и така докато разбере за какво става дума и кое къде се прави.
При нас стана така,да.На 2 години и 2 месеца.За една седмица махнахме памперсите напълно,дори и нощния.Първите дни не казваше,не искаше да сяда на гърнето.Сменях по 15 чифта напишкани гащи.Обяснявах постоянно,слагах го на гърнето дори и след като се напишка или наака и много бързо сикна.
Успех Hug

# 11
  • Мнения: 1 035
Моя опит показва че при всички е различно При каката стана без проблем.С не много обяснения -лесно. Лятото когато започнахме беше навършила две год., факт който не е за подценяване .Чувала съм го даже и от лекари.
При близначките- даже и при тях е различно . "По- малката" разбра по- бързо  за какво става въпрос.И ние имахме период в който гърнетата бяха шапки и столчета.После периода на великото чистене  clean
Но щом едната разбра ,другата взе да и подражава , за да получи и тя похвала - много е важно според мен..Сега сме само с нощен .Аз на това съм доволна.Казват пиш или дори сами си събуват гащите .Но когато сме на разходка и го няма гърнето? Казват ,но не искат да пишат без гърне. newsm77
Въобще периода е дълъг и труден .Много търпение иска.Успех!

# 12
  • Мнения: 1 044
Като навърши Митко 2г., го пробвах на гърне. Нищо не стана, опишка и оака апартамента и неразбра за какво иде реч. Стана на 2г.6м., махнахме памперса отново. Научи се за 3 седмици, без стрес, натиск от моя страна и травмиране. Първите дни бях по-настоятелна-слагах го след сън, преди сън, след хранене, преди хранене, преди разходка, след разходка-това продължи 3 дни. После той схвана. Имахме инциденти седмица-две и после започна да казва - пишка ми се, ака ми се.

# 13
  • Мнения: 5 790
Конкретно на въпроса - не съм учила въобще да си казва. Когато й дойде времето и беше готова, започна сама да си казва. При различните деца, този период е различен. Виктория започна да си казва на 2 години и 6 месеца и стана безболезнено и за двете страни. Не съм я карала да прави нищо, което не иска. Личното ми мнение е, че на твоето дете му е още твърде рано да се учи на тези навици.

# 14
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Конкретно на въпроса - не съм учила въобще да си казва. Когато й дойде времето и беше готова, започна сама да си казва. При различните деца, този период е различен. Виктория започна да си казва на 2 години и 6 месеца и стана безболезнено и за двете страни. Не съм я карала да прави нищо, което не иска. Личното ми мнение е, че на твоето дете му е още твърде рано да се учи на тези навици.
Това и за нас се отнася. Всичко стана бързо и лесно. Е, имаше няколко аварии, но в рамките на нормалното. Махнах от раз и дневния и нощния заедно, просто беше готова на 2 год. и 3 месеца.
Мисля, че му е рано на твоето детенце, остави го още малко по гащи докато стане хладно, пък то ще си покаже дали е готово или не е..... Довери му се....

Общи условия

Активация на акаунт