Любимите книжки на детето ми

  • 5 676
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 070
Всъщност едва се сдръжах да не пусна тема специално за писанията на Леда Милева, но реших, че може всеки да сподели и да препоръча нещо...

Яна /3г/ обожава нещата писани от Леда Милева, част от тези, които имаме и са с много хубави илюстрации - на Маглена Константинова, може и това да е причината.
Имаме поредицата от цветни приказки, всяка в отдделна книжка - най-любими и на двете ни са Бялата и Зелената приказка, останалите също редовно четем. Последната нейна, която купихме е "Балончето и куклата с розовата рокля" - иска да и я чета по сто пъти на ден... Така беше и като купихме Работна мецана - децата я обожават, гледам и по Кой е по-по-най я рецитират. Отделно в сборниците стихчета имаме разни неща на Л.Милева...

Има ли други фенове? Препоръчайте нещо, не обичам да ровя в Гугъл...

А и още нещо - струва ли ви се ретро идеята да се запишем в библиотеката? Близо до нас все още май съществува богат детски отдел. Аз си спомням, че ходех като малка с  една приятелка всяка седмица, взимахме по няколко книжки, имахме си навик. Мога да почна да ходя с Яна от сега, ако и се стори интересно, по-нататък може сама да започне да избира книжките... И без това Пингвините и библиотеката са в една сграда, ще спестя така и някой лев за книжки.

# 1
  • Мнения: X
Без много много да мисля, веднага отговарям, че любимата, ама най-любимата на децата ми (7 и 5 год.) е  Патиланско  царство на Ран Босилек.Чете се всяка вечер от не знам колко време и не им омръзва.

# 2
  • Мнения: 2 891
Работната мецана и аз съм я рецитирала. Книжката е толкова омачкана, че още малко и ще се обелят буквите. Сашо е фен на Франклин. Имаме около 20-25 книжки. Всяко ходене до супера с него е равносилно на нова. Всяка вечер ги редува и избира поне по 15 мин., коя да му чета.

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Моите деца обожават един сборник с български народни приказки, пословици и поговорки.
И още един подобен сборник "Баба, дядо и внуче", в който има и стихчета от български поети.
Пак сборник "Вдън гори тилилейски" - в него има Леда Милева, Дора Габе, Калина Малина, Ран Босилек, Ангел Каралийчев.
Тези книги са от моето детство. Това са най-любимите.
Пинокио, Червената шапчица, Трите прасенца и подобни... ги имаме в по няколко варианта, различно илюстрирани, различно разказани... Не ги влекат. Предпочитат ги филмирани.

Никак не е ретро идеята да се запишеш в библиотека. Аз ходя в библиотека.
Деница с нетърпение чака да стане първокласничка, за да се запише сама.

# 4
  • Мнения: 2 070
Засега избора го правя аз, още не съм взимала Франклин, все гледам да купевам български или поне с художествени или по-малко обработени илюстрации, има едни ужасни компютърни, също и преразказани по много тъп и съкратен начин приказки на братя Грим. Май издателство Фют засега е на първо място, разните му там Егмонт и на Дисни хич не ги долюбвам.

Препоръччвам от чуждестранните, пак  е на Фют - поредица от три книжки за мечокът Джеферсън и лисичето Фиги - според мен абсолютно подходяща от 2,6 - 5 години. Автор Сали Гриндли, художник Пени Дан - страхотни илюстрации имного забавно-вазпитателни сюжетчета. заглавията са - А аз какво ще правя без тебе? За какво са приятелите и другата я забравих.

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
В къщата ми няма книжка за Франклин, честно.

# 6
  • Мнения: 2 232
Моят е на 3.8г. и често сменя любимите книжки, като започнахме  от всички класически, а сега  любими  са му от поредицата- Франклин-луд фен му е, те са разнообразни и поучителни.Напоследък му е интересна и Ариел, а преди четяхме Лейди и скитника(не щеше да заспива ако не я дочетяхме до край, а тя не е много  малка... Crazy)

# 7
  • Мнения: 2 070
Имаме едни страхотни, мънички и много евтини - по 50стотинки, с по няколко стихчета вътре - ИК "Цвета" - Хитранчо, Забежки, Закачки, Помагачи, Песнички за Нан-на - страхотно съчетание мужду рими и илюстрацийки. От Пингвините. пак много подходящи за тази възраст.

ИК "Хермес" имат едни ужасни компютърни, в момента гледам за Житената питка - някой я е подарил на Яна, имаше и за Болен здрав носи, абе ужас...

От старите издания най-много четем една Книжка за момиченца - сборник от стихчета, доста голяма, тия дни я преоткрихме, че я бяхме скрили да я позабрави малко. Страхотни неща има. И не е феминистична, нищо, че е тенденциозно подлрана.  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 3 405
Ники и аз сме почетни читатели на Библиотеката Simple Smile
Той изчете на един дъх Мили мой Мио на Астрид Линдгрен.

# 9
  • Мнения: 516
Енциклопедия на Космоса. Нищо не и разбираше, но държеше да му я прочета още на 3 години. Оттогава сме я чели хиляди пъти. Напоследък ни вълнуват динозаврите. Анджи, аз работя в библиотека  Laughing

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
О, да - тези книжлета с различни стихчета по някакъв повод - за мама, за пролетта, за зимата, за Коледа... Научават се наизуст и се прави дует със суфлиране Crazy

# 11
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Дона Флор, завиждам ти. Аз съм работила няколко месеца в библиотека. Щастлива бях...

# 12
  • Мнения: 3 818
Франклин е добро костенурче Simple Smile Дъщеря ми много го харесва, мисля, че е от малкото неща, които лесно ги разбира, защото е още малка. И историите са му хубави, и има много различни животни, което за нея е хубаво.

Много обича Хензел и Гретел, която според нея се казва Хензел в гората Laughing

За по-големи книжки още не е дорасла.

А има едни малки книжки- приказки, които обаче така са променени и орязани, че лошо ми става Rolling Eyes
В Червената шапчица например вълкът се представя за рекламен агент, който предлага промоции Sick Вече ловко избягвам от тази поредица книжките.

# 13
  • Мнения: 516
Дона Флор, завиждам ти. Аз съм работила няколко месеца в библиотека. Щастлива бях...
ДЕ ВАня, обожавам си работата. Но като си видя фиша за заплатата... не съм за завиждане.

# 14
  • София
  • Мнения: 14 509
Енциклопедия на Космоса. Нищо не и разбираше, но държеше да му я прочета още на 3 години. Оттогава сме я чели хиляди пъти. Напоследък ни вълнуват динозаврите. Анджи, аз работя в библиотека  Laughing
И аз работя в библиотека-каката обръща детския отдел с главата нагоре, докато си хареса нещо. Най-обича една Антология стихове за деца-там са всички стихчета от детството ни. Обича и Франклин много, но имаме само 5-6. На Егмонт се налага да променям сюжета за да стане разбираем.

Общи условия

Активация на акаунт