Нещо с моркови?

  • 4 509
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 550
Сдобихме се с огромно количество моркови и се чудя как да ги оползотворя. Дайте идеи за ястия, в които морковите да са повечко. Настъргани на салата вече ни омръзнаха.

# 1
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Почисти, нарежи, сложи ги в пликчета и във фризера. Когато имаш нужда вадиш за готвене.  Може да направиш и сладко от моркови.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 814
Почисти, нарежи, сложи ги в пликчета и във фризера. Когато имаш нужда вадиш за готвене.  Може да направиш и сладко от моркови.

Тъкмо се канех да напиша същото.Обожавам сладко от моркови.А ако имаш кухненски робот още по-лесно става рязането и слагаш във фризера.Аз така правя и с целината и чушките. Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 3 878
Сдобихме се с огромно количество моркови и се чудя как да ги оползотворя. Дайте идеи за ястия, в които морковите да са повечко. Настъргани на салата вече ни омръзнаха.


ние пием на фреш...на седмица ни отиват по 15-20 кг от моркови за сокове:)

# 4
  • Мнения: 5 977
Ами направи ги на трушийка, ще има да си хапвате зимата

# 5
  • Мнения: 3 622
Аз правя по няколко буркана моркови на туршийка с сладко - киселия сос на д-р Йоткер, и винаги имам и настъргани във фризера за супички  Grinning

# 6
  • Мнения: 14 471
аз правя постна яхния. запържвам лук и чесън, слагам морковите да се задушат, като омекнат прибавям червен пипер и наливам доматено пюре, да покрие морковите до половината. варя захлупено докато омекне. сервирам с картофено пюре. леко и много полезно ядене Peace

# 7
Записвам се да следя темата, 4е и аз имам бая морков в хладилника ooooh!

# 8
  • Мнения: 533
ние пием на фреш...на седмица ни отиват по 15-20 кг от моркови за сокове:)

Супер идея   newsm10. Хем набързо ще отиде голямо количество, хем полезно.

Стига да можете да ги пиете. Моят мъж така и не успя да ни накара да го харесаме тоя сок с малката  Confused

А иначе аз като имам повече моркови във всяко ядене (разбира се, където вървят) слагам двойно количество.

# 9
# 10
  • Мнения: 3 550
Надявах се на нещо като постната яхния. Сигурно търпи да се прибавят и други зеленчуци. Какви подправки подхождат на тази морковена основа?
Фризерът ни е малък и нямам навик да слагам моркови вътре, защото ги има целогодишно. Ако се наложи ще опрем и до там. За сок изобщо не ми хрумна. Браво! Сладкиш с моркови не съм правила и моментът е подходящ да опитам. Благодаря!
Ще чакам и още предложения.

# 11
  • Мнения: 286
2 рецептички от мен:)

Кекс с моркови

300 гр.моркови,
150 гр. масло,
450 гр.брашно,
4 яйца,
450 гр.захар,
1 бакпулвер


Разбиваме яйцата със захарта,добавяме брашното и бакпулвера.
Сваряваме морковите и ги разбиваме с маслото с помощта на пасатор.
Добавяме ги към останалите продукти и разбъркваме добре.
Изсипваме сместа в тавичка и печем 45 минути.

Коктейл с моркови

3 моркова,
1 с.л  захар,
1 ч.ч прясно мляко
Приготвяне:
1.Рендосваме морковите и ги слагаме в миксер,добавяме млякото и захарта и разбиваме.

# 12
# 13
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

добре, че накрая имаше списък с продуктите... предаването и орязано и не дадаха как слага захар и ядки...
може да пробвам, предполагам, че и с тиква ще стане Flutter

# 14
  • Мнения: 2 199

добре, че накрая имаше списък с продуктите... предаването и орязано и не дадаха как слага захар и ядки...
може да пробвам, предполагам, че и с тиква ще стане Flutter

Пробвай, да докладваш после иначе халвата е много вкусна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт